منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پس از افزایش نرخ بهره، قیمت بیت کوین دوباره سقوط کرد

پس از افزایش نرخ بهره، قیمت بیت کوین دوباره سقوط کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پس از افزایش نرخ بهره، قیمت بیت کوین دوباره سقوط کرد

دیروز (23 دسامبر) شاهد یک جهش کوچک در قیمت بیت کوین بودیم و به بالاترین سطح خود در ماه گذشته رسید. اما اعلام افزایش نرخ بهره کمیته بازار آزاد فدرال و نظرات جروم پاول، بیت کوین را به پایین ترین حد روزانه خود بازگرداند.

به گزارش کوین تلگراف، بازار سهام و بیت کوین روز خود را با اندکی افزایش قیمت آغاز کردند. اما پس از اعلام نرخ بهره کمیته بازار آزاد فدرال، نرخ بهره به سرعت کاهش یافت. تا به امروز، قیمت بیت کوین ارتباط نزدیکی با بازار سهام دارد و اکنون بیشتر سرمایه گذاران نگران تأثیر افزایش بیشتر نرخ بهره در آینده هستند.

پس از افزایش نرخ بهره، قیمت بیت کوین دوباره سقوط کرد
نمودار همبستگی قیمت بیت کوین با داوجونز و S&P 500

افزایش نرخ‌های بهره و رویکرد دوگانگی پاول بر قیمت بیت‌کوین تأثیر می‌گذارد

در حالی که گزارش 13 دسامبر (22 دسامبر) شاخص قیمت مصرف کننده کاهش تورم را به 7.1 درصد نشان داد، پاول همچنان خواهان افزایش تورم به 2 درصد است. تورم همواره عامل تعیین کننده در افزایش نرخ سود بوده است و اعضای کمیته بازار آزاد با افزایش 0.5 درصدی فعلی موافق بودند. علاوه بر این، اعضای فدرال رزرو موافق هستند که افزایش نرخ بهره باید تا سال 2023 ادامه یابد.

پس از افزایش نرخ بهره، قیمت بیت کوین دوباره سقوط کرد
کمیته بازار آزاد فدرال در حال انجام مطالعاتی در مورد افزایش نرخ بهره در آینده است

پاول در کنفرانس مطبوعاتی در 14 دسامبر (23 آذر) گفت:

برای رسیدن به هدف تورم 2 درصدی، ممکن است برای مدت طولانی تری شاهد نرخ بهره بالا باشیم.

این لحن کفرآمیز، که نشان‌دهنده ادامه سیاست انقباضی است، همراه با نظرسنجی کمیته بازار آزاد فدرال، نشان می‌دهد که نرخ‌های بهره قطعا در آینده به افزایش خود ادامه خواهند داد.

حرکت بعدی بیت کوین چه خواهد بود؟

افزایش کوتاه مدت قیمت بیت کوین قبل از سخنرانی پاول با عملکرد قیمتی سایر دارایی های پرخطر مرتبط بود. پس از سخنرانی پاول و سخنرانی کمیته بازار آزاد فدرال، این دارایی ها به افزایش خود ادامه دادند و برخی تحلیلگران حتی کاهش اخیر قیمت ها را نشانه ای برای خرید بیشتر بیت کوین می دانند.

پس از افزایش نرخ بهره، قیمت بیت کوین دوباره سقوط کرد
نمودار همبستگی دارایی ریسک

اگر بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد، معامله گران طولانی مدتی که با تاخیر به رالی فعلی رسیده اند، می توانند آنها را در معرض خطر انحلال قرار دهند. بر اساس داده های بازار مشتقات، شاخص قراردادهای باز بیت کوین نشان می دهد که 60.16 درصد از معامله گران دارای موقعیت های معاملاتی طولانی هستند.

پس از افزایش نرخ بهره، قیمت بیت کوین دوباره سقوط کرد
نسبت بین موقعیت های خرید و فروش در بیت کوین

بازار در حال حاضر در حال هضم نظرات پاول و کمیته بازار آزاد فدرال است، بنابراین طبیعی است که نوسانات بازار در کوتاه مدت افزایش یابد. در این شرایط، سرمایه گذاران باید منتظر بسته شدن قیمت های روزانه در چند روز آینده باشند تا از تغییر عمده در روند قیمت بیت کوین اطمینان حاصل کنند.