منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پروژه آزمایشی استفاده از ارز دیجیتال ملی چین به 17 استان دیگر گسترش یافته است

پروژه آزمایشی استفاده از ارز دیجیتال ملی چین به 17 استان دیگر گسترش یافته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پروژه آزمایشی استفاده از ارز دیجیتال ملی چین به 17 استان دیگر گسترش یافته است

بانک مرکزی چین بار دیگر بر عزم خود برای ادامه برنامه آزمایشی برای استفاده از “یوان دیجیتال” تاکید کرده است. این ارز دیجیتال ملی در حال حاضر در 17 استان چین در حال آزمایش است.

به گفته BeinCrypto، بانک خلق چین به توسعه برنامه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود ادامه می دهد. انجمن مالی کشور اعلام کرد که تمرکز بانک مرکزی بر ایجاد سیستمی است که به مصرف کنندگان امکان دسترسی به خدمات مالی را به سادگی از طریق اسکن یک کد می دهد.

بانک مرکزی این کشور سخت در تلاش است تا یوان دیجیتال را به یک وسیله پرداخت پرکاربرد تبدیل کند. چین در حال حاضر وضعیت خوبی در زمینه پرداخت های دیجیتال دارد و ایجاد ارز دیجیتال ملی در راستای فعالیت های اقتصادی قبلی این کشور است.

طی 18 ماه گذشته، بانک مرکزی چین به طور پیوسته دامنه برنامه آزمایشی ارز دیجیتال خود را گسترش داده است. چین به وضوح مشتاق آماده کردن یوان دیجیتال برای عرضه کامل بازار است. این ارز دیجیتال سالهاست که توسط بانک مرکزی این کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

نقشه راه توسعه ارز دیجیتال ملی چین از سال 2014 تا 2020
نقشه راه توسعه ارز دیجیتال ملی چین از سال 2014 تا 2020

چین همچنین امیدوار است که قابلیت های بیشتری را به یوان دیجیتال اضافه کند. دو مورد از مواردی که قبلاً اجرا شده است، پرداخت های آفلاین و پشتیبانی از قرارداد هوشمند است. این دو، کاربردهای یوان دیجیتال را به شدت متحول خواهند کرد.

ویژگی پرداخت آفلاین در 23 ژانویه راه اندازی شد. این قابلیت به کاربران این امکان را می دهد که بدون نیاز به اتصال به اینترنت و برای تایید از طریق فناوری NFC پرداخت های خود را انجام دهند. قابلیت قرارداد هوشمند نیز در اوایل این ماه در اپلیکیشن تجارت الکترونیک Meituan عرضه شد. در اولین اجرای این ویژگی، این اپلیکیشن به کاربران خود اجازه می دهد تا در جایزه روزانه 1312 دلاری شرکت کنند که بین برندگان تقسیم می شود.

یوان دیجیتال به زودی دستخوش تغییرات بیشتری خواهد شد. بانک مرکزی چین اخیراً اعلام کرد که محصولات مدیریت ثروت جدیدی را معرفی خواهد کرد که امکان پرداخت یوان دیجیتال را فراهم می کند.

بانک سرمایه گذاری گلکسی اوراق بهادار چین خدمات مدیریت ثروت را ارائه می دهد و تنها تعداد کمی از مشتریان به آنها دسترسی خواهند داشت. با این حال، این یک گام بزرگ به جلو است و می تواند به توزیع گسترده تری در آینده منجر شود.