منو سایت

چگونه بایننس خریدار صرافی FTX شد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه بایننس خریدار صرافی FTX شد؟

اقدام توسط Binance Global Inc. خرید صرافی ارز دیجیتال FTX.com مانند سایر تحولات در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار سریع اتفاق افتاد.

به گزارش Valex و به نقل از forkast، بایننس به رهبری چانگ پنگ ژائو، که بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان به ارزش 300 میلیارد دلار است، تنها چند روز پس از فاش شدن مشکلات پرداخت صرافی FTX، به عنوان پشتیبان عمل کرد. صرافی FTX.com به رهبری Sam Bankman-Fried، میلیاردر 30 ساله، یکی از معروف ترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان است و ارزش آن 30 میلیارد دلار است.

چانگ پنگ ژائو 45 ساله که در دنیای رمزارز با نام “CZ” نیز شناخته می شود، اعلام کرد که معامله خرید صرافی FTX.com در روزهای آینده انجام خواهد شد. او همچنین اضافه کرد که بایننس این حق را دارد که خرید را در هر زمانی لغو کند. او شرایط حاکم را به شدت پویا و متغیر خواند.

قیمت خرید صرافی FTX.com که خدمات مبادله ارزهای دیجیتال را به شهروندان غیر آمریکایی ارائه می دهد، هنوز مشخص نیست. به گزارش سایت خبری سمافور و به نقل از افراد نزدیک به بانکمن فرید، او قبل از پذیرش پیشنهاد تراکنش بایننس، سعی کرد 6 میلیارد دلار برای جبران کسری ترازنامه FTX فراهم کند.

به گفته هنری لیو (هنری لیو)، مدیر عامل BTSE، داستان FTX نمونه دیگری از مدیریت ریسک است.

لیو اضافه کرد:

مدیریت ریسک کلید پایداری در این صنعت پویا است و میزبان FTX ثابت کرده است که شرکت خیلی سریع رشد کرده است.

وی درباره این معامله گفت:

در مورد خرید، من شانس کمی برای یکنواخت شدن آن دارم. ما انتظار داریم در آینده نزدیک شعب بیشتری داشته باشیم زیرا سرمایه گذاران و سهامداران زیادی در نظر گرفته می شوند. در پایان، همه چیز به توانایی بایننس برای کنترل تمام اجزای درگیر برمی گردد.

لیو در مورد درس این داستان افزود:

این رویداد زنگ خطری برای همه صرافی ها است که باید به آن توجه کنند.

احتمال ورشکستگی FTX ترس از تکرار ماجرای Luna-Terra را تشدید کرده است. در ماه می سال جاری، پروژه 40 میلیارد دلاری استیبل کوین Terra با شکست مواجه شد و صدها هزار سرمایه گذار از دست دادند. علاوه بر این، پیامدهای آن بر چندین شرکت تأثیر گذاشت و آنها را به مرز ورشکستگی کشاند.

نگرانی‌ها در مورد بحران نقدینگی در FTX در روز یکشنبه، 15 نوامبر، زمانی که بایننس اعلام کرد تمام دارایی‌های FTT خود را با استناد به «افشای‌های اخیر» خواهد فروخت، تشدید شد.

CZ جزئیات بیشتری ارائه نکرد، اما بسیاری از سرمایه گذاران این مشکل را به پایان ترازنامه شرکت نسبت دادند پژوهش آلامدا (پژوهش آلامدا).

سندی که توسط CoinDesk فاش شده است نشان می دهد که 40 درصد از دارایی های 14.6 میلیارد دلاری Alameda از توکن FTT تشکیل شده است.

جاستین دونتان (Justin D’Anettan)، مدیر فروش شرکتی در پلتفرم دارایی دیجیتال گروه کهربا (گروه کهربا) در این باره گفت:

از آنجایی که Alameda بزرگترین سازنده بازار در صرافی FTX است، این واقعیت که یک سوم از دارایی های آن از توکن بومی FTX تشکیل شده است، نگرانی هایی را در مورد دستکاری احتمالی قیمت آن توکن ایجاد کرده است.

