منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • میکسر ارز دیجیتال چیست؟ معرفی ارز دیجیتال تامبلر

میکسر ارز دیجیتال چیست؟ معرفی ارز دیجیتال تامبلر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
میکسر ارز دیجیتال چیست؟ معرفی ارز دیجیتال تامبلر

یکی از مفاهیم مهم در بازار ارز دیجیتال Coin Mixer است. این ابزار به کاربران کمک می کند تا تراکنش های خود را به صورت ناشناس انجام دهند و سطح بالایی از حریم خصوصی را فراهم می کند. البته برخی افراد نیز از این ابزار برای مقاصد غیرقانونی مانند پولشویی استفاده می کنند.

این سرویس ها با ناشناس کردن مبدا و مقصد تراکنش ها، امکان ردیابی تراکنش ها در بلاک چین را از بین می برند. هنگام استفاده از این ابزارها، آنها را به طور کامل بررسی کنید و مطمئن شوید که معتبر هستند. زیرا برخی پس از دریافت دارایی کاربران هیچ خدماتی ارائه نمی دهند.

کوین میکسر چیست؟

خدماتی به نام میکسر ارزهای دیجیتال یا تامبلر وجود دارد که مبدا و مقصد تراکنش ها را پنهان می کند. این فرآیند به حفظ حریم خصوصی کاربران و جلوگیری از هک و حملات توسط سارقان کمک می کند. میکسر ارز دیجیتال در واقع آدرس تراکنش شما را با بسیاری از تراکنش های دیگر ترکیب می کند تا امکان ردیابی تراکنش را از بین ببرد.

هر تراکنش انجام شده، آدرس بلاک چین آن ما را به هویت واقعی افرادی که آن تراکنش را انجام داده اند هدایت می کند. زیرا هر بلاک چین دارای دفتری است که تمام اطلاعات تراکنش در آن ثبت می شود. بنابراین، برای حفظ حریم خصوصی و عدم افشای هویت واقعی کاربران، استفاده از میکسر ارز دیجیتال بسیار مهم می شود.

آشنایی با میکسر ارز دیجیتال

همه کاربران چه مبتدی و چه حرفه ای می توانند از این خدمات برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده کنند. استفاده از این خدمات در مواردی با پرداخت هزینه و در مواردی با حفظ سرمایه کاربران امکان پذیر است. حضانت به معنای ذخیره سرمایه دیجیتال در یک سرویس یا کیف پول خاص برای مدت طولانی است. به عنوان مثال، برخی از نمونه‌های میکسر ارز دیجیتال، کاربران خود را ملزم می‌کنند که دارایی‌هایی در آن سرویس داشته باشند و در ازای آن سرویس مورد نظر را دریافت کنند.

در اینجا چند نمونه از میکسر ارز دیجیتال آورده شده است

سرویس های مختلفی تحت عنوان میکس ارز دیجیتال فعالیت می کنند و خدماتی مانند تراکنش های محرمانه را در اختیار کاربران خود قرار می دهند. اما در بین این سرویس ها برخی معتبر نیستند و از اطلاعات کاربران سوء استفاده می کنند. به همین دلیل، دانستن سکه‌سازهای معتبر بسیار مهم است. در زیر چند نمونه از آنها را ارائه می دهیم.

پلت فرم تورنادو نقدی.

پلتفرم Tornado Cash یک میکسر ارزهای دیجیتال برای شبکه اتریوم است. اجرای این پلت فرم از طریق اختلاط استخرها انجام می شود. Tornado تمام دارایی های افراد در بلاک چین اتریوم را دریافت می کند و آنها را به مخزن ترکیبی خود منتقل می کند. کاربران برای تکمیل تراکنش های خود از این استخر نقدینگی خارج می شوند. به همین دلیل، فرستنده دارایی هرگز شناسایی نخواهد شد.

پلت فرم Tornado Cache

پلت فرم “ChipMixer”.

سرویس ChipMixer یکی از اپلیکیشن های ترکیب ارز دیجیتال است که امنیت و حریم خصوصی حرفه ای را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. یکی از مزایای سرویس ChipMixer رایگان بودن و عدم نیاز به احراز هویت است. برای استفاده از ChipMixer نیازی به پرداخت هزینه ای ندارید و صرفاً به دلیل علاقه، می توانید برای حمایت مالی از این سرویس هزینه ای پرداخت کنید.

تنها نقطه ضعف سرویس ChipMixer زمان طولانی برای تکمیل هر تراکنش و عدم پشتیبانی از آلتکوین ها است. انجام تراکنش در این سرویس معمولاً 7 روز طول می کشد و فقط از بیت کوین پشتیبانی می کند.

پلت فرم “CryptoMixer”.

یکی دیگر از سرویس‌های اختلاط ارزهای دیجیتال، CriptoMixer است. این سرویس برای اولین بار در سال 2016 راه اندازی شد و از همان ابتدا حدود 2000 بیت کوین را در مخزن مخلوط خود قرار داده است تا هویت تراکنش ها تا حد امکان ناشناس باقی بماند. CriptoMixer ادعا می کند که به دلیل امنیت بالا هرگز هک نشده است. همچنین تاکنون بیش از 2 میلیارد دلار معامله کرده است.

