منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • منظور از حد ضرر و حد سود در معاملات ارز دیجیتال چیست؟

منظور از حد ضرر و حد سود در معاملات ارز دیجیتال چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
منظور از حد ضرر و حد سود در معاملات ارز دیجیتال چیست؟

منظور از حد ضرر و حد سود در معاملات ارز دیجیتال چیست؟

توقف ضرر و برداشت سود دو مفهوم اساسی است که بسیاری از معامله گران برای تعیین استراتژی های خروج خود بسته به میزان ریسکی که مایل به پذیرش هستند، به آنها تکیه می کنند. این آستانه ها هم در بازارهای سنتی (مانند فارکس و بورس) و هم در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می شود. محدودیت های سود و زیان در میان معامله گرانی که از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند بسیار محبوب است.

مقدمه

زمان بندی بازار استراتژی است که در آن سرمایه گذاران و معامله گران سعی می کنند قیمت های بازار آتی را پیش بینی کنند و سطح قیمت بهینه را برای خرید یا فروش دارایی ها بیابند. با این رویکرد، دانستن زمان خروج از بازار بسیار مهم است. اینجاست که سطوح توقف ضرر و برداشت سود وارد عمل می شود.

سطوح سود و زیان اهداف قیمتی هستند که معامله گران از قبل تعیین می کنند. این سطوح از پیش تعیین شده که اغلب به عنوان بخشی از استراتژی خروج یک معامله گر منضبط استفاده می شود، برای به حداقل رساندن معاملات هیجانی طراحی شده اند و برای مدیریت ریسک ضروری هستند.

حد ضرر و حد سود

سطح توقف ضرر قیمت از پیش تعیین شده یک دارایی است که کمتر از قیمت فعلی تعیین می شود، که هدف آن محدود کردن ضرر سرمایه گذار در آن موقعیت خاص است. برعکس، Take-Profit قیمت از پیش تعیین شده ای است که معامله گران یک موقعیت سودآور را در آن می بندند.

معامله‌گران می‌توانند به‌جای استفاده از محدودیت‌های سود و زیان از پیش تعیین‌شده در یک قیمت خاص، این سطوح را برای شروع فروش خودکار بدون نیاز به نظارت بر بازارها در ۲۴ ساعت شبانه‌روز تنظیم کنند. به عنوان مثال، بازار آتی بایننس دارای ویژگی توقف سفارش است که دستور توقف ضرر و توقف سود را ترکیب می کند. سیستم تصمیم می گیرد که آیا سفارش را بر اساس سطوح قیمت ماشه و آخرین حد قیمت، سود یا زیان معامله فعال کند.

خرید بایننس کوین در ارزنجا

چرا از Limit Loss و Limit Profit استفاده کنیم؟

مدیریت ریسک

محدودیت‌های سود و زیان نشان‌دهنده پویایی بازار فعلی است و کسانی که می‌دانند چگونه ارزش‌های بهینه خود را به درستی شناسایی کنند، اساساً فرصت‌های معاملاتی مطلوب و سطوح قابل قبول ریسک را شناسایی می‌کنند. ارزیابی ریسک با استفاده از محدودیت های سود و زیان می تواند نقش مهمی در حفظ و رشد پرتفوی شما داشته باشد. نه تنها با اولویت دادن به معاملات کم ریسک به طور سیستماتیک از دارایی های خود محافظت می کنید، بلکه از نابودی کامل سبد خود نیز جلوگیری می کنید. به همین دلیل، بسیاری از معامله گران از محدودیت های سود و زیان در استراتژی های مدیریت ریسک خود استفاده می کنند.

از معاملات احساسی خودداری کنید

وضعیت عاطفی یک فرد در هر لحظه می تواند به طور قابل توجهی بر تصمیم گیری تأثیر بگذارد، به همین دلیل است که برخی از معامله گران برای اجتناب از معامله تحت استرس، ترس، طمع یا سایر احساسات تأثیرگذار، بر یک استراتژی از پیش تعیین شده تکیه می کنند. یادگیری تشخیص زمان بستن یک پوزیشن می تواند به شما کمک کند از معاملات تکانشی اجتناب کنید و به شما امکان می دهد معاملات خود را به صورت استراتژیک مدیریت کنید.