اگر FTX و Alameda از نظر اطلاعات، شکل تجاری و تجاری یا حتی دستکاری احتمالی قیمت تحت کنترل یکسان باشند، می توانند بازی های زیادی را روی پلتفرم انجام دهند و قیمت برخی از سکه ها را در جهت خاصی تغییر دهند و از اطلاعات داخلی برای این هدف استفاده کنند. .

پس از اعلام صرافی بایننس در خصوص فروش توکن های FTT خود، قیمت این توکن به شدت کاهش یافت. ارزش این توکن از روز یکشنبه به یک چهارم کاهش یافته است. اطلاعات مبادلات FTX نشان می دهد که در سه روز گذشته بیش از 6 میلیارد دلار سرمایه از این پلتفرم خارج شده است.

در حالی که به نظر می‌رسد اعلام بایننس جرقه نقدینگی را ایجاد کرده است، CZ روز سه‌شنبه در توییتر اعلام کرد که قصد ندارد FTX را هدف قرار دهد.

دونتان در این باره گفت:

احتمالات زیادی در این زمینه پیشنهاد شده است، اما توضیح واضح تر این است که این دو رقیب هستند و در نتیجه سعی در پیشی گرفتن از دیگری دارند.

در حالی که قیمت FTT در حال کاهش بود و دارندگان پس از بیانیه بایننس در روز یکشنبه شروع به برداشت وجوه از FTX کرده بودند. کارولین الیسون کارولین الیسون، مدیرعامل Alameda در همان روز توییت کرد که این شرکت با خوشحالی توکن‌های FTT بایننس را به قیمت 22 دلار خریداری خواهد کرد.

اما با کاهش قیمت FTT به زیر 22 دلار، سرمایه گذاران شروع به زیر سوال بردن سرمایه شرکت برای انجام تعهد خود کردند.

در حالی که نمایندگان Binance و FTX طی چند روز گذشته در توییتر با یکدیگر دعوا می کردند، به نظر می رسد با خرید FTX، کینه ها بخشیده شده است.

بانکمن فرید در توییتی از CZ قدردانی کرد:

من یک تشکر بزرگ را مدیون شما، CZ، Binance و همه طرفدارانم هستم. CZ کارهای شگفت انگیزی برای ساختن اکوسیستم رمزنگاری جهانی و ایجاد دنیایی از نظر اقتصادی آزادتر انجام داده و خواهد کرد. بایننس بارها و بارها نشان داده است که متعهد به اقتصاد جهانی غیرمتمرکزتر است و در عین حال برای بهبود روابط با تنظیم کننده ها تلاش می کند. FTX در دست یک فرد ایمن است.

بانکمن افزود: با اتمام این معامله مشکل نقدینگی به طور کامل حل می شود و تمامی دارایی های کاربران بیمه کامل می شود.

پس از اعلام فروش FTX، قیمت FTT اندکی افزایش یافت، اما اکنون با قیمت 4.41 دلار معامله می شود. قیمت این توکن در روز گذشته بیش از 70 درصد کاهش داشته است. حجم معاملات روزانه این توکن 200 درصد افزایش یافت.

دانتان در این باره گفت:

مراجعه FTX به بایننس برای رفع مشکل نشان می دهد که آنها وضعیت مالی خوبی نداشتند و این مشکل در بازار خود را نشان می دهد و شک مردم به ناتوانی در انجام تعهداتشان درست است.

نگرانی فعلی در مورد سرایت بحران به سایر بخش‌های بازار است. سولانا که دومین دارایی بزرگ در ترازنامه آلامدا بود، در هفت روز گذشته 30 درصد کاهش یافته است.

دونتان ادامه داد: وقتی بازیکنی در این اندازه سقوط می کند، به این معنی است که طلبکاران آن شاهد بازسازی سرمایه خود نخواهند بود و همه پروژه هایی که آلامدا روی آنها سرمایه گذاری کرده است نیز متضرر می شوند زیرا آلامدا برای انحلال سرمایه خود دست به هر کاری خواهد زد.