منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویزا امکان پرداخت قبض از طریق کیف پول‌های رمزنگاری را فراهم می‌کند

ویزا امکان پرداخت قبض از طریق کیف پول‌های رمزنگاری را فراهم می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویزا امکان پرداخت قبض از طریق کیف پول‌های رمزنگاری را فراهم می‌کند

علاقه مندان به کریپتو ممکن است روزی بتوانند قبوض تلفن و برق خود را به طور خودکار از طریق کیف پول های نگهبانی خود پرداخت کنند. این آینده ای است که ویزا برای تحقق بخشیدن به آن تلاش می کند.

به گزارش کوین تلگراف، در پست اخیر در وبلاگ ویزا، تیم ارزهای دیجیتال این شرکت راه حلی فنی را پیشنهاد کرد که به ارائه دهندگان خدمات پرداخت اجازه می دهد دارایی ها را از کیف پول اتریوم مشتریان خارج کنند، بدون اینکه نیازی به امضای دستی همه تراکنش ها باشد.

چنین مکانیزمی که در دنیای بانکداری سنتی – به ویژه برای پرداخت حق عضویت – بسیار متداول است، برای صاحب کیف پول ارز دیجیتال امکان پذیر نیست، زیرا صاحب کیف پول نگهبانی تنها کسی است که خصوصی خود را دارد. کلید بنابراین هر پرداختی به امضای دیجیتال او نیاز دارد. همچنین قراردادهای هوشمند نمی توانند تراکنش را آغاز کنند، بلکه تنها پس از فراخوانی توسط یک حساب خارجی (حساب کاربری معمولی – EOA) مطابق متن قرارداد، نسبت به آن واکنش نشان می دهند.

در این نسخه فنی، تیم ویزا راه حل جدیدی برای پرداخت های مکرر ارائه می دهد. آنها نوع جدیدی از کیف‌پول‌های نگهبانی ارز دیجیتال به نام «حساب‌های قابل واگذاری» را بر اساس مفهوم انتزاع حساب ایجاد کردند.

این مفهوم برای اولین بار توسط Vitalik Buterin، خالق شبکه اتریوم، در سال 2015 ارائه شد و به زبان ساده، به حساب‌های اتریوم اجازه می‌دهد ترکیبی از حساب‌های تحت مالکیت خارجی (EOA) و قراردادهای هوشمند باشند.

با استفاده از انتزاع حساب یا حساب تفویض شده، کیف پول ارز دیجیتال کاربر به عنوان یک قرارداد هوشمند عمل می کند. به این ترتیب، افراد می توانند بدون نیاز به امضای هر یک، تراکنش های خود را از قبل برنامه ریزی کنند.

این پیشنهاد بخشی از تحقیقات گسترده‌تر تیم ویزا در زمینه نوآوری بلاک چین و یافتن راه‌هایی برای ترکیب ویژگی‌های جدید با وجود محدودیت‌های شبکه اتریوم است.

انتزاع حساب در قلب بسیاری از «پیشنهادهای بهبود اتریوم» (EIP) در طول سال ها بوده است، اما هر بار به دلیل دشواری پیاده سازی و نیاز به تغییرات گسترده در سطح پروتکل، کنار گذاشته شده است.

ویزا این قابلیت را در شبکه لایه دوم «استارک نت» با موفقیت آزمایش کرده است. راه حل لایه 2 StarNet از انتزاع حساب پشتیبانی می کند.

بنابراین شاید دیری نپایید که بتوانیم پرداخت‌های خودکار و مکرر خود را از طریق کیف پول ارز دیجیتال شخصی خود انجام دهیم.

(1 امتیاز) – 5.5