منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هزینه های سرسام آور سفرهای تبادل FTX فاش شده است

هزینه های سرسام آور سفرهای تبادل FTX فاش شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هزینه های سرسام آور سفرهای تبادل FTX فاش شده است

اسناد دادگاه در صرافی FTX نشان می دهد که این شرکت در 9 ماه قبل از ورشکستگی مبلغ هنگفتی را برای اقامت در هتل های مجلل، پروازها و غذا صرف کرده است.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، بر اساس اسناد دادگاه ورشکستگی صرافی FTX، هزینه های مذکور بین ژانویه تا سپتامبر سال گذشته بالغ بر 40 میلیون دلار بوده است.

بیش از 15 میلیون دلار صرف هزینه های اقامت شد که 5.8 میلیون دلار آن مربوط به اقامتگاهی به نام هتل آلبانی بود. این اقامتگاه لوکسی است که سام بنکمن فرید تا زمان دستگیری در پنت هاوس 30 میلیون دلاری خود در آن زندگی می کرد.

حدود 3.6 میلیون دلار صرف هزینه های مربوط به اقامت در هتل مجلل Grand Hyatt شد. این هتل در ماه مارس میزبان خانواده سلطنتی بریتانیا بود. علاوه بر این، 800000 دلار برای اقامتگاه پنج ستاره Rosewood خرج شد.

علاوه بر این، اسناد نشان می دهد که 7 میلیون دلار صرف غذا و سرگرمی شده است که نیمی از آن مربوط به هزینه های پذیرایی بوده است. نزدیک به 4 میلیون دلار برای پروازها و بیش از نیم میلیون دلار برای خدمات پستی هزینه شده است.

فایننشال تایمز همچنین فاش کرد که صرافی FTX قراردادی انحصاری با یک شرکت هواپیمایی برای دریافت سفارشات آمازون از انباری در میامی و تحویل آنها به باهاما داشته است. باهاما در لیست حمل و نقل آمازون گنجانده نشده است.

این مجله همچنین اضافه کرد که این شرکت به تمام کارکنان باهامایی خود مجموعه کاملی از خودروها و هزینه سوخت آنها را ارائه می دهد. ضمناً کلیه هزینه های سفر آنها به سایر دفاتر این صرافی در اقصی نقاط جهان تقبل شد.

در ماه دسامبر، یک دلال سابق سهام، مقیاس هزینه های هنگفت شرکت را فاش کرد و آن را «فرقه گونه» نامید. او در آن زمان گفت:

کل کار سازمان بطور نمادین و احمقانه بی اثر بود.

صرافی FTX همچنین کمک های مالی زیادی به سازمان ها و موسسات خیریه محلی در باهاما کرده است. برخی گزارش ها در مطبوعات محلی کشور حدس می زند که برخی از موسسات خیریه ممکن است مجبور شوند بخشی از این کمک ها را به دادگاه ها بازگردانند.

بانکهام فرید در 3 تا 8 ژانویه در دادگاه ناحیه جنوب نیویورک بی‌گناه شد.