منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • معرفی و بررسی شرکت های خودروسازی فعال در متاورس

معرفی و بررسی شرکت های خودروسازی فعال در متاورس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی و بررسی شرکت های خودروسازی فعال در متاورس

Metaverse محیط مجازی سه بعدی دنیای واقعی را به ما نشان می دهد. این دنیا کاربران خود را قادر می سازد تا تمام کارها را به صورت مجازی انجام دهند. با گسترش علاقه مردم به دنیای متاورس و رانندگی در آنجا، بسیاری از شرکت های خودساخته شروع به کار کردند و تجربه جدیدی را برای کاربران خود ایجاد کردند.

آنها به همراه سایر شرکت های فعال در متاورس تصمیم گرفتند که فناوری پیشرانه را به متاورس کمک کنند. بسیاری از شرکت‌های خودروسازی فعال در متاورس، برندهای معروف و نام‌های آشنا هستند که حتماً می‌شناسید و در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

مقدمه ای کوتاه بر متاورس

قبل از معرفی شرکت های خودروسازی فعال در متاورس، باید معرفی مختصری از آن داشته باشید. برای اولین بار مفهوم فرا وجه در یک رمان علمی تخیلی، یعنی “بهمن” در سال 1992 بازگو شد. پس از آن، فیلم‌های The Matrix و The Player One که در سال 2018 منتشر شدند، به طور رسمی این دنیای مجازی را به تصویر کشیدند.

متاورس یا فراتر از آن یک محیط سه بعدی از دنیای مجازی است. این دنیا از طریق تکنولوژی “وب 3” خلق شده است. این فناوری مبتنی بر بلاک چین است و دارای فضایی غیرمتمرکز با اقتصاد مبتنی بر توکن های تنظیم شده در اینترنت است. Metaverse به شما امکان سفر به فضا و سفر در سراسر جهان را می دهد. همچنین راهی برای درآمدزایی است.

در واقع، Metaverse یک پلت فرم واقعیت مجازی مبتنی بر بلاک چین است که توانایی دسترسی به دنیای مجازی با دارایی های دیجیتالی را دارد که قبلاً به عنوان فضای مجازی شناخته می شد. در این فضا می توانید با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید، خوش بگذرانید، جلسات کاری برگزار کنید و… متاورس در حال حاضر 57500 عضو فعال دارد و هر روز 50000 عضو جدید اضافه می شود.

متاورس و ویژگی های آن

حضور خودروسازان در متاورس

در واقع شرکت‌های خودروسازی فعال در متاورس یکی از پروژه‌های متاورس هستند که از آن بیشتر برای جنبه درآمدزایی استفاده می‌کنند. آنها متاورس را فضای مناسبی برای تبلیغ و بازاریابی برند شرکت خود می دانند و این نقطه ارتباط متاورس با صنعت خودروسازی است. برای اولین بار، مدیر ژرمن تویوتا در فلوریدا یک وسیله نقلیه را در سرزمین سندباکس متاورس Roblox فروخت. این اولین فروش خودرو توسط خودروسازان در متاورس بود.

هدف اصلی این شرکت های خودروسازی فعال در متاورس، کمک به غرق شدن مردم در دنیای بیگانه است. آنها قصد دارند شما را در معرض شکل دیگری از واقعیت قرار دهند. واقعیتی که در آن می توانید به هر کجا که می خواهید بروید، سفر کنید و هرکسی که می خواهید باشید. برای انجام کاری در این دنیا، باید یک دارایی دیجیتالی بپردازید تا بتوانید آن را انجام دهید.

معرفی و بررسی شرکت های خودروسازی فعال در متاورس

همانطور که گفته شد، متاورس یک نسخه مجازی از دنیای واقعی ما است. بنابراین شنیدن نام بسیاری از شرکت های خودروسازی در دنیای متاورس تعجب آور نیست. بسیاری از آنها علاقه زیادی به همکاری با متاورس داشتند و به یکی از شرکت های خودروسازی فعال در متاورس تبدیل شدند. برخی از آنها نیز امکان خرید خودرو در متاورس را فراهم کردند.

هیوندای

شرکت هیوندای موتور یکی از بزرگترین پیشگامان سرمایه گذاری مفهومی در متاورس است “متابولیت” F. Metamobility قصد دارد روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کند که حرکات فیزیکی را از طریق روباتیک امکان پذیر می کند. در سال 2020، Boston Dynamics Hyundai Mobility Adventure را خریداری کرد و آن را برای 43.2 کاربر در Roblox منتشر کرد. کاربرانی که در این فضا کار می کنند می توانند با برنامه های آینده هیوندای و حتی خودروهای تست درایو آشنا شوند.

هیوندای، یک شرکت خودروسازی در متاورس

مرسدس بنز

مرسدس بنز یکی دیگر از شرکت های خودروسازی فعال در متاورس است. این شرکت با بسیاری از برندهای “کنسرسیوم بلاک چین آئورا”، لویی ویتون، پرادا و کارتیه برای توسعه فناوری بلاک چین و گسترش تجمل در دنیای متاورس همکاری کرده است.

تویوتا

شرکت تویوتا موتور یک فضای کاری متاورس برای کارکنان خود ایجاد کرد تا با آواتارهای خود در رویدادها و جلسات شرکت کنند.

