منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • میخ یا وابستگی به قیمت چیست؟ استفاده از اصلاح بازار ارز دیجیتال

میخ یا وابستگی به قیمت چیست؟ استفاده از اصلاح بازار ارز دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
میخ یا وابستگی به قیمت چیست؟ استفاده از اصلاح بازار ارز دیجیتال

برای آشنایی با مفهوم اتصال اول باید بدانید که استیبل کوین چیست که در مقاله ای جداگانه به طور کامل به آن پرداخته ایم. یک گیره این یک اصطلاح رایج در بازار ارز دیجیتال است که احتمالاً از فعالان بازار شنیده اید. با کمک به معامله‌گر در آربیتراژ، میخ‌ها باعث می‌شوند او سود خوبی کسب کند و همچنین مقیاس‌پذیری و امنیت استیبل کوین‌ها را افزایش می‌دهد. جالب است بدانید که در حال حاضر و در حین مطالعه این مقاله، تعداد زیادی استیبل کوین که اصطلاح peg برای آن ها استفاده می شود، منتشر شده است و می توانید آنها را در بازار ارزهای دیجیتال معامله کنید. اگر می خواهید بدانید که گیره چیست و در مورد معنای آن بیشتر بدانید، ادامه مطلب را بخوانید.

وابستگی یا تثبیت قیمت چیست؟

وابستگی به قیمت یا همان یک گیره را می توان یکی از مهمترین اصطلاحات مورد استفاده در استیبل کوین ها دانست. اگر وابستگی به قیمت از بین برود، بازیگران بازار کریپتو دیگر نمی توانند به استیبل کوین ها اعتماد داشته باشند. در واقع راه نجات استیبل کوین ها و تنها راه بقا در بازار ارزهای دیجیتال، وابستگی آنها به قیمت است و در صورت از بین رفتن این وابستگی، استیبل کوین ها به مرز نابودی می رسند.

زمانی که یک استیبل کوین وابستگی به قیمت داشته باشد، معاملات در بازار ارزهای دیجیتال به خوبی پیش می‌رود و معامله‌گران و فعالان بازار از این ارزها برای تراکنش‌های خود استفاده می‌کنند، اما انحراف قیمت کافی است تا معامله‌گران به آن‌ها اعتماد کنند.

Peg اطمینان کافی و لازم را به سرمایه‌گذار و معامله‌گر می‌دهد تا معاملات خود را با استفاده از سکه‌های پایدار در بازار ارز دیجیتال انجام دهند.

تأثیر و کاربرد تثبیت‌های ثابت در امور مالی سنتی

مفهوم تثبیت تأثیر بسزایی در امور مالی سنتی نیز دارد. در زیر به برخی از رویدادهایی که پگ تأثیر بسزایی در آنها داشته است اشاره می کنیم و به نکات مهم او می پردازیم:

ارزش بات تایلند در طول بحران مالی آسیا در سال 1997

بات که واحد پول تایلند است، در دهه 1950 به شدت به دلار آمریکا وابسته بود و به همین دلیل کشور بحران های مالی زیادی را تجربه کرد. در نهایت به دلیل کاهش صادرات، افزایش نرخ بهره فدرال و بحران بانک مرکزی ناشی از ذخایر خارجی، بانک مرکزی تایلند به تدریج اجازه داد که بات بدون هیچ قانونی و با آزادی کامل به خارج از کشور برود. با فراگیر شدن بحران مالی سراسر تایلند، ارزش دلار آمریکا به تدریج افزایش یافت، در حالی که سرمایه گذاران خارجی سعی کردند با ترک تایلند، سرمایه خود را ذخیره کنند.

