منو سایت

پرتفوی شرکت ورشکسته Alameda Research فعال شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پرتفوی شرکت ورشکسته Alameda Research فعال شد

کیف پول‌های ارزهای دیجیتال مرتبط با شرکت تجاری ورشکسته Alameda Research تنها چند روز پس از انتشار موقت مدیر عامل سابق آن سام بنکمن فرید فعال شدند.

انتقال وجوه از کیف پول های Alameda کنجکاوی جامعه کریپتو را برانگیخت، اما بیشتر از آن، نحوه انتقال این وجوه توجه جامعه را به خود جلب کرد. کیف پول Alameda برای تبدیل توکن های ERC20 با Tether و Ethereum پیدا شد و سپس اتر و تتر از طریق صرافی ها و میکسرهای فوری منتقل شدند.

متصل: میکسر ارز دیجیتال چیست؟

پژوهش آلامدا

به عنوان مثال، آدرس کیف پولی که با 0x64e9 شروع می‌شود، بیش از 600 ETH از کیف‌های متعلق به Alameda دریافت می‌کند که بخشی از آن به USDT تبدیل شده است، در حالی که بخش دیگر تراکنش به صرافی غیرمتمرکز ChangeNow منتقل شده است. ZachXBT تحلیلگر بلاک چین خاطرنشان کرد که کیف پول Alameda در نهایت با استفاده از صرافی های غیرمتمرکز مانند FixFloat و ChangeNew وجوه را به بیت کوین تبدیل می کند. این پلتفرم‌ها اغلب توسط هکرها و بهره‌برداران برای مخفی کردن مسیرهای تراکنش استفاده می‌شوند.

حماسه بی پایان FTX هر روز شاهد پیچ ​​و تاب جدیدی است و آخرین انتقال وجوه برای جمع آوری هر آنچه در کیف پول های رمزنگاری Alameda باقی مانده است برای جامعه نگران کننده است. بسیاری گمان می‌کردند که الگوی مبادله این وجوه شبیه به یک استثمارگر (یا هکر) است، اما با توجه به سابقه جنایی مستمر بانکمن-فرید، بسیاری گمان می‌کردند که تخلیه کیف پول ممکن است یک کار داخلی بوده باشد.
دیگران شرایط وثیقه را زیر سوال بردند و پرسیدند که چرا بانکمن اجازه دسترسی به اینترنت را دارد. یکی از کاربران نوشت که مدیر عامل سابق “به شدت در تلاش برای بیرون آوردن پول” بود و افزود: “چرا شرط وثیقه او شامل عدم دسترسی به کامپیوتر/اینترنت نمی شود؟”

نقل و انتقالات در حال انجام وجوه از سبدهای تحقیقاتی Alameda همزمان با کمک مالی بانکمن فرید بود. به همین ترتیب، درست پس از اعلام ورشکستگی FTX در 11 نوامبر، کیف پول‌های صرافی میلیون‌ها دلار هک شدند. وزارت دادگستری ایالات متحده در حال حاضر در حال بررسی اختلاس 352 میلیون دلاری توسط FTX درست پس از اعلام ورشکستگی است.