منو سایت

نحوه محاسبه مدت زمان استخراج بیت کوین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه محاسبه مدت زمان استخراج بیت کوین

احتمالاً می دانید که استخراج بیت کوین یکی از راه های عالی برای کسب درآمد در دنیای ارزهای دیجیتال است. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که استخراج بیت کوین چقدر طول می کشد؟ دشواری شبکه بیت کوین که با افزایش تعداد ماینرها افزایش یافته است، یکی از موارد مهمی است که بر زمان صرف شده برای استخراج بیت کوین تأثیر می گذارد. علاوه بر این، هر روز با کاهش بیت کوین های قابل استخراج، انجام عملیات استخراج در این شبکه دشوارتر و طولانی تر می شود.

عموماً افرادی که به دنبال سودهای کلان هستند به استخراج بیت کوین می پردازند. این روش کسب درآمد علاوه بر سود کلان نیاز به سرمایه اولیه زیادی دارد. علاوه بر این، این روش معمولا منجر به یک برنامه بلند مدت می شود. حال در ادامه این مقاله به بررسی زمان مورد نیاز برای استخراج هر بیت کوین می پردازیم.

فرآیند استخراج بیت کوین

فرآیند استخراج بیت کوین یکی از مواردی است که برای موفقیت در بازار ارز دیجیتال باید با آن آشنا باشید. فکر می کنید چقدر طول می کشد تا بیت کوین استخراج شود؟ برای یافتن پاسخ این سوال ابتدا باید با مفهوم کلی استخراج بیت کوین آشنا شوید. استخراج بیت کوین یک عملیات داوطلبانه است که توسط ماینرها انجام می شود. در طی این عملیات، ماینر قدرت دستگاه استخراج خود را در اختیار بلاک چین بیت کوین قرار می دهد تا علاوه بر حفظ امنیت شبکه، به تأیید تراکنش های خود کمک کند.

استخراج بیت کوین و کسب پاداش

ماینرها برای این عملیات پاداشی دریافت می کنند که برابر با واحد بیت کوین است. در واقع، هنگامی که شما در حین تراکنش ارزی برای طرف مقابل خود بیت کوین ارسال می کنید، ماینرها کسانی هستند که تراکنش شما را تایید می کنند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که در استخراج بیت کوین، سه وظیفه مهم تایید تراکنش ها، حفظ امنیت شبکه و تولید واحدهای بیت کوین به صورت غیرمتمرکز انجام می شود.

استخراج بیت کوین باید با دستگاه های خاصی انجام شود. زمان استخراج بیت کوین ممکن است به نوع دستگاه بستگی داشته باشد. زیرا انواع مختلفی از ماشین های ماینینگ وجود دارد و نمونه های آنها از اولین عرضه این ارز دیجیتال تا حد زیادی تغییر کرده است. نکته مهم دیگر این است که تعداد بیت کوین های قابل استخراج محدود است. تنها ۲۱ میلیون بیت کوین قابل استخراج وجود دارد.

فرآیند استخراج بیت کوین بر اساس الگوریتم اثبات کار است. طبق این الگوریتم، ماینرها می توانند از طریق فعالیت های خود یک بلوک معتبر ایجاد کنند و سپس به بیت کوین دسترسی داشته باشند. این نسل جدید بلوک و پیوند آن با بلاک چین پاداش قابل توجهی دارد.

با توجه به تعداد محدود بیت کوین قابل استخراج، روند استخراج این ارز دیجیتال روز به روز سخت تر می شود. در این رابطه سوالی که ذهن اکثر ماینرها را به خود مشغول کرده این است که آخرین بیت کوین را چه کسی استخراج خواهد کرد؟

تحویل 21 میلیون واحد بیت کوین برای استخراج

زمانی که برای استخراج بیت کوین لازم است

زمان استخراج بیت کوین در بازه های زمانی مختلف ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی، طبق نظرات تیم توسعه شبکه بیت کوین، فرآیند کشف یک بلاک جدید در بیت کوین می تواند 10 دقیقه طول بکشد و پاداش این کشف 6.25 بیت کوین است. اما مشکل مهم تعداد زیاد رقبا برای کشف بلوک جدید است. در واقع تعداد زیادی از ماینرهای بیت کوین برای این کشف و پاداش آن با یکدیگر رقابت می کنند. اکنون، برای تخمین تقریبی زمان استخراج هر بیت کوین، باید عواملی را که بر آن تأثیر می‌گذارند، بررسی کنیم.

