معرفی پلتفرم KnownOrigin؛ نحوه معامله NFTها در بازار KnownOrigin

معرفی پلتفرم KnownOrigin؛ نحوه معامله NFTها در بازار KnownOrigin

KnownOrigin Marketplace یکی از بهترین سایت های خرید و فروش NFT است که بر حمایت از آثار هنری هنرمندان تمرکز دارد. مخفف بسیاری از نمادهای دیگر است NFT مانند آیتم های بازی Metaverse، نقش اصلی در این بازار ندارند. اما هنرمندانی که تجربه طراحی آثار دیجیتال را دارند می توانند آثار خود را در این بازار به فروش برسانند.

در ادامه این مقاله به ویژگی های این پلتفرم و نحوه خرید و فروش NFT بر روی آن می پردازیم تا بتوانید آثار خود را در آنجا بفروشید یا آثار منتخب را خریداری کنید.

معرفی پلتفرم KnownOrigin

یکی از اولین بازارهای خرید و فروش NFT که شکل گرفت، بازار KnownOrigin بود. این بازار بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و به کاربران امکان فروش هنر دیجیتال را می دهد. در واقع، این بازار بیشتر بر فروش آثار هنری و آیتم های درون بازی تمرکز دارد و فروش موسیقی در آن کمتر است.

برای فروش توکن های NFT در این بازار، هنرمندان ابتدا باید آثار هنری خود را در NFT ضرب کنند و تمام افرادی را که در تهیه آن به آنها کمک کرده اند فهرست کنند. برای قیمت گذاری توکن بهتر است با سایر همکاران و همکاران مشورت کنید و انواع قیمت گذاری مانند حراج و سایر پارامترها را تعیین کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، بازار توکن های غیر معمول KnownOrigin بر حمایت از هنرمندان و آثار هنری آنها متمرکز است. بنابراین هنرمندان برای ورود به این بازار باید دارای تحصیلات عالی و با تجربه باشند. به عنوان مثال یکی از شرایط ورود به این بازار ارائه رزومه هنری هنگام ثبت نام است که شامل نمونه کار و خلاصه فعالیت های هنری می باشد. پس از تایید رزومه مورد نظر، هنرمندان این امکان را دارند که وارد این بازار شده و آثار هنری خود را به فروش برسانند.

ویژگی های KnownOrigin Marketplace برای خریداران و هنرمندان

این بازار برای خدمت به هنرمندان و حمایت از آثار آنها کار می کند. بنابراین باید امکاناتی را به عنوان ابزاری در اختیار هنرمندان قرار دهد تا آثار خود را به نمایش بگذارند. از ویژگی های بازار پلیس KnownOrigin می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع حراج

روش های خرید توکن های NFT در این بازار عبارتند از پیشنهاد بدهید، همین حالا بخریدحراج رزرو 24 ساعته و لیست انواع فروش بصورت طبقه ای می باشد.

با استفاده از روش Buy Now می توانید بلافاصله خرید کنید. اما حراج رزرو شده 24 ساعته نوعی مناقصه است که در آن تایمر خرید روی 24 ساعت تنظیم شده است. در این روش فروشنده توکن قیمت مورد نظر توکن را تعیین می کند و ظرف 24 ساعت زمان دارد تا قیمتی مطابق با قیمت مورد نظر ارائه دهد. البته در این نوع حراج می توان قیمت های بالاتری را ارائه کرد که در این صورت قیمت قفل شده و فضای رقابتی مناقصه ایجاد می شود. در این شرایط فروشنده می تواند برای کار خود کارمزد بیشتری بخواهد. در فروش نردبانی یا پله ای، خریدارانی که زودتر خرید می کنند شامل پاداش می شوند. از آنجایی که هر نسخه در مجموعه ای از NFT ها فروخته می شود، قیمت بقیه مجموعه را به میزان مشخصی افزایش می دهند.

نسخه های موجود در بازار KnownOrigin

یک نمونه به مجموعه ای از توکن ها اشاره دارد. در این بازار NFT ها بر اساس تقاضا چند برابر می شوند. این بدان معنی است که تمام توکن های موجود در این بازار دیگر در یک نسخه ایجاد نمی شوند. مزیت این فرصت در بازار KnownOrigin کاهش هزینه های کارمزد است. زیرا هنرمندان به راحتی می توانند NFT های فروخته نشده خود را بسوزانند و قیمت توکن های دیگر را کنترل کنند.

