منو سایت

نشانه بازتابی یا ژتون بازتابی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نشانه بازتابی یا ژتون بازتابی چیست؟

معرفی

نشانه بازتابی، نشانه بازتاب یا (بهتر است بگوییم) نشانه بازگشت نوعی دارایی دیجیتال است که می تواند برای ایجاد درآمد غیرفعال از طریق انباشت و حفظ استفاده شود. این نوع توکن ها به دارندگان خود اجازه می دهند تا با نگهداری دارایی های خود از کارمزد تراکنش ها کسب درآمد کنند. اما این توکن ها برای چه ساخته شده اند؟ معروف ترین توکن بازتابی چیست و این توکن ها چه خطراتی دارند؟

با توجه به رشد قابل توجهی که اکوسیستم DeFi در سال های اخیر شاهد بوده است، کشاورزی، ماینینگ و سهام به روش های رایج برای کسب درآمد در بازار ارز دیجیتال تبدیل شده اند. این ویژگی‌ها به کاربران اجازه می‌دهد تا با قفل کردن دارایی‌های خود در انبار برای دوره‌های خاص، سود ارزهای دیجیتال خود را کسب کنند. این مفاهیم جذاب به نظر می رسند، اما خطر بزرگی وجود دارد. خطر کاهش احتمالی ارزش دارایی های قفل شده. به عبارت دیگر، اگر ارزش دارایی در طول دوره قفل کاهش یابد، کاربران به دلار ضرر خواهند کرد.

این معایب “توکن های بازتابی” را به عنوان یک جایگزین مناسب ارائه می دهند. در تئوری، یک توکن آینه ای نیاز به قفل کردن دارایی را از بین می برد و در عین حال مزایایی مانند سود سهام را ارائه می دهد.

نشانه بازتابی چیست؟

پروژه هایی که از توکن های بازتابی پشتیبانی می کنند، مالیاتی (محاسبه شده به صورت درصد) بر روی هر تراکنش دریافت می کنند. این مالیات به سایر دارندگان توکن پرداخت می شود. در واقع، دارندگان بخشی از کارمزد معاملات را بر اساس درصد دارایی های خود دریافت می کنند. در نتیجه، دارندگان توکن بازتابی نیازی به قفل کردن دارایی های خود برای کسب پاداش ندارند. در بیشتر موارد، آنها درآمد خود را زمانی به دست می آورند که یک معامله انجام می شود، با عملکردهایی که توسط یک قرارداد هوشمند کنترل می شود.

نشانه بازتابی

با توکن های بازتابی، بخشی از هزینه شبکه به دارندگان پرداخت می شود

علاوه بر این، کاربران می‌توانند توکن‌های بازتابی خود را در قراردادهای وام و کشاورزی برای بازدهی بیشتر به اشتراک بگذارند.

متصل: استخر شرط بندی چیست؟

نشانه های بازتابی محبوب

برخی از محبوب ترین توکن های بازتابی عبارتند از:

SafeMoon (SAFEMOON)، BabyFloki (BABYFLOKI)، FlyPaper (STICKY)، MinersDefi (MINERS) و EverGrow Coin (EGC).

به عنوان مثال، قیمت Evergrove Coin (EGC) پس از رسیدن به $0.0000039298 در نوامبر 2021 تقریباً 98٪ کاهش یافت. این پروژه 2٪ از هزینه های شبکه خود را می گیرد و آنها را در قالب توکن های BUSD (Binance Exchange Stablecoin) بین دارندگان EGC توزیع می کند. .

نشانه بازتابی

نمودار هفتگی EGC Token در مقابل USD

نمودار هفتگی EGC بالا یک روند نزولی با حجم معاملات بسیار کم را نشان می دهد. این داده ها نشان می دهد که خرید و فروش آنلاین از زمان تبلیغات اولیه کاهش یافته است. حجم کمتر به معنای پاداش کمتر برای دارندگان EGC است که ممکن است آنها را وادار به فروش دارایی های خود کرده باشد.

خطرات مرتبط با توکن های بازتابی

توکن های بازتابی به دارندگان خود مزیت افزایش درآمد غیرفعال را با توزیع پاداش های فوری می دهند. با این حال، این توکن ها همچنین دارای ریسک های خاصی هستند که می تواند بر بازده سرمایه گذاران تأثیر بگذارد. بیا یک نگاهی بیندازیم:

مالیات بر معاملات رمز بازتابی

هنگامی که کاربران توکن های بازتابی را خرید و فروش می کنند، پروژه مالیات تراکنش را محاسبه می کند. به عبارت دیگر، خریدارانی که برای اولین بار اقدام به خرید می کنند، معمولاً یک کارمزد تراکنش می پردازند که تنها در صورت پذیرفته شدن پروژه می توانند آن را بازیابی کنند. در نتیجه، ممکن است ماه ها طول بکشد تا سرمایه گذاران سود را ببینند.

کلاهبرداری ها

یک کلاهبردار می‌تواند از روند رو به رشد توکن بازتابی مانند هر توکن دیجیتال دیگری سوء استفاده کند. آنها می توانند سرمایه گذاران را فریب دهند تا مالیات معاملات اولیه را بپردازند، اما پروژه را در نیمه راه رها کرده و با تمام دارایی های سرمایه گذاری شده فرار کنند.

راندمان نابرابر

با توجه به اینکه بازده به حجم معاملات روزانه دارایی بستگی دارد، توکن های بازتابی بازده ثابتی را تضمین نمی کنند. این امکان وجود دارد که یک توکن در صورت عدم وجود فعالیت در شبکه، بازدهی صفر داشته باشد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.