منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویتالیک رضایت خود را از تاخیر در راه اندازی صندوق های قابل معامله ارز دیجیتال ابراز کرد

ویتالیک رضایت خود را از تاخیر در راه اندازی صندوق های قابل معامله ارز دیجیتال ابراز کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویتالیک رضایت خود را از تاخیر در راه اندازی صندوق های قابل معامله ارز دیجیتال ابراز کرد

ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران شبکه اتریوم، دیدگاه‌های خود را در مورد سیاست‌گذاری و مقررات ارزهای دیجیتال از طریق توییت‌هایی توضیح داد. او معتقد است که اکوسیستم کریپتو به بلوغ بیشتری نیاز دارد و مقررات حاکم بر این حوزه باید به گونه ای تنظیم شود که به پروژه ها در امور داخلی آزادی عمل بدهد.

به گفته والکس و به نقل از کوین تلگراف، ویتالیک بوترین مخالف سیاست هایی است که بر عملکرد درونی اکوسیستم تأثیر می گذارد. با توجه به شرایط فعلی، Vitalik معتقد است که مقرراتی که استقلال داخلی پروژه ها را تضمین می کند، حتی اگر پذیرش کلی ارزهای دیجیتال را به تاخیر بیندازد، برای این حوزه مفیدتر خواهد بود.

به طور کلی دو هدف در قانون مد نظر است: الف) حمایت از مصرف کننده.  ب) ایجاد مشکل برای بازیگران بد در انتقال مبالغ هنگفت.  مشکلات ذکر شده در هدف دوم مختص DeFi نیست و به ماهیت پرداخت‌های بزرگ در کریپتو بازمی‌گردد.
توییت ویتالیک بوترین

خالق اتریوم در توییتی نوشت: «به طور کلی، قانون دو هدف دارد: الف) محافظت از کاربران، ب) سخت‌تر کردن انتقال مبالغ هنگفت برای بازیگران بد.» مشکلات ذکر شده در هدف دوم مختص DeFi نیست و بازگشت به ماهیت پرداخت‌های کلان در کریپتو

بوترین گفت:

صادقانه بگویم، من کمی خوشحالم که راه اندازی بسیاری از صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) به تعویق افتاده است. یک اکوسیستم برای بلوغ به زمان نیاز دارد. قبل از اینکه بخواهیم توجه بیشتری را به خود جلب کنیم.

استفاده از احراز هویت و KYC در قسمت جلویی پروژه‌های DeFi یکی دیگر از مواردی بود که بوترین به آن اشاره کرد:

“حضور KYC در قسمت جلویی پروژه‌های DeFi کاربران را ناراضی می‌کند، اما هیچ کاری در برابر هکرها انجام نمی‌دهد. اکنون هکرها با نوشتن کد سفارشی مستقیماً (و نه از طریق رابط) با قراردادهای هوشمند تعامل می کنند.

بوترین همچنین سه پیشنهاد برای قانونگذاران ارائه کرد و نوشت: «برخی از قوانین که آنها می توانند از نظر امنیت front-end موثر هستند، ممکن است شامل عناصر زیر باشند: الف) محدودیت های اهرم تراکنش ب) الزام به ارائه شفاف سازی در مورد اسناد بررسی کد، فرآیند اعتبار سنجی رسمی (FV) وجود دارد، و غیره. n. ج) محدودیت های استفاده از خدمات بر اساس آزمون ها باید مبتنی بر دانش باشد نه قوانین ظالمانه بر اساس ارزش مالی.

برخی از قوانینی که در رابطه با DFI front-end می تواند موثر باشد: الف) محدودیت در اهرم تراکنش ب) الزام به ارائه توضیحات در مورد اسناد بررسی کد، فرآیند اعتبار سنجی رسمی (FV) و غیره انجام شده است.  ج) محدودیت در استفاده از خدمات بر اساس آزمون های دانش بنیان، نباید قوانین سرمایه داری مبتنی بر ارزش مالی وجود داشته باشد.
پیشنهاد بوترین به قانونگذاران

بوترین در پایان سخنان خود به نقش اثبات‌های دانش صفر (ZK Proof) در رعایت مقررات و حفظ حریم خصوصی کاربران اشاره کرد و گفت: مایلم قوانین به گونه‌ای نوشته شوند که الزامات به شرح زیر باشد. باریک، تا حد امکان.» او براهین غیر ضروری دانش را انجام داد.

کوین تلگراف