منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نظر تحلیلگر: بیت کوین ممکن است به 11000 یا 9000 دلار سقوط کند

نظر تحلیلگر: بیت کوین ممکن است به 11000 یا 9000 دلار سقوط کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نظر تحلیلگر: بیت کوین ممکن است به 11000 یا 9000 دلار سقوط کند

سال گذشته تحت تاثیر عوامل مختلف دوره سختی برای بازار ارزهای دیجیتال بود. بیت کوین از زمان ثبت پیک بی سابقه قیمت در نوامبر 2021 (آبان 1400) حدود 80 درصد از ارزش خود را از دست داده است و هنوز برخی انتظار دارند با ادامه روند نزولی، قیمت این ارز دیجیتال حتی به چهار رقم هم برسد.

بر اساس گزارش Cryptopotato، حدود یک سال پیش، صنعت ارزهای دیجیتال در اوج خود بود و بیت کوین در حال تجربه بالاترین رکورد خود بود. در این مدت، اخبار مثبت زیادی منتشر شد و آخرین خبری که باعث شد بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ خود یعنی 69000 دلار برسد، احتمالاً راه اندازی اولین صندوق قابل معامله در مبادلات (ETF) مبتنی بر این ارز دیجیتال در ایالات متحده بود.

اما در ماه های بعد، وضعیت شروع به تغییر کرد. بانک های مرکزی سیاست کلان خود را از چاپ و عرضه پول جدید به بازار به افزایش نرخ های بانکی برای مقابله با تورم خود تغییر دادند.

همزمان با این تغییر در سیاست پولی در جهان، روسیه نیز به خاک اوکراین حمله نظامی کرد و با افزایش تعداد عوامل اقتصاد کلان بر خلاف جهت دارایی های ریسک، ارزهای دیجیتال نیز با فشار نزولی بیشتری مواجه شدند. شکل‌گیری بحران‌های بزرگ در بخش‌های مهم صنعت ارزهای دیجیتال که با فروپاشی شبکه Terra آغاز شد، وضعیت را بدتر کرد.

در نتیجه، چندین پلتفرم مختلف برداشت کاربران را به حالت تعلیق درآوردند، درخواست بودجه اضطراری کردند و برخی مجبور به اعلام ورشکستگی شدند. در آن زمان، یک شرکت به عنوان ناجی این پلتفرم های شکست خورده شناخته می شد. FTX! مجموعه ای که اکنون بورس شکست خورده به حساب می آید. تقریباً در همه جا صحبت از پلتفرم های وام دهی و پیشنهاد خرید مجموعه های ورشکسته در این زمینه بود، نام FTX و Sam Benkman Freed به چشم می خورد و کمتر کسی تصور می کرد که خود FTX تنها پس از مدتی از ورشکستگی گسترده صنعت ارزهای دیجیتال رنج می برد. چند ماه بعد

پس از اینکه مشخص شد FTX، ناجی پلتفرم های شکست خورده، نتوانسته مشتریان خود را نجات دهد، بیت کوین بار دیگر دچار افت ناگهانی شد و به پایین ترین حد دو سال اخیر زیر 16000 دلار رسید.

با این کاهش، مقیاس کاهش بیت کوین از رکورد 69000 دلار به 80 درصد افزایش یافت. اکنون DonAlt، یک تحلیلگر ارزهای دیجیتال در توییتر، هشدار داده است که سقوط بیت کوین ممکن است هنوز تمام نشده باشد. او با مقایسه کاهش قیمت در چرخه نزولی فعلی با دو چرخه قبلی، گفت که بیت کوین می تواند با تقلید از چرخه 2014 و 2015 به 9500 دلار و در صورت تکرار شرایط سال 2018 به 11000 دلار سقوط کند.

نظر تحلیلگر: بیت کوین ممکن است به 11000 یا 9000 دلار سقوط کند
تحلیل دان آلت از چشم انداز یک ماهه بازار بیت کوین.