منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هکرهای کره شمالی بیش از 1.2 میلیارد دلار ارز دیجیتال را سرقت کرده اند

هکرهای کره شمالی بیش از 1.2 میلیارد دلار ارز دیجیتال را سرقت کرده اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هکرهای کره شمالی بیش از 1.2 میلیارد دلار ارز دیجیتال را سرقت کرده اند

هکرهای کره شمالی طی پنج سال گذشته بیش از 1.2 میلیارد دلار ارز دیجیتال را سرقت کرده اند. به گزارش آسوشیتدپرس، سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی (NIS) گزارش داد که هکرها تنها در سال جاری بیش از نیمی از دارایی های سرقت شده را بازیابی کرده اند.

بر اساس این گزارش، NIS می گوید که از سال 2017، هکرهای کره شمالی تحت حمایت دولت، 1.2 میلیارد دلار دارایی دیجیتال را از مکان های نامشخص در سراسر جهان به سرقت برده اند. از مجموع ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده، 626 میلیون دلار در سال 2022 به سرقت رفته است. علاوه بر این، بیش از 78 میلیون دلار از کل ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده از کره جنوبی آمده است.

NIS می گوید هکرهای کره شمالی جزو بهترین هکرهای جهان هستند. از آنجایی که پس از تشدید تحریم‌های اقتصادی سازمان ملل علیه این کشور در سال 2017، این کشور برای تقویت اقتصاد و تأمین مالی برنامه تسلیحات هسته‌ای خود بیشتر به جرایم سایبری متکی است. بر اساس این گزارش، سازمان ملل در سال 2017 صادرات چندین کالای کره شمالی از جمله زغال سنگ را ممنوع کرد. منسوجات و غذاهای دریایی با اعمال برخی از سخت‌ترین محدودیت‌ها در واکنش به همه‌گیری کووید-۱۹، اقتصاد این کشور ضربه بیشتری خورد.

در نتیجه سرقت های پرسود ارزهای دیجیتال، مقامات ارشد ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن اخیراً توافق کردند که اقدامات بیشتری برای جلوگیری از جرایم سایبری کره شمالی انجام دهند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.