نابودی دلار

در سال 2008، وام‌های کوتاه‌مدت مختلفی وجود داشت که با شکست مواجه شدند و ارزش خالص دارایی صندوق ذخیره اصلی زیر 1 دلار باقی ماند. شاید این اتفاق یک انحراف جزئی در قیمت تلقی شود، اما جالب است بدانید که همین اتفاق به ظاهر کوچک باعث شد این صندوق 40 میلیارد دلار از سرمایه خود را از دست بدهد. این اتفاق نه تنها بر صندوق ذخیره اصلی تاثیر گذاشت بلکه سایر صندوق ها نیز از این اتفاق وحشت داشتند و به همین دلیل خزانه داری آمریکا مجبور شد دلارهای فروخته شده را پس بگیرد تا قیمت ها به همان یک دلار بازگردد.

تورم در آلمان

واحد پول انگلیس که پوند است در سال 1990 قیمت ثابت و یکسانی داشت و در همان زمان این کشور به گروهی به نام پیروان نرخ ارز اروپا اضافه شد و با این روش کاربران می توانستند معاملات خود را به پوند انجام دهند. در واقع این اتفاق در قالب قانونی رخ داد که توسط کشورهای عضو این گروه اجرا شد. در سال 1992 پوند انگلیس دچار حادثه شد و به پایین ترین سطح خود رسید. این اتفاق پیامدهایی داشت که یکی از آنها ایجاد تورم بسیار بالا در انگلستان بود، اما مکانیسم نرخ بهره ثابت در آن زمان انگلستان را از تورم نجات داد و اوضاع را تحت کنترل آن کشور درآورد.

وابستگی قیمت ارزهای دیجیتال

اما این اتفاق ناگوار به همین جا ختم نشد که دلالان ارزی مانند جورج سوروس وارد میدان شدند و قراردادهایی را ایجاد کردند که بر اساس آن از فروش پوند سود می بردند. این اتفاق باعث شد تا بانک انگلستان نیز به همین دلیل خود را برای دفاع از تثبیت قیمت خود آماده کند چهارشنبه سیاه اتفاق افتاد. در آن زمان و با روی کار آمدن دلالان، بانک انگلستان چاره ای جز خرید چیزی بیش از 2 میلیارد پوند تنها در 24 ساعت نداشت که ضربه سختی به اقتصاد این کشور وارد می کرد. بیایید در مورد سودی که جورج سوروس در این بین به دست آورد نیز صحبت کنیم. جورج سوروس با این اتفاق 1.5 میلیارد دلار سود کرد و می توان گفت نتیجه این اتفاق فقط به نفع او و دلالان بوده است.

معرفی رمزهای عبور مبتنی بر Peg

قبل از اینکه بخواهیم انواع ارزهای رمزنگاری شده را که در آنها وابستگی به قیمت وجود دارد معرفی کنیم، لازم است بگوییم که سیاست‌های پولی محتاطانه بلندمدت هیچ تاثیری بر ارزهای دیجیتال پایه ندارد و بانک مرکزی از این ارزهای دیجیتال پشتیبانی نمی‌کند. تنها مزیت استیبل کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال است، در واقع ارزهای پایه راهی برای محافظت از دنیای بازار ارز دیجیتال در برابر نوسانات شدید قیمت هستند. اکنون ارزهای ثابت را در زیر ارائه می دهیم:

USDC و BUSD

شما می توانید USDC و BUSD را با استفاده از واحد پول رایج ایالات متحده خریداری کنید. چند کلیک ساده اگر قیمت USDC و BUSD به بیش از یک دلار برسد، این خبر خوبی برای فعالان بازار کریپتو است زیرا به جای اینکه پول خود را در بانک ها بگذارند، آن را در USDC و BUSD سرمایه گذاری می کنند. این امر میزان سرمایه گذاری در این دو ارز دیجیتال را افزایش می دهد و در نهایت تعداد تراکنش هایی که روی آنها انجام می شود نیز افزایش می یابد.

