منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هزینه گاز اتریوم 10 برابر افزایش می یابد

هزینه گاز اتریوم 10 برابر افزایش می یابد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هزینه گاز اتریوم 10 برابر افزایش می یابد

افت شدید بازار منجر به افزایش هزینه های انتقال اتریوم شده است

کارمزدهای شبکه اتریوم ده برابر شد و در 8 نوامبر به 318 Gwei رسید و یک تراکنش در یک نقطه به سطح 10 دلار رسید. این امر در کنار تداوم کاهش در بازار کریپتو باعث شده است که قیمت سکه به زیر سطح 1200 دلار سقوط کند. قیمت سایر توکن ها نیز در 24 ساعت گذشته به شدت کاهش یافته است.

بر اساس داده های جمع آوری شده توسط Trustnodes.com، در نتیجه آخرین افزایش، تراکنش های انجام شده از طریق صرافی غیرمتمرکز UniSwap به 76 دلار رسیده است.

ناظران صنعت خاطرنشان می‌کنند که پس از اینکه صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال بایننس اعلام کرد که رقیب خود FTX را خریداری می‌کند، موجی از فروش وحشت به افزایش اخیر دامن زد. مدیر عامل بایننس چانگ پنگ ژائو گفت این اقدام به کاهش فشار بر نقدینگی FTX کمک می کند.

امروز بعدازظهر FTX از ما کمک خواست. بحران نقدینگی قابل توجهی وجود دارد. “برای محافظت از کاربران خود، ما یک LOI غیر الزام آور امضا کرده ایم که قصد دارد FTX.com را مستقیماً خریداری کند و به پوشش بحران نقدینگی کمک کند.”

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط CoinMarketCap، اتریوم در ساعت 10:40 صبح UTC با قیمتی در حدود 1171 دلار معامله می‌شد که کاهش قابل‌توجهی از بالاترین قیمت 24 ساعته توکن در حدود 1565 دلار بود.

در کریپتو، کارمزد گاز به معنای غرامتی است که برای پوشش کار محاسبه شده برای تکمیل تراکنش ها استفاده می شود. Gwei کوچکترین واحد اتریوم است و برای پرداخت هزینه های گاز استفاده می شود. Gwei مخفف Gigawei است و 1 ETH برابر با 1 میلیارد Gwei است.

از ساعت 10:40 UTC، میانگین تراکنش انجام شده از طریق بلاک چین اتریوم به طور متوسط ​​86 Gwei برای هر داده Etherscan.io هزینه دارد.

قبل از ارتقاء بلاک چین لندن در سال 2021، که شامل پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) 1559 بود، اتریوم بلوک هایی با اندازه ثابت داشت.

در زمان های تقاضای زیاد در شبکه، این واحدها با ظرفیت کامل کار می کردند. در نتیجه، کاربران اغلب مجبور بودند برای ورود به یک بلوک منتظر کاهش تقاضای بالا بمانند و در نتیجه تجربه کاربری ضعیفی داشته باشند.”

این ارتقاء بلوک‌های با اندازه متغیر را به زنجیره بلوک معرفی کرد، با هر بلوک به اندازه 15 میلیون گاز، اما همچنین اجازه می‌دهد اندازه بلوک‌ها با توجه به تقاضای شبکه تا 30 میلیون گاز کاهش یا افزایش یابد.