منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پیش بینی نزولی دیگر؛ ون اک: بیت کوین در 3 ماه آینده به 10000 تا 12000 دلار خواهد رسید

پیش بینی نزولی دیگر؛ ون اک: بیت کوین در 3 ماه آینده به 10000 تا 12000 دلار خواهد رسید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پیش بینی نزولی دیگر؛ ون اک: بیت کوین در 3 ماه آینده به 10000 تا 12000 دلار خواهد رسید

پس از اعلام نرخ تورم ماهانه ایالات متحده در روز سه شنبه که کاهش سیاست های پولی سختگیرانه فدرال رزرو را تایید کرد، بسیاری از چشم انداز آینده بازار ارزهای دیجیتال خوش بین بودند. با این حال، شرکت سرمایه گذاری VanEck معتقد است که موجی از ورشکستگی ماینرها می تواند باعث کاهش قیمت بیت کوین در سه ماهه اول سال 2023 شود.

با توجه به CoinDesk، غول سرمایه گذاری ایالات متحده VanEck می گوید از آنجایی که بسیاری از ماینرها احتمالاً ورشکسته می شوند، که بر بهبود شرایط اقتصاد کلان سایه افکنده است، می توان نتیجه گرفت که روند نزولی قیمت بیت کوین احتمالا ادامه خواهد داشت.

متیو سیگل، رئیس تحقیقات دارایی دیجیتال در VanEck، در گزارش چشم انداز 2023 این موسسه گفت:

بیت کوین قیمت 10000 تا 12000 دلار را در سه ماهه اول سال 2023 در بحبوحه موج ورشکستگی ماینرها آزمایش خواهد کرد و پایان زمستان ارز دیجیتال را رقم خواهد زد.

امسال، ماینرهای بیت کوین تحت تاثیر افزایش هزینه های استخراج و کاهش قیمت بیت کوین قرار گرفته اند.

سودآوری ماینرها ارتباط نزدیکی با قیمت بیت کوین دارد. زیرا آنها این ارز دیجیتال را به عنوان پاداشی برای حل پازل های پیچیده ریاضی با هدف تأیید تراکنش ها در بلاک چین دریافت می کنند. ماینرها اغلب بیت کوین های دریافتی را برای پوشش هزینه های استخراج به پول نقد تبدیل می کنند.

بنابراین، کاهش قیمت بیت کوین که در سال جاری 61 درصد کاهش یافته است، منجر به تسلیم شدن ماینرها می شود. وضعیتی که در آن ماینرهای ضعیف‌تر از بازار خارج می‌شوند و ذخایر بیت‌کوین خود را می‌فروشند و باعث کاهش بیشتر قیمت می‌شود. در بدترین سناریوی ممکن، تسلیم شدن معدنچیان می تواند منجر به مارپیچ مرگ یا مارپیچ نزولی تقاضا شود.

ماینرها ذخایر سکه خود را برای مقابله با شرایط نامطلوب بازار مصرف می کنند. داده های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Glassnode نشان می دهد که موجودی کیف پول استخراج کنندگان بیش از 25000 بیت کوین (حدود 444 میلیون دلار) از ژوئیه به پایین ترین سطح 14 ماهه 1.818 میلیون رسیده است. واحد بیت کوین رسیده است.

از آنجایی که اکثر شرکت های فعال در زمینه استخراج بیت کوین با بحران نقدینگی مواجه هستند، این روند ممکن است ادامه یابد.

سیگل ادامه داد:

در حال حاضر، میانگین ارزش بازار شاخص جهانی استخراج دارایی دیجیتال تنها 180 میلیون دلار است، تقریباً همه بخش‌ها در تنگنای نقدینگی هستند و دارایی‌های خود را بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی خود معامله می‌کنند. با توجه به اینکه استخراج بیت کوین تا حد زیادی بی سود شده است، با در نظر گرفتن افزایش قیمت برق و کاهش قیمت بیت کوین، انتظار داریم بسیاری از ماینرها تغییرات ساختاری یا ادغام با یکدیگر داشته باشند.

سقوط بیت کوین به 12000 دلار نشان دهنده کاهش 82 درصدی نسبت به بالاترین قیمت تاریخ 69000 دلاری است که بازار در نوامبر 2021 (آبان 1400) به آن دست یافت. در دو بازار نزولی قبلی، شاهد کاهش حدود 85 درصدی قیمت نسبت به بالاترین قیمت آن زمان بودیم.

با این حال، سیگل انتظار دارد که قیمت بیت کوین در نیمه دوم سال 2023 به محدوده 30000 دلار بازگردد.

وی خاطرنشان کرد:

کاهش تورم، کاهش نگرانی‌های انرژی، آتش‌بس احتمالی در اوکراین و چرخش در بخش کمتر نقدشونده عرضه پول، بازار صعودی دیگری را آغاز خواهد کرد.

سیگل همچنین پیش بینی کرد که در آینده، یک کشور صادرکننده نفت، بیت کوین را به خزانه خود اضافه خواهد کرد.

سایر پیش بینی های مهم

ون اک انتظار دارد موسسات مالی بیش از 10 میلیارد دلار از دارایی های غیر بلاک چین و یک استیبل کوین غیرمتمرکز جدید را برای رسیدن به ارزش بازار 1 میلیارد دلاری توکن کنند.

این غول سرمایه گذاری همچنین در نظر دارد برزیل به یکی از بزرگترین کشورهای دوستدار رمزنگاری تبدیل شود و بخشی از بدهی های دولتی خود را در بلاک چین توکن کند. در نهایت، اتریوم امکان برداشت سپرده از Beacon China (یک شبکه جدید اثبات سهام) را فراهم می کند.