منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چانگ پنگ ژائو در تلاش است تا ایده ویتالیک بوترین را پیاده کند

چانگ پنگ ژائو در تلاش است تا ایده ویتالیک بوترین را پیاده کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چانگ پنگ ژائو در تلاش است تا ایده ویتالیک بوترین را پیاده کند

ویتالیک بوترین با نگارش مقاله ای به بررسی برخی از راهکارهای موجود و ممکن برای اثبات سلامت مالی صرافی های متمرکز پرداخت. Changpeng Zhao (CZ)، مدیر ارشد صرافی Binance، این مقاله را در توییتی به اشتراک گذاشت و اعلام کرد که Binance در تلاش است تا این ایده را به واقعیت تبدیل کند.

با توجه به Valex و به نقل از ambcrypto، Vitalik Buterin و CZ در مورد نیاز به صرافی های متمرکز برای انتشار شواهد عمومی از امنیت سرمایه مشتریان توافق دارند. چانگ پنگ ژائو ایده Proof of Reserve را اندکی پس از ورشکستگی صرافی FTX مطرح کرد. برخی از مبادلات از ایده او خوشحال بودند.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، پیشنهاد بهبود این مدل را داد و ایده خود را با نوشتن مقاله ای شرح داد. CZ تایید کرد که تیم فنی صرافی Binance در حال کار برای اجرای این پیشنهاد است.

بایننس به دنبال اجرای پیشنهاد Vitalik است
بایننس به دنبال اجرای پیشنهاد Vitalik است

طرح ویتالیک بر این فرض استوار است که صرافی ها باید توانایی مالی خود را ثابت کنند و صرفاً انتشار فهرست دارایی ها (با در نظر نگرفتن بدهی ها) کافی نیست. بوترین معتقد است که جامعه ارزهای دیجیتال به جای تکیه بر سیستم های مالی فیات باید به دنبال راه حل خود باشد.

وی توانایی فناوری zk-SNARK که نوعی رمزنگاری اثبات مفهوم بدون نیاز به افشای اطلاعات است را کمک به این طرح عنوان کرد و گفت: این نوع رمزنگاری با حفظ حریم اکوسیستم می تواند امنیت را به همراه داشته باشد. . او همچنین خاطرنشان کرد که چنین سیستمی می‌تواند باعث شود صرافی‌های متمرکز بدون حضانت به پلوتوکرات تبدیل شوند. وی در این خصوص گفت:

در آینده، ممکن است شاهد صرافی‌های متمرکزی باشیم که توسط رمزنگاری محدود می‌شوند، جایی که وجوه کاربران در چیزی شبیه قراردادهای هوشمند معتبر نگهداری می‌شوند. همچنین ممکن است شاهد مبادلات نیمه نگهبانی باشیم که در آن سرمایه فیات خود را به امانت می گذاریم اما کنترل دارایی های دیجیتال خود را حفظ می کنیم.

The post Changpeng Zhao به دنبال تحقق ایده ویتالیک بوترین است اولین بار در وبلاگ والکس پدیدار شد. به نظر می رسد.