منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هش بیت بیت کوین به حالت عادی بازگشته است

هش بیت بیت کوین به حالت عادی بازگشته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هش بیت بیت کوین به حالت عادی بازگشته است

هش بیت بیت کوین به حالت عادی بازگشته است

چند روز پس از اینکه دمای زیر صفر در ایالات متحده، شبکه برق این کشور را تحت فشار قرار داد و باعث کاهش موقت هش ریت بیت کوین شد، هش ریت شبکه بیت کوین به سطح عادی بازگشته است.

در روزهای منتهی به کریسمس، دمای هوا در سراسر ایالات متحده به شدت کاهش یافت و برق میلیون ها نفر را قطع کرد و دست کم 28 نفر را کشت. ماینرهای بیت کوین در تگزاس که بخش قابل توجهی از هش ریت این کشور را تشکیل می دهند، گزارش شده است که به طور داوطلبانه فعالیت خود را برای بازگرداندن برق به شبکه محدود کرده اند تا ساکنان بتوانند خانه های خود را گرم نگه دارند.

به نظر می رسد که این اختلالات تأثیر عمده ای بر هش ریت بیت کوین داشته است که معمولاً حدود 225 تا 300 اگزاهش در ثانیه (EH/s) است. هش بیت بیت کوین در 25 دسامبر به 170.60 EH/s کاهش یافت. با این حال، طبق داده‌های محاسبه‌گر هش‌ریت CoinWarz، از 26 دسامبر، هش‌ریت به 241.29 EH/s بازگشته است. نرخ هش بیت کوین با اندازه گیری تعداد هش های تولید شده توسط ماینرهای بیت کوین که سعی در حل بلوک بعدی دارند محاسبه می شود. این یک معیار کلیدی در ارزیابی امنیت شبکه بیت کوین در نظر گرفته می شود.

در بحبوحه رویدادهای اخیر، بیانیه بحث برانگیزی توسط بنیانگذار FutureBit، جان استفانوپ منتشر شد که فاش کرد که کاهش سرعت هش به دلیل خاموش شدن همزمان تعدادی از ماینرهای بسیار متمرکز در تگزاس است. او گفت: «می‌دانم، این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که چند ماینر بزرگ در تگزاس بر کل شبکه تا 33 درصد تأثیر می‌گذارند… تراکنش‌های همه اکنون 30 درصد کندتر تأیید می‌شوند، زیرا هش‌ریت بیت‌کوین به اندازه کافی غیرمتمرکز نیست. “

استفانوپ افزود:

اگر هش ریت توسط 10 میلیون ماینر کوچک در سراسر جهان توزیع می شد، به جای چند ده ماینر عظیم، این رویداد حتی در شبکه ثبت نمی شد.

بر اساس شاخص مصرف انرژی بیت کوین کمبریج، ایالات متحده 37.84 درصد از میانگین سهم هش ریت ماهانه بیت کوین را به خود اختصاص داده است. چهار ایالت برتر برای استخراج بیت کوین شامل نیویورک، کنتاکی، جورجیا و تگزاس است که همه آنها به دلیل طوفان زمستانی دچار قطع برق شدند.

با این حال، دنیس پورتر، مدیر عامل گروه حمایت از استخراج بیت کوین Satoshi Action Fund، در ۲۵ دسامبر به ۱۲۷۴۰۰ دنبال کننده توییتر خود گفت که در حالی که آب و هوای بد، به ویژه در تگزاس، باعث شد ۳۰ درصد از بیت کوین هش بیت کوین در ایالات متحده آفلاین شود، بیت کوین شبکه به کار خود ادامه می دهد

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.