مشکل شبکه

یکی از متغیرهایی که زمان استخراج بیت کوین را تعیین می کند سختی شبکه است. استخراج بیت کوین در اصل همان حل مسائل ریاضی دشوار و پیچیده است. با افزایش تعداد ماینرهای ارز دیجیتال، سختی این شبکه نیز افزایش می یابد. زیرا این افزایش در ماینر معادلات ریاضی را نیز پیچیده تر می کند. در این صورت اگر ماینر خوب و قدرتمندی نداشته باشید ممکن است شکست بخورید.

استخراج کنندگان بیت کوین و افزایش سختی شبکه

کار گروهی

چیز دیگری که زمان استخراج بیت کوین را تعیین می کند، تعداد ماینرهایی است که روی آن عملیات کار می کنند. ممکن است فکر کنید که کار فردی مزایای زیادی دارد. اما باید در نظر داشته باشید که در این صورت هزینه و سختی کار نیز به شدت افزایش می یابد. به همین دلیل است که اکثر ماینرها به عنوان یک تیم در قالب یک استخر استخراج با هم کار می کنند.

اعضای یک استخر استخراج، هش‌های خود را ترکیب می‌کنند تا شانس بیشتری برای کشف یک بلوک جدید داشته باشند. در این صورت زمان استخراج بیت کوین بسیار کمتر خواهد بود. در نهایت، پس از کشف یک بلاک جدید و پیوند آن با بلاک چین، پاداش را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

محاسبه مدت زمان استخراج بیت کوین

برای محاسبه مدت زمان استخراج بیت کوین، باید با مفهوم هش ریت آشنا باشید. سرعت هش در واقع قدرت هش یا حدس زدن کامپیوتر است. به همین دلیل زمان استخراج بیت کوین به آن بستگی دارد. برای محاسبه آن کافیست از معادله زیر استفاده کنید:

نرخ هش x = 0.0066 مدت زمان استخراج بیت کوین

زمان استخراج بیت کوین و نرخ هش

استخراج بیت کوین به تنهایی به حدود 2331 ماینر Asic برای فعالیت نیاز دارد.ASIC) مدل “SIVE 64th“خوب. این راه اندازی نیز حدود 1.86 دلار هزینه خواهد داشت. استخراج انفرادی بیت کوین به چنین سرمایه عظیمی نیاز دارد. از طرف دیگر افرادی با بودجه کمتر می توانند به استخر ماینینگ بپیوندند. در این مورد، حدود 1356 روز طول می کشد تا یک بیت کوین با دستگاه Antminer S19 pro تولید شود. در این صورت می توان گفت که روزانه حدود 0.00073 واحد بیت کوین استخراج می شود.

به طور کلی، می توان نتیجه گرفت که استخراج بیت کوین فردی تنها زمانی موفق خواهد بود که در مقیاس بزرگ و با سرمایه هنگفت شروع به کار کند. اما زمان استخراج بیت کوین با تجهیزات و سیستم های مختلف ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک دستگاه ممکن است به مدت 3 سال و دیگری برای 10 سال بیت کوین استخراج کند. برای اینکه بتوانید این محاسبات را به صورت واقعی تری انجام دهید، می توانید به سایت “AsicMiner” مراجعه کنید. نمودار قیمت انواع ریگ های ماینینگ در آن ذکر شده است و با استفاده از آن می توان مدت زمان تقریبی ماینینگ یک بیت کوین را محاسبه کرد.

استخراج بیت کوین، عملیات سودآور

به طور کلی، استخراج بیت کوین یکی از محبوب ترین و سودآورترین فعالیت ها در دنیای ارزهای دیجیتال است. علاوه بر این، یکی از اولین راه های کسب درآمد در این بازار، استخراج بیت کوین بود. اما اکنون پس از گذشت زمان و نصف شدن بیت کوین، نه تنها تعداد ماینرهای علاقه مند به استخراج بیت کوین افزایش یافته است، بلکه پاداش کشف بلاک جدید در این شبکه نیز به 6.25 کاهش یافته است. در نتیجه موفقیت در این کار کمی سخت شد. در نهایت، با سرمایه اولیه مناسب، آگاهی کامل از زمان استخراج بیت کوین و فرآیند انجام این فرآیند، می توانید به یکی از استخراج کنندگان بیت کوین تبدیل شوید.