منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویتالیک بوترین: هوش مصنوعی هنوز نمی تواند جایگزین برنامه نویسان شود

ویتالیک بوترین: هوش مصنوعی هنوز نمی تواند جایگزین برنامه نویسان شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویتالیک بوترین: هوش مصنوعی هنوز نمی تواند جایگزین برنامه نویسان شود

ویتالیک بوترین: هوش مصنوعی هنوز نمی تواند جایگزین برنامه نویسان شود

Vitalik Buterin خبرهای خوبی برای برنامه نویسانی دارد که ممکن است نگران بیهوده شدن توسط هوش مصنوعی باشند. هوش مصنوعی هنوز آنقدرها خوب نیست.

بنیانگذار اتریوم گفت که ChatGPT، یک ربات چت هوش مصنوعی که توسط OpenAI و AI توسعه یافته است را آزمایش کرده است تا ببیند آیا می تواند کد مفیدی بنویسد یا خیر. از زمانی که سازنده ربات OpenAI آن را به صورت رایگان منتشر کرد، علاقه زیادی به این ربات وجود داشت و توسعه دهندگان در حال آزمایش قابلیت اطمینان آن هستند.

در حالی که ویتالیک بوترین در یک پست وبلاگ گفت که چت ربات جدید می تواند یک دستیار برنامه نویسی باشد، زمانی که از او خواسته شد کد خاصی بنویسد چند اشتباه مرتکب شد.

ویتالیک بوترین گفت:

در حال حاضر هوش مصنوعی جای برنامه نویسان انسانی را ندارد.

ChatGPT از پردازش زبان طبیعی، نوعی هوش مصنوعی پیشرفته، برای پاسخ سریع استفاده می کند. در میان کاربردهای فراوان آن، ChatGPT همچنین می‌تواند برای جستجوی کد خاصی استفاده شود که می‌تواند به توسعه‌دهندگان در نوشتن برنامه‌ها، چه برای بلاک چین یا سایر انواع نرم‌افزار، کمک کند.

ویتالیک بوترین گفت:

هوش مصنوعی می تواند در بسیاری از موارد موفق باشد و کدهای بسیار خوبی بنویسد، مخصوصا برای کارهای عمومی

الگوهای کدگذاری

در حالی که ChatGPT می تواند راهی کارآمد برای توسعه دهندگان برای یافتن پاسخ سوالات باشد، اما می تواند کد نادرست ارائه دهد. به همین دلیل مهم است که توسعه دهندگان مراقب باشند.

ویتالیگ بوترین می گوید:

به این ترتیب، من را با برخی از الگوهای کدگذاری آشنا کرد که قبلاً ندیده بودم، و من مبدل اصلی را سریعتر از آنچه می توانستم نوشتم.

به طور معمول، توسعه دهندگان به وب سایت هایی مانند StackOverflow برای جستجوی دستی کد آماده استفاده می کنند، اما این فرآیند می تواند زمان بر باشد. سایر توسعه دهندگان بلاک چین با نتیجه گیری بوترین موافق هستند. راتر، بنیانگذار پروتکل وام دهی Solend مبتنی بر Solana، گفت: “من فکر می کنم ربات ChatGPT مطمئناً در کاهش زمان صرف شده برای جستجوی StackOverflow مفید خواهد بود.”

با این حال، روتر در مورد صحت کد هنگام استفاده در برنامه های بلاک چین هشدار داد. وی افزود با توجه به اینکه کد بلاک چین تغییرناپذیر است و پس از تولید قابل تغییر نیست، توسعه دهندگان باید مراقب باشند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.