USDT یا Tether

تتر توسط دلار در داخل بانک پشتیبانی نمی شود، بلکه توسط دارایی های خارج از زنجیره پشتیبانی می شود. در واقع می توان گفت که مکانیسم کار تتر با USDC و BUSD متفاوت است. اگر بخواهیم تتر را مثال بزنیم، می‌توان گفت تتر مانند صندوقی است که محل سرمایه‌گذاری آن برای معامله‌گران ناشناخته است. Peg in Tether به صرافی های اصلی که در بازار ارزهای رمزپایه فعالیت می کنند بستگی دارد. در واقع، کسانی که جزو سرمایه گذاران کوچک ارزهای دیجیتال هستند، فرصت تبدیل تتر خود را به دلار ندارند، اما برعکس، سرمایه گذاران بزرگی هستند که این فرصت را دارند. به همین دلیل حتی اگر قیمت تتر به زیر یک دلار هم برسد، سرمایه گذاران بزرگ در بازار وارد عمل شده و با خرید تتر، قیمت آن را تثبیت می کنند.

تتر و وابستگی قیمت

تا به حال، قیمت تتر هرگز از مرز 1 دلار فراتر نرفته است، به این معنی که سیاست‌های قیمتی این ارز دیجیتال جواب داده است و بازیگران بازار توانسته‌اند وابستگی قیمت این ارز دیجیتال را به خوبی مدیریت کنند. اما این مکانیسم را نمی توان یک استراتژی بسیار خوب PEG در نظر گرفت، زیرا در بازار ارزهای دیجیتال مواقعی شاهد بودیم که قیمت تتر به دلیل خروج سرمایه به زیر یک دلار سقوط کرد، در حالی که قیمت ارزهای دیجیتال USDC و BUSD افزایش یافت و در وضعیت خوبی قرار داشت. وضعیت.

برای کسانی که جزو سرمایه گذاران بزرگ تتر هستند، هولدینگ طولانی مدت برای آنها کاملا منطقی و سودمند است، اما از طرف دیگر، این کار برای سرمایه گذاران کوچک سودی ندارد، بنابراین اگر جزو معامله گران کوچک در بازار ارزهای دیجیتال هستید. , به هیچ وجه ارز دیجیتال نخرید Tether حافظه بلند مدت نخرید.

عملکرد ارز دیجیتال تتر و تحلیل های انجام شده توسط فعالان بازار ارزهای دیجیتال بر روی این ارز دیجیتال نشان می دهد که تتر آینده درخشان و بسیار خوبی دارد و قطعا تاثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال در آینده افزایش خواهد یافت.

دادن

ارزهای رمزپایه Die and Maker را می توان پیشینیان استیبل کوین ها دانست، چرا که حتی قبل از ایجاد استیبل کوین، این دو ارز دیجیتال به صورت غیرمتمرکز و به عنوان ارز اصلی بازار ارزهای دیجیتال خرید و فروش می شدند. پشتیبانی از ارز دیجیتال دای در طول تاسیس اولیه این ارز دیجیتال اتریوم و در آن زمان اصطلاح وابستگی به قیمت فقط برای ارز دای زمانی استفاده می شد که وام در مقایسه با وثیقه ارائه شده به کمتر از 150 درصد می رسید. در چنین شرایطی، مدیر تصفیه می‌تواند ارز دیجیتال دای را بخرد و وام را پرداخت کند، اما این ویژگی نمی‌تواند به عنوان یک مزیت برای مصرف‌کنندگان در نظر گرفته شود، زیرا تنها یک ابزار برای تولیدکننده وجود داشت و آن سود مبتنی بر دای بر بدهی بود. .

دای و وابستگی به قیمت

پس از گذشت ماه ها از پنجشنبه سیاه، سرمایه گذاران و معامله گران در بازار کریپتو علاقه ای به معامله با این ارز نداشتند و دلیل آن این بود که دای در محدوده قیمتی بسیار بالاتر از 1 دلار معامله می کرد. بنابراین به دلیل نبود وام گیرنده، قالب جدید زده نشد و داوری برای محافظت از قالب با گیره وجود نداشت. در آن زمان، ماژول قوی وابستگی به قیمت بهره ترفندی بود که میکر برای حل مشکلات از آن استفاده کرد. در این ماژول، با اعمال نسبت یک به یک، تولیدکنندگان می‌توانند به نقدینگی دلار دسترسی داشته باشند و از این نسبت برای ایجاد ارز دیجیتال زیربنایی استفاده کنند. اما متاسفانه این روش چندان پاسخگو نبود و پس از مدتی کاستی های خود را نشان داد.

