منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نهنگ های بیت کوین بیشتر انباشته می شوند

نهنگ های بیت کوین بیشتر انباشته می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نهنگ های بیت کوین بیشتر انباشته می شوند

از زمان اوج خود در نوامبر گذشته، بیت کوین بیش از 75 درصد از ارزش خود را به لطف عوامل بی شماری از دست داده است. تلاش‌ها برای بهبود قیمت در اوایل ماه گذشته با یک شکست غیرمنتظره از صرافی ارزهای دیجیتال FTX خنثی شد و قیمت‌ها را به زیر حمایت روانی 18300 دلار رساند، که برای گاوها به طور فزاینده‌ای دشوار می‌شود.

بر اساس داده های اینتوبلاک، تنها 36 درصد از دارندگان بیت کوین با قیمت های فعلی سودآور هستند، 14 درصد در نقطه سربه سر هستند و 51 درصد در نقطه قرمز هستند. به طور خاص، اکثریت سودجویان سرمایه‌گذارانی هستند که بیت کوین را بیش از یک سال نگه داشته‌اند. علاوه بر این، بیشتر سرمایه‌گذاران نسبت به بیت‌کوین که یکی از رایج‌ترین سیگنال‌های تغییر روند قریب‌الوقوع است، نزولی هستند.

سرمایه گذاران بیت کوین بیشتری می خرند

علیرغم کاهش مداوم قیمت ارزهای دیجیتال، طبق داده های گلاسنود، اخیراً تعداد سرمایه گذارانی که بیت کوین خریداری می کنند افزایش یافته است. گلاسنود روز پنجشنبه نوشت:

آدرس‌های بیت‌کوین که بین 100 تا 10000 بیت‌کوین دارند، در 9 روز گذشته 726 میلیون دلار بیت‌کوین خریده‌اند. توجه داشته باشید که این دسته تنها شامل 0.0364٪ از کل آدرس های BTC است. اگرچه این گروه کوچک است، اما معمولاً تصمیماتی می‌گیرد که منجر به تغییرات قیمت در آینده می‌شود.» این شرکت افزود:

سکه های ثابت نیز تصویر دلگرم کننده ای را ترسیم می کنند. استیبل کوین هایی مانند تتر، BUSD و DAI نیز به سرعت خریداری می شوند. این دستور العملی برای اتفاقات خوب است.»

تجزیه و تحلیل بیت کوین

نمودار بالا درصد عرضه آدرس‌های اقدام کلیدی قیمت برای BTC، USDT، USDC، BUSD و DAI را نشان می‌دهد و می‌تواند برای پیش‌بینی آینده قیمت‌های کریپتو استفاده شود.

به گفته این شرکت، “زمانی که این خطوط عمدتاً در حال کاهش هستند، نشانه خوبی نیست” زیرا نشان می دهد که بازیگران ثروتمند و سرمایه گذاران نهادی در حال ترک بازار هستند. بنابراین نمودار نشان دهنده علاقه فزاینده بازیگران مطرح به خرید دارایی های مذکور پس از نزول دارایی های آنها برای حدود 14 ماه متوالی است. بر اساس داده های CoinMarketCap، در زمان نگارش این مقاله، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار پس از افت 4 درصدی در 24 ساعت گذشته، با 16700 دلار معامله می شود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.