منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هک کردن پروتکل Anker منجر به سود 500000 درصدی برای یک تاجر شد.

هک کردن پروتکل Anker منجر به سود 500000 درصدی برای یک تاجر شد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هک کردن پروتکل Anker منجر به سود 500000 درصدی برای یک تاجر شد.

هک کردن پروتکل Anker منجر به سود 500000 درصدی برای یک تاجر شد.

هنگامی که پروتکل پینینگ مبتنی بر زنجیره BNB مورد سوء استفاده قرار گرفت و یک هکر توکن های aBNBc را دزدید، یک معامله گر از تفاوت قیمت استفاده کرد و 2879 دلار را به 15.5 میلیون دلار تبدیل کرد.

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، شرکت امنیتی Beausin حدس می زد که بهره برداری چند میلیون دلاری ممکن است ناشی از آسیب پذیری در کد قرارداد هوشمند و به خطر افتادن کلیدهای خصوصی به دلیل ارتقاء فنی باشد. پس از اینکه هکر 20 تریلیون توکن aBNBc را ساخت و منتشر کرد، قیمت aBNBc به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

هنگامی که این اتفاق می افتد، یک معامله گر به سرعت واکنش نشان می دهد و از فرصت استفاده می کند. پلتفرم تحلیلی Luke Anchin با بررسی داده های روی زنجیره، اخیراً به اشتراک گذاشت که چگونه یک معامله گر ظاهراً با دور زدن پلت فرم پروتکل Helio توانسته است 15.5 میلیون دلار به دست آورد. به گفته لوک آنچین، معامله گر 183885 aBNBc را تنها با 10 BNBN خریداری کرد.

سپس تاجر aBNBc را به پروتکل Helio سپرده و از وجوه به عنوان وثیقه برای قرض گرفتن 16 میلیون توکن HAY استفاده می کند. در پایان، معامله گر HAY را به مبلغ 15.5 میلیون دلار معامله کرد و 5209 برابر سرمایه اولیه خود سود کرد.

جدای از ضررهای تجاری، این سوء استفاده می تواند بر ارزش کلی هلیو قفل شده نیز تأثیر بگذارد. قبل از حمله، کل ارزش قفل شده (TVL) استیبل کوین HAY حدود 87 میلیون دلار بود. با این حال، در زمان نوشتن، وب سایت DefiLlama نشان می دهد که HAY دیگر مقدار قفل شده ای ندارد.

Helio Protocol در اطلاعیه ای به جامعه کاربران خود اطمینان داد که دارایی های آنها ایمن است و تمام سهام BNB آنها در حال تایید است. در حال حاضر، پروتکل تمام عملکردهای خود را متوقف کرده است و از دارندگان HAY خواسته است از هرگونه تراکنش خودداری کنند.

Anchor Protocol نشان داده است که پس از درخواست اخیر از صرافی های غیرمتمرکز برای توقف تراکنش ها، توکن های aBNBc را دوباره منتشر خواهد کرد. این پلتفرم قول داد وضعیت را ارزیابی کند و به کاربران آسیب دیده غرامت بدهد.

در همین حال، صرافی ارزهای دیجیتال بایننس برداشت های توکن Anchor را به حالت تعلیق درآورد و دارایی های 3 میلیون دلاری را که هکر به پلتفرم معاملاتی منتقل کرده بود، مسدود کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)