منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • همزمان با کاهش جستجوهای «بیت کوین»، تعداد جستجوهای «Web3» در گوگل افزایش می یابد

همزمان با کاهش جستجوهای «بیت کوین»، تعداد جستجوهای «Web3» در گوگل افزایش می یابد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
همزمان با کاهش جستجوهای «بیت کوین»، تعداد جستجوهای «Web3» در گوگل افزایش می یابد

داده های ابزار مقایسه جستجوی کلمات کلیدی گوگل، Google Trends، نشان می دهد که علاقه کاربران اینترنت از بیت کوین به وب3 تغییر می کند.

به گفته کوین تلگراف، سرمایه گذاران و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال در جستجوی Web3 در گوگل هستند تا نوآوری ها را در این زمینه، از برنامه های بلاک چین گرفته تا توکن های مجازی (NFT) ردیابی کنند. اخیراً تعداد جستجوهای عبارت «بیت کوین مرده» نیز به بالاترین حد خود رسیده است که نشان دهنده اوج نگرانی سرمایه گذاران همزمان با کاهش قیمت ها است.

در نتیجه کاهش طولانی و مداوم در بازار ارزهای دیجیتال، تقاضای جهانی برای بیت کوین به پایین ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسیده است. از سوی دیگر، حجم جستجوی عبارت وب 3 در این مدت افزایش یافت و به بالاترین حد خود در سال 2022 رسید.

همچنین بخوانید: وب 3.0 چیست؟ چگونه در نسل بعدی اینترنت سرمایه گذاری کنیم؟

همزمان با کاهش جستجوهای «بیت کوین»، تعداد جستجوهای «Web3» در گوگل افزایش می یابد
تغییرات در حجم جستجوی بیت کوین (نمودار بالا) و Web3 (نمودار پایین) در گوگل.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود، نرخ بهره کاربرانی که عبارت Web 3 را جستجو می کنند اکنون در سطح 88٪ است در حالی که این شاخص نسبی برای بیت کوین 25٪ است.

اگر نگاه دقیق‌تری به داده‌های Google Trends بیندازیم، متوجه می‌شویم که السالوادور بیشترین علاقه جستجوی عبارت بیت‌کوین را در 12 ماه گذشته در مقایسه با سایر کشورها داشته است. نفر بعدی در این زمینه، کاربران نیجریه و هلند هستند. با این حال، در بحث علاقه به جستجوی عبارت وب 3، چین در رتبه اول قرار دارد.

نام نیجریه در بین علاقه مندان به جستجوی دو عبارت بیت کوین و وب 3 دیده می شود. اخیراً در واکنش به علاقه شهروندان نیجریه به فضای ارزهای دیجیتال، دولت آن کشور مذاکرات اولیه ای را با صرافی بایننس انجام داده است. تبدیل این کشور به یک منطقه اقتصادی مناسب برای ارزهای دیجیتال.

گوگل همچنین به تازگی امکان جستجوی آدرس های اتریوم و نمایش موجودی آن ها را با استفاده از کاوشگر بلاک چین Etherscan به موتور جستجوی خود اضافه کرده است. لازم به ذکر است که این ویژگی همچنان فقط برای زیرمجموعه ای از آدرس های اتریوم در دسترس است و لیست تمام آدرس ها در نتایج گوگل نمایش داده نمی شود.