محاسبه نسبت ریسک به پاداش

حد سود و زیان برای محاسبه نسبت ریسک / سود (سود) معامله استفاده می شود. نسبت ریسک به پاداش معیار ریسک در مقابل پاداش بالقوه است. به طور کلی، بهتر است معاملاتی را وارد کنید که نسبت ریسک به پاداش کمتری دارند، زیرا این بدان معناست که سود بالقوه شما بیشتر از ریسک های احتمالی است.

با این فرمول می توانید نسبت ریسک به پاداش را محاسبه کنید:

نسبت ریسک/پاداش = (قیمت ورودی – حد ضرر) / (حد سود – قیمت ورودی)

نحوه محاسبه حد سود و حد ضرر

روش های مختلفی وجود دارد که معامله گران می توانند برای تعیین حد ضرر و حد سود بهینه از آنها استفاده کنند. این رویکردها می‌توانند به تنهایی یا در ترکیب با روش‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرند، اما هدف نهایی یکسان است: استفاده از داده‌های موجود برای تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر در مورد زمان بستن یک موقعیت تجاری.

سطوح حمایت و مقاومت

حمایت و مقاومت مفاهیم اساسی آشنا برای هر معامله گر فنی در بازارهای سنتی و ارزهای دیجیتال است. سطوح حمایت و مقاومت مناطقی از نمودار قیمتی هستند که به احتمال زیاد فعالیت معاملاتی را چه خرید و چه فروش افزایش می دهند. در سطوح حمایتی، انتظار می رود روند نزولی به دلیل افزایش سطح فعالیت خرید متوقف شود. در سطوح مقاومت، به دلیل افزایش سطوح فعالیت فروش، انتظار می رود روند صعودی متوقف شود. معامله‌گرانی که از این روش استفاده می‌کنند معمولاً حد سود خود را بالاتر از سطح حمایت و سطح توقف ضرر خود را درست زیر سطح مقاومتی که شناسایی کرده‌اند تعیین می‌کنند.

قیمت فعلی سولانا

میانگین های متحرک

نشانگر میانگین متحرک نویز بازار را فیلتر می کند و داده های قیمت را برای ارائه جهت روند صاف می کند. میانگین متحرک (MA) بسته به ترجیح معامله‌گر می‌تواند در یک دوره کوتاه‌تر یا طولانی‌تر محاسبه شود. معامله‌گران میانگین‌های متحرک را از نزدیک تماشا می‌کنند و به دنبال فرصت‌های فروش یا خرید هستند که در سیگنال‌های متقاطع که در آن دو منحنی میانگین متحرک متفاوت روی نمودار تلاقی می‌کنند، می‌گردند. به طور معمول، معامله گرانی که از میانگین متحرک استفاده می کنند، سطوح توقف ضرر را زیر میانگین متحرک بلندمدت شناسایی می کنند.

روش درصدی

به جای یک سطح از پیش تعیین شده که با استفاده از شاخص های فنی محاسبه می شود، برخی از معامله گران از یک درصد ثابت برای تعیین سطوح SL و TP استفاده می کنند. به عنوان مثال، زمانی که قیمت دارایی 5 درصد بالاتر یا کمتر از قیمتی است که وارد کرده‌اند، موقعیت خود را می‌بندند. این یک رویکرد ساده است که برای معامله گرانی که آشنایی چندانی با اندیکاتورهای فنی ندارند، به خوبی جواب می دهد.

ما به چند ابزار تحلیل تکنیکال رایج که برای شناسایی محدودیت‌های سود و زیان استفاده می‌شوند، اشاره کرده‌ایم، اما معامله‌گران از شاخص‌های بسیاری دیگر استفاده می‌کنند. این شامل شاخص قدرت نسبی (RSI) است که یک شاخص حرکتی است که نشان می‌دهد یک دارایی بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروخته شده است و باندهای بولینگر (BB) که نوسانات بازار را اندازه‌گیری می‌کند.

آخرین کلمه

بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران از یک یا ترکیبی از روش های فوق برای محاسبه سطوح توقف ضرر و استاپ سود استفاده می کنند. این سطوح به عنوان محرک های فنی برای خروج آنها از معامله عمل می کند. توجه داشته باشید که این سطوح برای هر معامله گر منحصر به فرد است و عملکرد موفقیت آمیز را تضمین نمی کند. در عوض، آنها تصمیم گیری را هدایت می کنند و آن را سیستماتیک تر و قوی تر می کنند. بنابراین، ارزیابی ریسک با شناسایی سطوح سود و زیان یا استفاده از سایر استراتژی‌های مدیریت ریسک، یک عادت تجاری خوب است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.