منو سایت

چرا قیمت بیت کوین افزایش یافته است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا قیمت بیت کوین افزایش یافته است؟

دلیل گران شدن بیت کوین

طبق داده های TradingView، قیمت بیت کوین در ساعت 04:00 روز 24 ژانویه به 21258 دلار رسید. ارزش بازار بیت کوین نیز به 403 میلیارد دلار افزایش یافت. این تغییر نشان دهنده افزایش 12 درصدی در 24 ساعت گذشته است.

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین

این داده ها همچنین نشان می دهد که ۲۴۵ میلیون دلار از موقعیت های فروش در ۲۴ ساعت گذشته نقد شده است، در حالی که ۲۵۵ میلیون دلار بیت کوین امروز در بازارهای نقدی خریداری شده است.

هیچ رویداد مهمی وجود ندارد که بتواند تأثیر مثبت آشکاری بر فعالیت سرمایه گذاران داشته باشد. در عوض، تغییر در احساسات سرمایه گذار ممکن است به دلیل فقدان اخبار بد باشد. واقعیت دیگر این است که بازار توانسته با بحران های بزرگی مانند سقوط بورس FTX کنار بیاید و در روند بهبود شرایط است.

علاوه بر این، سودهای امروز بیت کوین نشان دهنده رشد مداوم چند روز گذشته است. به نظر می رسد این هفته انتظارات و احساسات مثبت نسبت به اعلام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به افزایش قیمت بیت کوین کمک کرده است. سطح قیمت 20000 دلار همچنین نشان دهنده مقاومت روانی است و به همین دلیل، سرمایه گذاران ممکن است در حال حاضر که بیت کوین آن را نقض کرده است، احساس بهتری نسبت به ادامه رشد بازار داشته باشند.

بیت کوین معمولاً بازار کریپتو را رهبری می کند و عملکرد امروز به رشد کلی بازار کریپتو کمک کرده است. ارزش کل بازار کریپتو در 24 ساعت گذشته 8 درصد افزایش یافته و اکنون دارای ارزش بازار 1.02 تریلیون دلار است. هم بیت کوین و هم کل بازار کریپتو از بازار سهام امروز بهتر عمل کردند. داوجونز امروز 0.3 درصد رشد کرد، در حالی که S&P 500 حدود 0.4 درصد رشد کرد.

با این حال، برخی آلتکوین ها در مقایسه با قیمت بیت کوین رشد کمی داشتند. اتریوم 9.8 درصد رشد کرد، در حالی که ریپل، بایننس کوین و پولیگون تقریباً 6 درصد رشد کردند. باید دید که آیا بازار کریپتو به روند صعودی خود ادامه خواهد داد یا خیر.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5/3 – (1 امتیاز)