منو سایت

هک سهام Arzindzha FTX

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هک سهام Arzindzha FTX

برداشت 895 میلیون دلاری از کیف پول مشتریان پس از هک صرافی FTX

به نظر می رسد صرافی مشکل دار ارزهای دیجیتال FTX هک شده است. 600 میلیون دلار (895 میلیون دلار) یک هفته پس از اعلام ورشکستگی بنیانگذار سام بنکمن فرید و استعفا از سمت مدیرعاملی، از مجموعه ای از پرتفوی های مرتبط با FTX خارج شد. بر اساس بیانیه ای که در کانال رسمی تلگرام این شرکت منتشر شده است، به کاربران گفته می شود که به روز رسانی های جدید را نصب نکنند و همه برنامه های FTX را حذف کنند.

صرافی FTX هک شده است. برنامه های FTX بدافزار هستند. آنها را حذف کنید. چت پشتیبانی باز است. از سایت FTX دیدن نکنید زیرا ممکن است تروجان ها را دانلود کند.

رایان میلر، مشاور کل صرافی FTX، پس از اینکه قبلاً توییت کرده بود که «در حال بررسی ناهنجاری‌های مربوط به جابجایی کیف پول مربوط به موجودی ftx در صرافی‌ها» است، این اطلاعیه را کنایه زد.

به گفته تحلیلگران Anchin، حدود 600 میلیون دلار از طریق توکن هایی مانند اتریوم، سولانا، BNB، ChainLink، Avalanche و Metic برداشت شده است. دارایی های دیجیتالی که تخلیه شده اند متعلق به مشتریانی است که حساب هایشان در جریان “نشت بانکی” چشمگیر این هفته مسدود شده است، نه از خزانه FTX.

در توییتر، بسیاری از کاربران ادعا می کنند که پس از هک شدن صرافی FTX، موجودی 0 دلاری را در کیف پول های FTX.com و FTX US خود مشاهده می کنند. اوایل صبح شنبه، آقای بنکمن-فرید از سمت مدیرعاملی استعفا داد و FTX به دلیل بحران شدید نقدینگی، درخواست ورشکستگی فصل 11 را داد. قرارداد کمک مالی با صرافی رقیب بایننس در اوایل این هفته شکست خورد و باعث سقوط بیشتر ارز دیجیتال و رسیدن به آستانه قیمت جدید شد. شرکت تحقیقاتی آقای بنکمن فرید Alameda Research نیز اعلام ورشکستگی کرد. زیرمجموعه استرالیایی FTX نیز تحت مدیریت است و در دست KordaMentha است. KordaMentha از اظهار نظر در مورد هک کیف پول های مرتبط با شرکت استرالیایی خودداری کرد. جان جی ری سوم به عنوان مدیرعامل جدید جهانی FTX انتخاب شد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.