خدمه و عرضه آسان ارزهای دیجیتال جدید

درست قبل از فرا رسیدن پنجشنبه سیاه، پلت فرم کلاغ معلوم شد که این یک استخر پایدار است و استیبل کوین ها استراتژی میخ یا وابستگی قیمت خود را بر اساس آن مدیریت می کنند. زمانی که کرا وارد بازار شد، ارائه ارزهای دیجیتال آسانتر شد، زیرا قبل از ارائه کرا بسیار سخت و دشوار بود. در آن زمان هزینه ایجاد استیبل کوین نیز بالا بود و کرو به کاربران این امکان را می داد تا با کمترین هزینه یک استیبل کوین ایجاد کنند و در عین حال با فعالیت های مختلف در این پلتفرم پاداش دریافت کنند.

به هر حال خوشبختانه استخر پایدار Cru ​​مسیر تثبیت یا وابستگی به قیمت را هموارتر کرده است، اما کافی است نیروهای اقتصادی زیربنایی به این تثبیت واکنش منفی نشان دهند تا شاهد ناکارآمدی پلت فرم Cru نیز باشیم. ناگفته نماند که کرو شبیه ترا است.

در بعضی جاها، انجام هیچ کاری ممکن است بهترین کار باشد، و به نظر دای در آن زمان، این بهترین واکنشی بود که می توانست نشان دهد. دلیل اعتبار پروتکل رای گیری را می توان طرح تشویقی آن دانست، اما باید بگوییم که هیچ بازارساز فعالی در طرح رای گیری وجود ندارد و بنابراین هیچکس نمی تواند از تثبیت این پروتکل دفاع کند. با این حال، انتظار می رود که قیمت دای در آینده بدون تغییر باقی بماند و این پروتکل نقش خود را در بازار ارزهای دیجیتال به شکلی پایدار ایفا کند.

در همین حال، نمی توان ارز دیجیتال اصلی USDC را نادیده گرفت که تلاش می کند با بهبود قابلیت مقایسه بهبود یابد. برای این کار باید به دنبال وابستگی قیمتی قوی و خوب باشد تا در مسیر خواسته هایش قرار گیرد.

با توجه به تعاریفی که تاکنون داشته ایم، می توان فرض کرد که ارزهای پایه از روش ها و روش های مختلفی برای بهره مندی از وابستگی قیمت مناسب استفاده می کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید هنگام سرمایه‌گذاری در استیبل کوین‌ها با مشکل مواجه نشوید، حتماً از قبل اطلاعاتی در مورد تثبیت آن‌ها دریافت کنید.

وابستگی به قیمت، تداوم استیبل کوین ها

در این مقاله شما را با کاربرد گیره آشنا کرده و توضیح داده ایم که گیره چیست و نمونه های مختلفی از آن ها را آورده ایم. با توجه به نکاتی که تاکنون به آن اشاره کردیم، حتما متوجه شده اید که وابستگی به قیمت یا پگ تاثیر زیادی بر ادامه فعالیت ارزهای پایه دارد زیرا در صورت عدم وجود پگ، استیبل کوین ها دچار نوسانات قیمتی می شوند و در نهایت هیچ یک از معامله گران نخواهند بود. به استیبل کوین ها اعتماد خواهد کرد. هر یک از ارزهای پایه دارای استراتژی و مکانیزم خاصی برای حفظ ثبات قیمت هستند و این مشکل نیاز به تحلیل مناسب برای سرمایه گذاری ها را افزایش می دهد.

techtarget.comig.com