CriptoMixer فقط از بیت کوین پشتیبانی می کند و برای استفاده از این سرویس باید 0.01 بیت کوین را به CriptoMixer واریز کنید. با توجه به امنیت بالایی که این سرویس در اختیار کاربران قرار می دهد، کارمزد آن بسیار پایین و در حدود 0.5 تا 3 درصد به ازای هر تراکنش است.

سرویس

پلتفرم “فاکس میکسر”.

سرویس فاکس میکسر از ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BCH)، لایت کوین (LTC)، اتریوم (ETH) و ساتوشی ویژن (BSV) پشتیبانی می کند. هنگامی که تراکنش از طریق این میکسر ارز دیجیتال انجام می شود، ابتدا به مخزن میکسر سپرده می شود، سپس به تراکنش های کوچکتر تقسیم می شود و در نهایت همان مبلغی که واریز شده است به دست گیرنده تراکنش می رسد.

این فرآیند ناشناس بودن فرستنده را افزایش می دهد و تراکنش ناشناس باقی می ماند. حداقل تراکنش در این سرویس 0.02 بیت کوین است. کارمزد هر تراکنش در این سرویس کمی بیشتر از سایر خدمات معادل 1 تا 5 درصد است.

پلت فرم “Blender.io”.

سرویس Blender.io یک میکسر ارز دیجیتال در نسخه وب است که از ارزهای دیجیتال بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و مونرو (XMR) پشتیبانی می کند. برای استفاده از این سرویس، نیازی به احراز هویت و وارد کردن اطلاعات شخصی خود ندارید. کارمزدی که برای هر تراکنش در این سرویس دریافت می شود متفاوت است. یعنی بستگی به نوع سکه های مخلوط دارد و معمولا بین 0.6 تا 2.5 درصد نتیجه می دهد.

پلتفرم “MixTum.io”.

برای استفاده از سرویس MixTum.io به 0.01 بیت کوین به عنوان سپرده نیاز دارید تا بتوانید تمام تراکنش های خود را به صورت ناشناس انجام دهید. در حال حاضر، این سرویس فقط بیت کوین را پشتیبانی می کند و برای هر تراکنش کارمزد نسبتاً بالایی دریافت می کند که بین 4 تا 5 درصد است.

سرویس

سرویس MixTum.io در مقایسه با میکسرهای ارز دیجیتالی که تاکنون معرفی کرده ایم، دارای دو ویژگی منحصر به فرد است. اولین تابع، آدرس مخفی (آدرس مخفیانه) به محض واریز بیت کوین در این میکسر ارز دیجیتال، آدرس جدیدی به شما می دهد. این آدرس برای یکبار مصرف است و امکان ردیابی تراکنش های قبلی از طریق آن وجود ندارد. دومین ویژگی، عقب نشینی با تاخیر (برداشت تاخیری) که به شما امکان می دهد زمان دانلود بیت را از 24 ساعت به 30 روز تنظیم کنید. این ویژگی همچنین ردیابی تراکنش را دشوار و غیرممکن می کند.

مزایای استفاده از میکسر ارز دیجیتال

بسیاری از افراد استفاده از میکسر سکه را به عنوان یک رکن مهم در معاملات ارزهای دیجیتال می دانند. دلیل آن مزایای این خدمات است که در ادامه به آن می پردازیم. البته در ازای تمام این مزایا، معایبی هم دارند که استفاده از این ابزارها را کمی سخت می کند. زیرا مردم معمولاً از این سکه گیرها برای مقاصد غیرقانونی استفاده می کنند.

جلوگیری از هک شدن

بازار ارزهای دیجیتال یکی از مهمترین اهداف حملات هکرها است. به همین دلیل، محافظت از آنها در برابر این حملات هکری بسیار مهم است. بنابراین، معمولاً افرادی که در بازار ارزهای دیجیتال کار می کنند یا تراکنش های بزرگی را در بستر بلاک چین انجام می دهند. آنها باید از میکسر ارز دیجیتال استفاده کنند. امن و ناشناس نگه داشتن تراکنش ها باعث می شود که تراکنش ها از دید هکرها پنهان بماند و هدف حملات آنها نباشد.

مزایای استفاده از میکسر ارز دیجیتال

حفاظت از حریم خصوصی

یکی از اهداف و مفاهیم اصلی ارزهای دیجیتال و بلاک چین حفظ حریم خصوصی است. میکسر ارز دیجیتال، ارز دیجیتال را خصوصی می کند. در نتیجه، می‌توان از آن برای انجام تراکنش‌های خصوصی همتا به همتا استفاده کرد.

