چگونه کیف پول MetaMask را بازیابی کنیم

چگونه کیف پول MetaMask را بازیابی کنیم

اگر رمز عبور کیف پول نرم افزاری خود را فراموش کنید، چگونه می توانید دوباره به دارایی ها و اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید؟ تیم توسعه کیف پول ارزهای دیجیتال راه حل مناسبی برای چنین شرایطی ارائه کرده است که احتمالا برای همه افراد پیش می آید. عملیات بازیابی کیف پول، که معمولاً توسط عبارت بازیابی انجام می شود، راه حل است.

کیف پول Metamask که در بین کیف پول های نرم افزاری بسیار محبوب است، برای هر کاربر یک عبارت 12 کلمه ای منحصربفرد را مشخص کرده است تا در صورت نیاز بتواند کیف پول خود را دانلود کند. بازیابی کیف پول Metamask یک فرآیند پیچیده و دشوار نیست. به طور کلی، این کیف پول یکی از کیف پول های آسان است که استفاده از آن آسان و جذاب است. در ادامه این مقاله با نحوه بازگردانی کیف پول متامسک آشنا می شویم.

دلیل اهمیت بازیابی کیف پول Metamask

کیف پول MetaMask یکی از بهترین نمونه های کیف پول ارزهای دیجیتال است که از بسیاری از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند. Metamask رابط کاربری ساده ای دارد و از طریق تلفن های همراه و مرورگرهای کامپیوتر قابل استفاده است. یکی از ویژگی های مهم این کیف پول این است که اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران خود را روی سرورهای خود ذخیره نمی کند. در واقع تمام اطلاعات مهم در دستگاه یا مرورگر شما ذخیره می شود. همچنین با رمز عبوری که هنگام تنظیم آن انتخاب می کنید محافظت می شود.

حال فرض کنید به دلایلی رمز عبور خود را فراموش کرده اید. Metamask Software Wallet تدابیر امنیتی ویژه ای را برای این شرایط در نظر گرفته است. دوره بازپرداخت که تحت عنوان دانه یا عبارت عبور بازیابی همچنین به عنوان راهی برای بازیابی کیف پول Metamsk شما در این شرایط شناخته می شود. هنگامی که کیف پول Metamask ایجاد و راه اندازی می شود، این عبارت 12 کلمه ای به طور منحصر به فرد برای هر فرد ایجاد می شود.

نحوه ذخیره این عبارت برای بازیابی کیف پول Metamask خود در مواقع ضروری کاملاً به شما بستگی دارد. بهتر است آن را روی کاغذ بنویسید و در مکانی امن نگهداری کنید. به یاد داشته باشید که فقط شما به کلیدهای خصوصی خود دسترسی دارید. در صورت گم شدن یا فراموشی، امکان بازیابی کلید خصوصی وجود ندارد و حتی تیم پشتیبانی Metamask نیز کمک کننده نیست.

روش بازیابی کیف پول متاماسک

بازیابی کیف پول Metamask به دلایل مختلفی مانند فراموشی رمز عبور، آسیب، سرقت و غیره قابل انجام است. اما در هر صورت، برای آن به عبارت بازیابی خود نیاز دارید. هر فردی که یک حساب کاربری ایجاد می کند و با کیف پول Metamask شروع به کار می کند، عبارت بازیابی منحصر به فرد خود را شامل 12 کلمه دارد. حفاظت از کلید عمومی و خصوصی در دنیای ارزهای دیجیتال موضوع مهمی است که مسئولیت آن بر عهده کاربران این فضا است.

بازیابی کیف پول Metamask در مرورگر

برای بازیابی کیف پول Metamask در مرورگر پس از ورود به صفحه کیف پول گزینه بازیابی حساب در پایین پنجره انتخاب کنید. سپس با صفحه ورود به کیف پول Metamask روبرو خواهید شد. در این بخش نیز باید دوباره گزینه را انتخاب کنید بازیابی حساب انتخاب کنید و سپس در صفحه جدیدی که باز می شود کلمه seed را تایپ کنید.

هنگامی که عبارت بازیابی خود را به ترتیب وارد کردید، وقت آن است که یک رمز عبور جدید برای کیف پول خود انتخاب کنید. در نهایت، باید یک گزینه وجود داشته باشد بازگرداندن برای تکمیل فرآیند بازیابی کیف پول Metamask در مرورگر کلیک کنید.

بازیابی کیف پول MetaMask در دستگاه تلفن همراه

مراحل بازیابی این کیف پول در دستگاه تلفن همراه بسیار شبیه به بازیابی آن در نسخه مرورگر است. فقط باید توجه داشته باشید که قبل از شروع به بازیابی کیف پول Metamask در تلفن همراه خود، برنامه را از گوشی خود حذف کرده و نسخه جدید را دوباره دانلود و نصب کنید. پس از باز کردن برنامه باید یک گزینه وجود داشته باشد وارد کردن با استفاده از عبارت عبور بازیابی انتخاب کنید. در این قسمت صفحه جدیدی برای شما باز می شود که عبارت ریکاوری را وارد کرده و سپس رمز عبور جدید تعیین کنید.

عبارت بازیابی خود را در کیف پول Metamsk نشان دهید

همانطور که می بینید مهمترین و ضروری ترین ابزار برای بازیابی کیف پول همان عبارت 12 کلمه ای است که در هنگام نصب و راه اندازی کیف پول به شما نشان داده شد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بلافاصله این عبارت را در مکانی امن یادداشت کنید. اما در حین استفاده از کیف پول قابل دسترسی است.

برای این کار ابتدا باید وارد منوی کیف پول خود شده و سپس بر روی گزینه کلیک کنید امنیت و حریم خصوصی کلیک. سپس در صفحه بعدی گزینه زیر عنوان یک عبارت بازیابی مخفی را فاش کنید خواهید دید که باید روی آن نیز کلیک کنید. پس از وارد کردن رمز عبور، می توانید عبارت بازیابی خود را دوباره مشاهده کنید.

کیف پول خود را به راحتی پس بگیرید!

دنیای غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال به سمتی حرکت می کند که مسئولیت نگهداری و مراقبت از دارایی ها و موارد مشابه را بر دوش کاربران خود بگذارد. به عبارت دیگر با داشتن اقتدار زیاد در این بازار ناخودآگاه مسئولیت بیشتری خواهید داشت. کیف پول Metamask به عنوان یکی از بهترین کیف پول های نرم افزاری در این راستا عمل می کند. اطلاعات شما فقط در زمانی که از این کیف پول استفاده می کنید در دستگاه شما ذخیره می شود.

اما با این وجود، برای مواقعی که به دلایلی رمز کیف پول گم می شود، راه خوبی ابداع شده است. این راه در بیان بهبودی هر فرد خلاصه می شود. عبارت بازیابی مجموعه ای از کلمات است که به کاربران کمک می کند کیف پول Metamask را بازیابی کنند. به یاد داشته باشید که اگر این عبارت گم شود، امکان بازیابی کیف پول وجود نخواهد داشت.