منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هکر FTX سی و پنجمین دارنده بزرگ اتر در جهان شد

هکر FTX سی و پنجمین دارنده بزرگ اتر در جهان شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هکر FTX سی و پنجمین دارنده بزرگ اتر در جهان شد

هکری که هفته گذشته موجودی آدرس های متعلق به صرافی FTX را دزدید، ثروت زیادی به دست آورد که او را به یک نهنگ اتریوم تبدیل کرد.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، تنها یک روز پس از اعلام ورشکستگی صرافی FTX بر اساس قوانین انحلال فصل 11، حساب های این گروه به سرقت رفت و دارایی های دیجیتالی مختلف به ارزش 663 میلیون دلار از آن حذف شد.

شرکت تجزیه و تحلیل داده ها بیضوی تخمین زده می شود که 477 میلیون دلار از این مبلغ توسط یک هکر کلاه سیاه به سرقت رفته است که بیشتر آن در نهایت به اتر تبدیل شده است و 186 میلیون دلار باقی مانده توسط تیم تبادل FTX پس انداز شده و به حساب های امن جدید منتقل شده است.

بر اساس داده‌های Boesin، یک شرکت امنیتی بلاک چین، مهاجم در روزهای اخیر مبادلات و نقل و انتقالات زیادی بین شبکه‌ها انجام داده است و اکنون 338 میلیون دلار در ارزهای دیجیتال مختلف در اختیار دارد. لیست اموال وی را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

لیست دارایی حساب هکر FTX
لیست دارایی حساب هکر FTX

بخشی از دارایی او ۲۲۸۵۲۳ اتر (ETH) است که با قیمت فعلی حدود ۲۸۸ میلیون دلار ارزش دارد. با این موجودی اتریوم، کیف پول هکر ما به سی و پنجمین آدرس با ارزش از نظر اتریوم تبدیل می شود.

طبق فهرستی که در وب سایت CoinCorp وجود دارد، غنی ترین آدرس اتریوم متعلق به آدرس سپرده قرارداد هوشمند China Staking Beacon (اتریوم 2.0) است که حدود 15 میلیون اتر دارد. بیشتر آدرس‌های 20 کیف پول برتر متعلق به صرافی‌ها، پروتکل‌های لایه دوم و پل‌های بین شبکه‌ای است.

20 آدرس برتر مجموعاً 27.7 درصد از کل اتریوم در گردش را در اختیار دارند و 50 کیف پول برتر تقریباً یک سوم کل عرضه را در اختیار دارند.

بسیاری حدس می زنند که این کار توسط یکی از نمایندگان صرافی FTX انجام شده است که به کلیدهای خصوصی دسترسی داشته است.