منو سایت

نقشه راه اتریوم 2.0 به روز شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نقشه راه اتریوم 2.0 به روز شده است

ویتالیک بوترین، بنیانگذار شبکه اتریوم، گام جدیدی را به نقشه راه توسعه فنی اتریوم اضافه کرده است. این گام جدید که Scourge نام دارد برای مبارزه با سانسور و حفظ اصل عدم تمرکز اضافه شد.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، طراحی جدید شبکه اتریوم توسط ویتالیک بوترین در توییتی منتشر شد. با اضافه شدن مرحله شلاق، تعداد مراحل تبدیل این شبکه به شش عدد رسید.

با برداشتن اولین قدم در این سری به روز رسانی – یک قدم بردارید لبه (ادغام) در اواسط سپتامبر، که اجماع بلاک چین اتریوم را به الگوریتم اثبات سهام تغییر داد – در حال حاضر در حال اجرا اضافه ولتاژ (Surge) ما به اینجا می رویم. هدف گام افزایش، افزایش سرعت تراکنش ها در این شبکه خوب.

طبق این نقشه راه جدید، صحنه آفت این مرحله سوم توسعه شد – پس از Surge. پس از Scourge، مراحل Verge، Purge و Splurge در دستور کار توسعه دهندگان قرار خواهند گرفت.

نقشه راه اتریوم 2.0 به روز شد
نقشه راه اتریوم 2.0 به روز شد

طبق سند نقشه راه اتریوم 2، هدف از مرحله پریشانی اطمینان از گنجاندن عادلانه و بی‌طرفانه تراکنش‌ها و جلوگیری از تمرکز و سایر خطرات ناشی از MEV یا حداکثر ارزش ماینر است. در حال حاضر، ماینرها (یا اعتبار سنجی ها) می توانند از ترتیب مجدد تراکنش ها و گنجاندن یا عدم گنجاندن آنها در بلوک ها از طریق فرآیندی به نام MEV بهره مند شوند. Vitalik Buterin می خواست در طول به روز رسانی اتریوم 2.0 اقدامی انجام دهد تا لایه اجماع خنثی شود.

پیش از این، بوترین «وضعیت بی طرفانه» را به عنوان موقعیتی تعریف کرد که در آن هیچ تبعیضی علیه هیچ گروهی از کاربران وجود ندارد.

حداکثر ارزش ماینر یا MEV به یک مسئله مهم در شبکه اتریوم تبدیل شده است. با عملکرد بهتر از معاملات آربیتراژورها، ماینرها سود را به دست می آورند. همچنین ایجاد سرویس MEV-Boost منجر به متمرکز شدن هر چه بیشتر تراکنش ها شد. بر اساس آمار منتشر شده، درصد بلوک های منطبق بر OFAC (دفتر کنترل دارایی های خارجی) در 3 نوامبر به 73 درصد رسید که بسیاری آن را خطرناک می دانند.

برخی از جمله آنتونی ساسانو، اینفلوئنسر معروف و سازنده محتوا، معتقدند که نیاز به حل این مشکل چیزی بیش از حل مشکل مقیاس پذیری است.

اگرچه جزئیات زیادی از مرحله Scourge منتشر نشده است، اما ویتالیک بوترین راه حلی به نام «حراج بلوک جزئی» برای حل این مشکل پیشنهاد کرده است. بر اساس این پیشنهاد، سازندگان بلاک، که در حال حاضر کل حق تعیین محتوای بلوک را از اعتبارسنجی ها خریداری می کنند، تنها می توانند بخشی از فضای بلوک را خریداری کنند.

پیشنهاد دیگر از طرف شرکت “FlashBots” است. این پیشنهاد «حراج‌های متحد برای بیان ارزش» یا «SUAVE» نام دارد.

ویتالیک همچنین از تغییر دیگری در برنامه توسعه اتریوم خبر داد. به گفته وی، فناوری SNARK که نوعی فناوری اثبات بدون دانش (ZK proof) است، در مرحله Verge به اتریوم خواهد آمد.

افزودن فناوری Snark به اتریوم می‌تواند منجر به پشتیبانی از قابلیت‌های حفظ حریم خصوصی در شبکه اتریوم شود. بوترین همچنین به نیاز به تعریف راه حل هایی برای ایجاد مصونیت در برابر پردازش کوانتومی در آینده توسعه اتریوم اشاره کرد.