منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وضعیت بازار: سپرده بیت کوین از نهنگ ها به سهام در آستانه افزایش نرخ بهره و اعلام نرخ تورم جدید در آمریکا

وضعیت بازار: سپرده بیت کوین از نهنگ ها به سهام در آستانه افزایش نرخ بهره و اعلام نرخ تورم جدید در آمریکا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وضعیت بازار: سپرده بیت کوین از نهنگ ها به سهام در آستانه افزایش نرخ بهره و اعلام نرخ تورم جدید در آمریکا

در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا برای تصمیم گیری در مورد افزایش مجدد نرخ سود بانکی در این کشور و اعلام سطح تورم ماه قبل آمریکا، حجم قابل توجهی بیت کوین واریز شد. از حساب نهنگ تا صرافی ها. در همین حال، قیمت تا کنون جایگاه خود را به خوبی بالای 20000 دلار حفظ کرده است.

به گزارش کوین دسک، دیروز پس از انتشار گزارش دولت آمریکا که نشان می داد نرخ تورم در این کشور با سرعت کمتر از حد انتظار رشد کرده است، قیمت بیت کوین نیز افزایش یافت.

اهمیت این گزارش از آن جهت است که می تواند نشان دهد که تلاش های بانک مرکزی آمریکا برای کاهش نرخ رشد قیمت کالاها و خدمات در این کشور موفقیت آمیز بوده و این سازمان می تواند زودتر اجرای این سیاست ها را متوقف کند. تمدید سیاست پولی انقباضی خود؛ رویکردی که ادامه یا تقویت آن عاملی منفی در قیمت دارایی های پرریسک، از سهام گرفته تا بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تلقی می شود.

بازگشت بیت کوین به بیش از 20000 دلار در هفته گذشته، احساسات بازار را بیشتر از قبل افزایش داد. بیت کوین از ابتدای هفته جاری (دوشنبه گذشته) 5.6 درصد رشد داشته است و اگر کندل هفتگی با همین رشد بسته شود، شاهد بهترین عملکرد هفتگی بیت کوین در یک ماه و نیم اخیر خواهیم بود. اما آزمون اصلی بیت کوین در اواسط هفته جاری و پس از تشکیل جلسه بانک مرکزی آمریکا برای تصمیم گیری در مورد افزایش مجدد نرخ بهره بانکی در این کشور خواهد بود.

اکثر معامله گران انتظار دارند که بانک آمریکا تصمیم بگیرد مانند چند دوره گذشته نرخ بانکی را در این کشور 0.75 درصد افزایش دهد. اما مهمترین لحظه مربوط به این نشست شاید نکاتی از سخنان جروم پاول، رئیس بانک فدرال رزرو آمریکا باشد که مربوط به نشست بعدی این سازمان در ماه دسامبر است.

استفاده از ابزارهای تحلیل زنجیره ای نیز می تواند به سرمایه گذاران در اتخاذ رویکردهای معاملاتی مناسب کمک کند. به عنوان مثال، در هفته گذشته، دارندگان بزرگ یا نهنگ ها مقادیر قابل توجهی بیت کوین را در صرافی ها واریز کرده اند.

وضعیت بازار: سپرده بیت کوین از نهنگ ها به سهام در آستانه افزایش نرخ بهره و اعلام نرخ تورم جدید در آمریکا
نمودار سپرده بیت کوین از حساب نهانگاه به صرافی ها.

برای سرمایه گذارانی که به آینده بازار خوشبین هستند، این می تواند یک علامت منفی تلقی شود. زیرا هدف دارندگان از سپرده گذاری دارایی های خود در صرافی های متمرکز اغلب فروش آنهاست.

از سوی دیگر، این جریان تنها می تواند یک اقدام پیشگیرانه در آستانه انتشار تورم اکتبر ایالات متحده در 10 نوامبر باشد. این را هم اضافه کنیم که طبق نمودار بالا، به نظر می رسد سپرده نهنگ ها به صرافی ها از 25 اکتبر (3 آبان) تثبیت شده است.