منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا تحلیلگران منتظر کاهش قیمت اتریوم هستند؟

چرا تحلیلگران منتظر کاهش قیمت اتریوم هستند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا تحلیلگران منتظر کاهش قیمت اتریوم هستند؟

بیش از سه ماه از «ادغام» اتریوم می‌گذرد و شبکه امن‌تر و پایدارتر از همیشه است، اما تحلیلگران همچنان انتظار کاهش بیشتر قیمت را دارند. دلیل این چیست؟

به گفته Valx و به نقل از BeinCrypto، با جایگزینی Proof of Stake اجماع با Proof of Work، مصرف انرژی شبکه اتریوم 99٪ کاهش یافته است.

طبق وب سایت becaoncha.in، در حال حاضر 15.7 میلیون اتر در قرارداد هوشمند برای سهام قفل شده است که معادل 13 درصد از عرضه است. در ارزش فعلی اتر، این معادل 19.2 میلیارد دلار است.

علاوه بر این، بیش از 490 هزار تایید کننده مسئولیت حفاظت و مدیریت شبکه را بر عهده دارند. هش شبکه بیت کوین به دلیل بحران دما و انرژی 30 درصد کاهش یافته است، اما اتریوم دیگر با چنین مشکلی مواجه نخواهد شد.

نمودار درصد اعتبارسنجی
نمودار درصد اعتبارسنجی

اتریوم میزبان بزرگترین اکوسیستم توکن های NFT است. داده های سایت Nansen ارزش تراکنش های توکن NFT در این شبکه را 23.7 میلیارد دلار تخمین می زند.

حجم معاملات توکن NFT
حجم معاملات توکن NFT

اتریوم از قاتل خود یعنی سولانا و سایر رقبا مانند Cardano و Polkadata جلوتر است. تورم فعلی اتریوم نزدیک به صفر است. عرضه این سکه در حال حاضر حدود 0.012 درصد در سال است. بزرگترین قرارداد هوشمند فعلی یک کاربر گاز مربوط به توکن XEN است که ساختار پانژنومیک دارد، اما طرفداران زیادی را به دست آورده است.

با وجود وضعیت مثبت تحلیل بنیادی اتریوم، این وضعیت در رفتار قیمت اتریوم منعکس نمی شود. قیمت اتریوم برای مدتی در حدود 1200 دلار ثابت بوده است.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

با این حال، برخی از کارشناسان تجزیه و تحلیل اتریوم به این نتیجه رسیده اند که کاهش بیشتری در پیش است. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل فنی نشان می دهد که سطوح پشتیبانی فعلی ممکن است در آینده نزدیک شکسته شود.

شکل گیری الگوی مثلث نزولی در نمودار اتریوم
شکل گیری الگوی مثلث نزولی در نمودار اتریوم

اندیکاتور MACD اخیرا منفی شده است و قیمت کمتر از تمام EMA ها است. علاوه بر این، نمودار اتریوم یک الگوی مثلث نزولی تشکیل داده است.