منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویتالیک بوترین می گوید ریپل متمرکز است!

ویتالیک بوترین می گوید ریپل متمرکز است!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویتالیک بوترین می گوید ریپل متمرکز است!

ویتالیک بوترین این بار به ریپل آمد و ادعا کرد که به دلیل ساختار و اقتصاد ارز دیجیتال XRP، این شبکه کاملا متمرکز است.

در مصاحبه اخیر با Bankless، بوترین اظهار داشت که ریپل «هنوز کاملاً متمرکز است»، در حالی که ریپل ادعا می کند که به دنبال انتقادات جامعه رمزارز، غیرمتمرکزتر شده است. او ادامه داد:

“یک پروژه در فضای کریپتو نیاز به نوعی ساختار داده روی زنجیره دارد!”

خالق اتریوم همچنین گفت که ریپل هنوز به دلیل اظهارات خود از دولت ایالات متحده مبنی بر اینکه چین اتریوم (ETH) و بیت کوین (BTC) را کنترل می کند، عذرخواهی نکرده است. نظرات بوترین واکنش دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل را برانگیخت. شوارتز در توییتر نوشت که بوترین «هنوز نمی‌فهمد یا وانمود می‌کند که نمی‌داند که ریپل یک شرکت است و XRP یک دارایی دیجیتال است».

ویتالیک بوترین یکی از منتقدانی است که استدلال می کند. کنترل بیش از حد Ripple Labs بر XRP به تمرکز آن اشاره دارد. پس از اینکه ریپل گفت که اتریوم و بیت کوین دارایی هایی هستند که توسط چین کنترل می شوند، بوترین پاسخ داد که XRP به دلیل چنین ادعاهای وحشیانه ای حق محافظت از جامعه کریپتو را از دست داده است.

ادعای ریپل برای تمرکززدایی

در گذشته، کاربران از روشی که آزمایشگاه ریپل با توکن XRP استفاده می‌کند انتقاد کرده‌اند و حتی برخی شرکت ریپل را با ارز دیجیتال ریپل اشتباه گرفته‌اند. این شرکت توضیح داد که ریپل یک پلت فرم پرداخت دارایی دیجیتال است که از فناوری بلاک چین برای مؤسسات استفاده می کند، در حالی که XRP نشانه اصلی XRP Ledger (XRPL) است.

این شرکت برای نشان دادن تمرکززدایی خود، داده هایی را منتشر کرد که نشان می داد تنها 4 مورد از 130 اعتبارسنجی XRPL را کنترل می کند. ریپل در اوایل سال جاری اعلام کرد که XRPL “بر اساس یک مکانیسم ذاتا غیرمتمرکز و دموکراتیک است که هیچ یک از طرفین نمی توانند آن را کنترل کنند.”

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.