عدم مداخله دولت ها

یکی دیگر از اهداف ارزهای دیجیتال، ایجاد یک سیستم غیرمتمرکز بدون دخالت دولت است. این هدف با میکسر ارز دیجیتال محقق می شود. زیرا هرچه تراکنش ها ناشناس تر باشند، ردیابی آنها برای دولت ها دشوارتر و غیرممکن تر است.

معایب میکسر ارز دیجیتال

مواردی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت تنها معایب میکسرهای سکه نیست. بلکه می توان آنها را از نقاط ضعف این خدمات دانست.

افزایش احتمال پولشویی

همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از مزایای میکسرهای سکه این است که فرستنده تراکنش ها را مخفی می کنند. بنابراین میکسر ارز دیجیتال می تواند به فعالیت های غیرقانونی و پولشویی های کلان کمک کند و به فعالیت آنها سرعت ببخشد. زیرا پس از پولشویی از طریق این سکه گیرها، دیگر امکان ردیابی و استرداد دارایی وجود ندارد.

هزینه های غیر منطقی

همانطور که در بالا توضیح دادیم، میکسرهای سکه معمولاً برای هر تراکنش حدود 1 تا 3 درصد کارمزدی را از کاربران خود کسر می کنند. بنابراین این نرخ برای معاملات کوچک منطقی نیست. از سوی دیگر، تراکنش های بزرگ کارمزد بیشتری را به همراه دارند. در هر صورت هزینه ای که این سکه میکس ها دریافت می کنند منطقی و به صرفه نیست. اما برخی مجبورند بر اساس نیاز خود از این خدمات استفاده کنند.

معایب استفاده از میکسر ارز دیجیتال

عدم اعتماد به میکسرهای ارز دیجیتال

بسیاری از میکسرهای ارزهای دیجیتال قابل اعتماد نیستند و اعتماد به آنها خطرناک است. زیرا ممکن است پس از مدتی سرویس آنها بسته شود و تمام اموال سپرده شده شما از بین برود. برای جلوگیری از این امر بهتر است به هیچ سکه میکسر اعتماد نکنید و قبل از استفاده از اعتبار آنها اطمینان حاصل کنید.

روش هایی برای پنهان کردن هویت کاربران از طریق میکسرهای سکه

هر میکسر ارز دیجیتال از روش خاصی برای ناشناس کردن مبدا و مقصد تراکنش ها استفاده می کند. این فرآیند باعث می شود اطلاعات شخصی کاربران در بلاک چین ها پنهان بماند و قابل ردیابی نباشد.

روش اختلاط استخر

برخی از میکسرهای سکه همانطور که در بالا ذکر شد از روش همزن استخری استفاده می کنند. این استخرها نقش ترکیب تمامی معاملات با یکدیگر را دارند. ابتدا، کاربران دارایی های خود را به آدرس خاصی که مربوط به مخزن ترکیب ارزهای دیجیتال است، واریز می کنند. دارایی های تمامی کاربران با یکدیگر ترکیب شده و بسته به میزان هر تراکنش به حساب کاربر مورد نظر واریز می شود.

نحوه اضافه کردن سکه (Coin Join)

در این روش کاربران یک تراکنش با تعدادی ورودی و خروجی ایجاد می کنند و سپس تراکنش خود را انجام می دهند. البته معمولا افرادی که از میکسر ارز دیجیتال برای سرقت و پولشویی استفاده می کنند از این روش استفاده نمی کنند. زیرا امکان ردیابی تراکنش ها از این طریق صفر نیست و با ابزارهای مخصوص می توان مبدا و مقصد آن را یافت.

روش های مورد استفاده در میکسرهای ارز دیجیتال

به طور کلی، این میکسرهای سکه از هر روشی برای ناشناس کردن تراکنش ها استفاده می کنند. باز هم فرصتی برای شناسایی آنها وجود دارد. البته شناسایی این تراکنش ها نیاز به پیگیری، ابزار و افراد حرفه ای دارد. به همان اندازه که این سرویس به حفظ حریم خصوصی کمک می کند، ممکن است در برخی موارد دیگر مفید نباشد.

قابلیت میکسر ارز دیجیتال

همه میکسرهای سکه از طریق یک آدرس تراکنش جعلی کار می کنند. ابتدا درخواست تراکنش کاربر ثبت می شود و مبلغ آن تراکنش به آدرس جعلی منتقل می شود. در این مرحله مقدار سکه مورد نظر از آدرس جعلی به مقصد اصلی منتقل می شود. ردیابی تراکنش با این ویژگی غیرممکن خواهد بود. زیرا مبدأ معامله منشأ غیر واقعی است.

همانطور که در این مقاله ارائه کردیم، برخی از میکسرهای ارز دیجیتال بدون نیاز به احراز هویت خدمات ارائه می کنند. این نشان می دهد که بسیاری از این میکسرها هیچ اطلاعات کاربری ندارند و کاربران با سیستم آنها ناآشنا هستند. البته معمولاً همه این میکسرهای سکه یک آدرس کیف پول عمومی از شما دریافت می کنند.

guru99spagnoliascensori