منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پایین بیت کوین با 5 شاخص از این قبیل شناسایی شد

پایین بیت کوین با 5 شاخص از این قبیل شناسایی شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پایین بیت کوین با 5 شاخص از این قبیل شناسایی شد

شناسایی پایین ترین قیمت بیت کوین با چنین تحلیلی

پس از اینکه بیت کوین در ماه نوامبر یک پایین ترین سطح را به ثبت رساند، برخی از معیارهای چنین تحلیل بیت کوین نشان می دهد که ممکن است در ژانویه 2023 کف بیت کوین تشکیل شود. در آخرین گزارش سرمایه گذاری Capriole، آنها تجزیه و تحلیلی از کشف پایین بیت کوین ارائه کردند. با در نظر گرفتن شاخص های ارزش تحقق یافته، عملکرد ماینرها، هزینه های استخراج، کاهش و ثبت تعداد دارندگان، به نظر می رسد پایین بیت کوین بین 16000 تا 16950 دلار تشکیل شود.

در اینجا پنج دلیل وجود دارد که ادواردز فکر می کند قیمت بیت کوین به انتهای چرخه نزدیک می شود.

خرید سیگنال پایین بیت کوین با نشانگر نوارهای SLRV

نشانگر SLRV Ribbons جریان سرمایه گذاری را با ترکیب میانگین متحرک 30 روزه و 150 روزه نسبت SLRV، که درصد بیت کوین های جابه جا شده در 24 ساعت تقسیم بر بیت کوین های نگهداری شده در 6 تا 12 ماه گذشته است، ردیابی می کند.

SLRV Ribbons نشانگر بیت کوین

SLRV Ribbons نشانگر بیت کوین

به گفته چارلز ادواردز، اندیکاتور SLRV Ribbons از استراتژی بیت کوین hodl بهتر عمل می کند و آن را به یک شاخص پیش بینی قیمت قوی تبدیل می کند. در حالی که شاخص SLRV Ribbons در سال 2022 نزولی بود، حرکت اخیر به 16600 دلار این شاخص را صعودی کرده است. به گفته ادواردز، این تغییر یک سیگنال خرید برای سرمایه‌گذاران و صندوق‌های نهادی که هنوز در بازار هستند ایجاد می‌کند، بنابراین دلیل محکمی برای قیمت پایین بیت کوین ایجاد می‌کند.

کاهش قیمت و قیمت برق برای معدن

تعداد زیادی از ماینرهای بیت کوین در حال حاضر با ضرر کار می کنند، اما این چیز جدیدی برای بیت کوین نیست. هزینه های ماینرهای بیت کوین شامل سخت افزار استخراج، هزینه های عملیاتی، هزینه های سرمایه، قراردادهای برق با نرخ متغیر و عوامل دیگر است، در حالی که هزینه های برق فقط برق خام مورد استفاده برای استخراج بیت کوین را در نظر می گیرد. قیمت برق خام در طول تاریخ به عنوان کف قیمتی برای بیت کوین عمل کرده است، زیرا به ندرت پیش می آید که بیت کوین زیر این قیمت معامله شود. از لحاظ تاریخی، بیت کوین چهار بار کمتر از هزینه استخراج برق برای یک واحد بیت کوین معامله شده است، آخرین بار در 10 نوامبر بود که هزینه استخراج برق برای بیت کوین به 16925 دلار رسید.

هزینه های تولید بیت کوین و هزینه های برق

هزینه های تولید بیت کوین و هزینه های برق

فروش ماینرها به اوج خود رسیده است

ماینرها با هزینه های تولید بالاتر از قیمت نقدی بیت کوین به ضرر خود ادامه می دهند. این دوگانگی، ماینرها را مجبور می‌کند تا بیت‌کوین بفروشند تا کسب‌وکار خود را حفظ کنند. سطح فعلی فروش ماینرهای بیت کوین سومین سطح فروش بزرگ در تاریخ است. دو بار دیگر، در سال های 2011 و 2015، قیمت بیت کوین به ترتیب 2.1 و 290 دلار معامله شد.

فشار بر فروش بیت کوین توسط ماینرها

فشار بر فروش بیت کوین توسط ماینرها

تجربه گذشته نشان می دهد که سرمایه گذاران دوست دارند از این قیمت ها فشار خرید در بازار ایجاد کنند که باعث افزایش بیت کوین از آن نقطه می شود. ادواردز همچنین معتقد است که قیمت فعلی بیت کوین می تواند سناریوی مشابهی را آغاز کند.

هش نوار بیت کوین ارسال ماینرها را تایید می کند

کاپیتولاسیون یا تسلیم ماینر بیت کوین زمانی اتفاق می افتد که ماینرها دستگاه های ASIC خود را که دیگر سودی ندارند تعطیل می کنند و بخشی از ذخایر بیت کوین خود را برای پوشش هزینه ها می فروشند. طبق گفته موسسه سرمایه گذاری کاپریول، در طول کاپیتولاسیون ماینر، یک کف قیمت قبل از شروع بهبود هش تشکیل می شود. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، در 28 نوامبر یک کاپیتولاسیون ماینر وجود داشت و اگر این تحلیل درست باشد، از آنجایی که هش ریت بعد از 28 نوامبر شروع به افزایش کرد، کمترین قیمت بیت کوین حدود 16915 دلار خواهد بود.

هش بار استخراج بیت کوین

هش بار استخراج بیت کوین

افزایش تاریخی ذخایر بیت کوین علیرغم کاهش تاریخی قیمت

یکی از معیارهای مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل رفتار دارندگان بیت کوین، شاخص سود و زیان خالص تحقق نیافته (NUPL) است. در تاریخ بیت کوین، شاخص NUPL تنها چهار بار چنین افت زیادی را تجربه کرده است.

شاخص NUPL بیت کوین

شاخص NUPL بیت کوین

نمونه های قبلی چنین کاهش های بزرگی ارزش خرید بیت کوین را برای سرمایه گذاران نشان داده است. ادواردز این فرضیه را مطرح کرد که اگر سرمایه گذاران قیمت فعلی بیت کوین را کمتر از ارزش واقعی آن درک کنند، بیت کوین را خریداری خواهند کرد و کف قیمتی برای بیت کوین ایجاد می کند. روند دیگری در حال شکل گیری است که نشان می دهد شاخص دارندگان طولانی بیت کوین به اوج خود رسیده است. در حال حاضر 66 درصد از عرضه بیت کوین در گردش در دست دارندگان بلندمدت است، دارندگان بلندمدت سرمایه گذارانی هستند که بیت کوین های خود را بیش از یک سال نگه می دارند. به گفته ادواردز، این رفتار با تغییر بازارهای کلان سازگار است.

ما شاهد رکورد بی سابقه ای در مالکیت بیت کوین هستیم. کسانی که بیت کوین را حداقل به مدت 1 سال نگه داشته اند، 66 درصد از بازار بی سابقه را تشکیل می دهند. تمام اوج های نگهداری بلندمدت قبلی با شرایط شدید بازار نزولی همسو بودند.

چارلز ادواردز – 6 دسامبر 2022

در حالی که بازارها هنوز همبستگی بالایی با بازار سهام دارند و در برابر نوسانات کلان بازار آسیب پذیر هستند، داده های متعدد نشان می دهد که بیت کوین ممکن است در مراحل پایانی یک روند نزولی باشد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)