منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پولکادات و کوساما در خط مقدم توسعه فنی ارزهای دیجیتال بودند

پولکادات و کوساما در خط مقدم توسعه فنی ارزهای دیجیتال بودند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پولکادات و کوساما در خط مقدم توسعه فنی ارزهای دیجیتال بودند

پولکادات (DOT) یک بلاک چین و ارز دیجیتال به همین نام است که چشم اندازی آینده نگر برای آینده دنیای بلاک چین دارد. علیرغم اینکه این اکوسیستم در سال 2023 نسبت به سایر آلتکوین ها رشد متوسطی داشت، باز هم به عنوان رقیب شایسته اتریوم توجه توسعه دهندگان را به خود جلب کرد.

به گزارش Valks و به نقل از U.today، یکی از نقاط قوت اکوسیستم پولکادات تمرکز آن بر تعامل و همکاری بین شبکه ها است. علیرغم اینکه ارتباط بین یک شبکه طبیعی و امن هنوز به یک واقعیت عملی تبدیل نشده است، اما ارائه چنین قابلیتی می تواند کمک زیادی به توسعه دهندگان و بهبود تجربه کاربری کند. قابلیت همکاری بین شبکه ای ارتباط و انتقال دارایی ها را برای بلاک چین های مختلف امکان پذیر می کند و درهای جدیدی را برای موارد و برنامه های جدید باز می کند. به عنوان مثال، امکان انتقال ارزهای مختلف را بدون نیاز به واسطه های متمرکز یا پل های ناامن فراهم می کند.

لازم به ذکر است که قابلیت همکاری Polcadet در حال حاضر محدود به بلاک چین های ایجاد شده در شبکه آن است که به “پاراچین” معروف هستند و می توانند از طریق اتصالات Polcadet با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. به عبارت دیگر، Polkadot می تواند ارتباط بین شبکه های مختلف را در اکوسیستم خود تسهیل کند.

یکی دیگر از جنبه های قابل توجه اکوسیستم پولکادات، شبکه خواهر تجربی آن به نام کوساما است. این شبکه بستری برای توسعه و آزمایش ویژگی های جدید، قبل از اجرای نهایی در Polkadata است. Kusama با استفاده از پلتفرم Substrate ساخته شده است که ایجاد کیف پول های سفارشی را ساده می کند.

اکوسیستم های پولکادات و کوساما، شبکه های ارزهای دیجیتال را برای توسعه دهندگان بسیار جذاب کرده است. این را از آمار سایت Sentiment به خوبی می‌دانیم.

تجزیه و تحلیل Polkadata از این سایت نشان می دهد که این بلاک چین و شبکه خواهرش از نظر تعداد commit ها در GitHub در 30 روز گذشته با 441.5 امتیاز پیشتاز هستند. این معیار در ارزیابی پیشرفت و پایداری یک پروژه ارز دیجیتال مهم است، زیرا فرصتی برای ارزیابی فعالیت های انجام شده توسط توسعه دهندگان مانند رفع اشکالات، پیاده سازی ویژگی های جدید فراهم می کند.

به‌روزرسانی‌های اخیر و پاراچین‌های تازه ایجاد شده احتمالاً به این عملکرد قوی کمک کرده‌اند. به عنوان مثال، پروژه Subsocial اخیراً برنده حراج شماره 37 در پاراچین شد و اعلام کرد که قصد دارد از کوساما به پولکادات مهاجرت کند. یکی دیگر از فعالیت های قابل توجه راه اندازی نسخه 3 شبکه آزمایشی MantaPay توسط پاراچین BitFrost Finance بود.