منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هکر صرافی FTX برای اجتناب از مقامات، وجوه را انتقال می دهد

هکر صرافی FTX برای اجتناب از مقامات، وجوه را انتقال می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هکر صرافی FTX برای اجتناب از مقامات، وجوه را انتقال می دهد

بر اساس داده های EtraScan، هکر پشت سرقت چند میلیون دلاری صرافی ناموفق FTX، وجوه را به کیف پول های جداگانه منتقل کرد تا از ردیابی جلوگیری کند. دوشنبه شب، کیف پول FTX هک شده 15000 ETH (بیش از 16 میلیون دلار) را به 12 آدرس جدید ارسال کرد. برخی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال پیشنهاد می کنند که مهاجم در تلاش است تا ارز سرقت شده را به مقادیر کمتری تقسیم کند تا از بازرسان در فرآیندی به نام زنجیره لایه برداری که برای ردیابی تراکنش ها استفاده می شود، جلوگیری کند.
ChinaAlice روز یکشنبه هشدار داد که این هکر ممکن است در حال برنامه ریزی برای ارسال وجوه به یک میکسر رمزنگاری باشد. میکسرهای رمزنگاری توسط طرفداران حفظ حریم خصوصی استفاده می شود، اما همچنین ابزار مورد علاقه مجرمان سایبری برای پنهان کردن منشا ارزهای دیجیتال غیرقانونی است.

جان ری، مدیر ارشد بازیابی FTX در بیانیه ای اعلام کرد که مبلغ سرقت شده توسط هکر بیش از 372 میلیون دلار است. برخی گزارش ها این رقم را بیش از 600 میلیون دلار عنوان می کنند، اما تحلیلگران دیگر به ارتباط بین هک و وجوهی که دولت باهامیا به دلایل امنیتی از صرافی FTX خارج کرده است، اشاره کردند. وجوه دزدیده شده در 11 نوامبر از FTX خارج شد، همان روزی که FTX برای ورشکستگی فصل 11 اعلام کرد. هفته گذشته، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX به Vox news گفت که هکر احتمالاً کارمند سابق آنها بوده یا به رایانه های صرافی دسترسی داشته است. .

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.