نیسان

نیسان از بازاریابی قبل از بازار استفاده می کند. این شرکت امکان تست نیسان ساکورای تولید نشده را در جزیره رانندگی نیسان ساکورا فراهم کرده است. بسیاری دیگر از شرکت های خودروسازی فعال در متاورس نیز ممکن است از این فناوری برای خودروهای غیر تولیدی خود در مرحله آزمایش استفاده کنند.

جگوار لندرور

شرکت جگوار لندرور امکان مشاهده 360 درجه را برای کاربران خود فراهم کرده است. در دنیای متاورس می توانید به صورت 360 درجه از خودروی «ولار» دیدن کنید و روی هر نقطه از آن کلیک کنید تا ویژگی های بیشتر آن را ببینید.

بی ام و

بر روی پلت فرم “BMW iVisualiser” این شرکت خودروسازی که در متاورس فعالیت می کند، مشتریان می توانند به طور کامل یک وسیله نقلیه را همراه با آواتار خود پیکربندی کنند. همچنین امکان دسترسی به برخی تجربیات کوچک کاربر مانند روشن کردن رادیو، روشن کردن چراغ ها و فعال کردن چراغ راهنما وجود دارد.

شرکت خودروسازی

آکورا

آکورا در حال راه اندازی فضایی در دسنترالند است. از این فضا برای برگزاری یک نمایشگاه مجازی برای نمایش Acura Integra 2023 استفاده می کند. این شرکت تصمیمات مهمی در مورد خرید زمین در منطقه “مد” Dicentraland برای نمایشگاه خود گرفته است.

مزایای داشتن نماینده شرکت خودروسازی در متاورس

وجود نمایندگان رسمی شرکت خودروسازی در دنیای متاورس بسیار مهم و دارای مزایایی است. از این رو تعداد شرکت های خودروسازی فعال در متاورس روز به روز در حال افزایش است. برخی از مزایای داشتن نمایندگی فعال شرکت خودروسازی در متاورس عبارتند از:

مستقیم از خانه خرید کنید

بسیاری از مردم با خرید وسایل نقلیه در خانه احساس راحتی بیشتری می کنند. بنابراین، فروشندگان می توانند از فناوری استفاده کنند VRآن ارتباط و تعامل را با خریدار برقرار کنید و خودروی مورد نظر را به او بفروشید.

دسترسی برای خریداران بین المللی

از آنجایی که دنیای متاورس دارای یک موقعیت جغرافیایی واحد نیست، افراد از هر مکانی می توانند سفر کرده و به تمام نقاط این دنیای مجازی دسترسی داشته باشند. بنابراین وجود نمایندگی بسیاری از شرکت های فعال خودرو در متاورس به مشتریان در هر منطقه جغرافیایی کمک می کند تا فرصت خرید از این نمایندگی ها را داشته باشند.

نمایشگاه های مجازی

این نمایندگی‌های متاورس به کاربران امکان می‌دهند طیف وسیعی از وسایل نقلیه را مرور کنند. همچنین پس از انتخاب خودرو می توانند یک تست کوتاه بر روی آن انجام دهند.

حضور شرکت های خودروسازی در متاورس

فناوری “VR/AR” در نمایندگی ها

معمولاً هنگام خرید خودروی جدید، افراد باید آن را تست کنند. به همین دلیل، بسیاری ممکن است ترس داشته باشند که نوع رانندگی با این خودروها را نمی دانند. اما در آژانس های متاورس این ترس بی معنی است. زیرا فناوری “VR” دارای یک شبیه سازی تست رانندگی است که به شما درک کاملی از نحوه رانندگی با این خودرو می دهد.

تحصیلات

بسیاری از شرکت های خودروسازی فعال در متاورس با کمک “تکنسین ها” انیمیشن می سازند.VR/ARآماده کردند. در این انیمیشن ها نحوه تعویض لاستیک، پرکردن مایعات و سایر موارد مربوط به خودروی مورد نظر به شما آموزش داده می شود.

به طور کلی باید بگوییم که متاورس نمی تواند جایگزین کاملی برای نمایندگان فعلی این شرکت ها در دنیای واقعی باشد. در عوض، این نمایندگی‌های متاورس به بازاریابی برند کمک می‌کنند و به مشتریانی خدمات می‌دهند که با روش جدید خرید راحت هستند.

خرید آنلاین ماشین

بر اساس گزارش ها و آمارهای به دست آمده در سال 2017 به خصوص در ایالات متحده، 53 درصد از مردم ترجیح می دهند خودرو را به صورت آنلاین خریداری کنند. این تعداد از زمان شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است. در نهایت، در سال 2022، بسیاری از مردم اعلام کردند که خرید آنلاین خودرو را انتخاب می کنند. مدیران صنعت خودرو پیش بینی می کنند که تا سال 2030 بیشترین فروش خودرو به صورت آنلاین خواهد بود.

خرید ماشین در متاورس

از این رو، بسیاری از آنها به دنبال راه اندازی وب سایت های خرید آنلاین یا بهبود آنها هستند. برخی شرکت های دیگر نیز از متاورس کمک می گیرند. مانند شرکت های خودروسازی فعال در متاورس که معرفی کردیم. آنها آژانس خود را در Metaverse ایجاد کردند تا رضایت مشتریان آنلاین خود را افزایش دهند. از سوی دیگر، آنها همچنان در نمایندگی های خود فعال هستند و پشتیبانی خدمات مشتری در محل خود را حفظ می کنند.