منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چین یک مرکز ملی تحقیقات فناوری بلاک چین در پکن راه اندازی کرده است

چین یک مرکز ملی تحقیقات فناوری بلاک چین در پکن راه اندازی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چین یک مرکز ملی تحقیقات فناوری بلاک چین در پکن راه اندازی کرده است

بر اساس گزارش رسانه های محلی، وزارت علوم و فناوری چین تاسیس یک مرکز ملی نوآوری فناوری بلاک چین در پکن را برای انجام تحقیق و توسعه بلاک چین تایید کرده است.

این مرکز توسط آکادمی بلاک چین و محاسبات پکن (BABEC)، یک موسسه تحقیقاتی تحت حمایت دولت پکن و یکی از توسعه دهندگان Chang’an Chain (ChainMaker)، اولین پلتفرم بلاک چین منبع باز توسعه یافته داخلی، هدایت خواهد شد.

بر اساس این گزارش، مرکز جدید تحقیقات و صنعتی‌سازی فناوری بلاک‌چین، از جمله نظریه‌های بنیادی، توسعه سخت‌افزار و نرم‌افزار و ساخت پلتفرم‌های بلاک چین را انجام خواهد داد. هیچ جزئیاتی در مورد زمان افتتاح مرکز، بودجه و کارکنان آن ارائه نشده است.

در اوایل فوریه، BABEC از توسعه یک خوشه کامپیوتری “Hive” بر اساس زنجیره Chang’an خبر داد که می‌گوید قادر به پردازش بیش از 240 میلیون تراکنش قرارداد هوشمند در هر ثانیه است.

با وجود ممنوعیت ارزهای دیجیتال، چین بلاک چین را بخش مهمی از زیرساخت دیجیتال خود می داند. در ماه ژانویه، دولت پکن نسخه 2.0 فهرست داده های خود را بر اساس Chang’an Chain راه اندازی کرد، برنامه ای که داده های بیش از 80 اداره دولتی در پکن را به صورت زنجیره ای جمع آوری می کند.

بر اساس کتاب سفید بلاک چین (2022) که توسط آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین (CAICT) در دسامبر 2022 منتشر شد، چین بیش از 1400 شرکت مرتبط با بلاک چین دارد که بیش از 20٪ از کل کل جهان را تشکیل می دهند. علاوه بر این، حداقل 29 شهر و استان، بلاک چین را در برنامه پنج ساله خود برای 2021-2025 گنجانده اند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.