محتوای قابل باز شدن

یکی از جدیدترین ویژگی‌ها در بازار KnownOrigin، محتوای بازگشایی یا در واقع محتوای قابل باز شدن است. این قابلیت به خریداران آثار اجازه می دهد تا پس از خرید به محتوای توکن دسترسی کامل تری داشته باشند. این ویژگی می تواند بر افزایش ارزش NFT تأثیر بگذارد. زیرا آن محتوا ممکن است چیزی شبیه دستورالعمل برای ادعای فیزیکی آن نشانه داشته باشد.

NFT ها را در بازار KnownOrigin خریداری کنید

برای خرید هر اثر هنری در این بازار، ابتدا باید دارایی های خود را به اتریوم منتقل کنید آن را در یک کیف پول ارز دیجیتال تبدیل و ذخیره کنید. در این مرحله، باید کیف پول رمزنگاری خود را به حساب KnowmOrigin خود پیوند دهید. اکنون شما آماده خرید آثار هنری در این بازار هستید و باید طبق مراحل زیر اقدام کنید.

  • تمام مجموعه های موجود را مرور کنید و قطعه ای را که می خواهید بخرید انتخاب کنید.
  • حال برای خرید این اثر هنری می توانید قیمت درخواستی را انتخاب کنید یا قیمت جدیدی را پیشنهاد دهید. اگر شما نیز می خواهید در مزایده شرکت کنید، باید مطمئن شوید که در مناقصه برنده شده اید.
  • تمامی مراحل برای خرید آثار هنری در این بازار انجام شده است. فقط روی گزینه خرید کلیک کنید و هزینه بلاک چین اتریوم را بپردازید.

نحوه فروش NFT ها در بازار KnownOrigin

به عنوان یک هنرمند، اگر قصد دارید آثار خود را در بازار KnownOrigin بفروشید، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. تمام اطلاعات مورد نیاز برای ایجاد یک حساب کاربری و آپلود آثار هنری خود را وارد کنید. در این مرحله باید منتظر باشید تا آثار شما توسط شخص ثالثی در این بازار تحلیل شود. پس از تایید، شما به عنوان یک هنرمند یا خالق آثار هنری، می توانید آثار هنری خود را با دنبال کردن مراحل زیر به فروش برسانید.

  • برای شروع، NFT های خود را از طریق این بازار ضرب و آپلود کنید تا یک توکن منحصر به فرد برای کار خود ایجاد کنید. به این ترتیب، شما می توانید آن را از طریق یک قرارداد هوشمند در بلاک چین اتریوم بفروشید.
  • بیانیه یا توضیحات کاملی از اثر هنری خود بنویسید.
  • قیمت فروش مورد نظر این کار را ذکر کنید. در صورت قیمت دلخواه می توانید آن را برای دریافت قیمت های پیشنهادی باز بگذارید.
  • حالا باید منتظر بمانید تا خریداران آثار هنری شما را بخرند.

مجموعه های شناخته شده در بازار KnownOrigin

در زیر چند نمونه از محبوب‌ترین مجموعه‌های NFT در KnownOrigin وجود دارد که می‌توانید آنها را بررسی کنید. هر کدام از این آثار از نظر هنری، بنیادی و … از اهمیت بالایی برخوردارند.

مجموعه ای از NFT های تاریخی

این مجموعه دارای آثاری از برخی از پیشگامان اکوسیستم NFT است که به گونه ای گرد هم آمده اند تا آنها را جشن بگیرند. این مجموعه در جریان NFT تاریخی در بارسلونا، از 28 تا 30 اکتبر 2022 به نمایش گذاشته شد.

مجموعه Adobe MAX

این مجموعه برای Adobe MAX است که توسط KnownOrigin Marketplace حمایت می شود. در واقع این مارکت برای نشان دادن این همکاری و حمایت مالی مجموعه ای به نام آنها طراحی کرده است.

مجموعه Meta Borealis

این مجموعه نیز توسط KnownOrigin طراحی شده است. در واقع دلیل طراحی و تهیه این مجموعه، تحلیل سازندگان و هنرمندان NFT است که روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشته و به خلق آثار خود ادامه داده اند.

رمزارزهای پشتیبانی شده در بازار KnownOrigin

این بازار فقط از ارز دیجیتال اتریوم پشتیبانی می کند. این بدان معنی است که شما نمی توانید از ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین یا ارزهای فیات مانند تتر برای خرید کارهای NFT استفاده کنید. این به معنای تبدیل دارایی های خود به اتریوم است. برای این کار می توانید از صرافی معتبری مانند Valex کمک بگیرید و دارایی های خود را به اتریوم تبدیل کنید. در نهایت، اتریوم خریداری شده را به کیف پول ارز دیجیتال خود واریز کنید تا فرآیند خرید NFT از بازار KnownOrigin تکمیل شود.