منو سایت

معاملات NFT معاملات شستشو هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معاملات NFT معاملات شستشو هستند

60 درصد از معاملات NFT معاملات شستشو است

گزارش اخیر منتشر شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Dune نشان داد که تقریبا 60 درصد از حجم معاملات NFT در سال جاری مربوط به تجارت شستشو بوده است. معاملات شستشو نوعی دستکاری بازار است که در آن یک معامله گر برای افزایش حجم مبادلات ظاهری و فعالیت بازار، اوراق بهادار را خریداری و سپس می فروشد. در کریپتو، این فعالیت‌ها شامل خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال، توکن‌های مجازی یا مجازی در پلتفرم‌های معاملاتی است که هدف آن افزایش حجم تراکنش است. هدف نهایی گمراه کردن سایر معامله گران در مورد سطح تقاضا برای یک دارایی خاص است.

یک مثال از تجارت شستشو در زمینه یک NFT ممکن است شامل معامله‌گری باشد که دارای یک NFT خاص است و می‌خواهد این تصور را ایجاد کند که تقاضای بالایی دارد. یک معامله گر می تواند چندین حساب در یک بازار NFT راه اندازی کند و از آنها برای خرید و فروش NFT به صورت رفت و برگشتی استفاده کند و ظاهر حجم معاملات بالایی را ایجاد کند و قیمت آن دارایی را بالا ببرد.

به گفته Dune، تجارت شستشو در صنعت کریپتو در سال 2019 مورد توجه قرار گرفته است، اما در سال 2022 وارد فضای NFT می شود. این شرکت تحلیلگر خاطرنشان کرد که تجارت شستشوی NFT با جذب معامله گران ارز دیجیتال به دلیل فضای بسیار رقابتی و رقابتی بسیار تقویت می شود. راه اندازی مکرر پلتفرم های جدید رایج‌ترین روش‌های معاملات شستشو شامل معامله NFT توسط سرمایه‌گذاران بین دو یا چند کیف پولی که کنترل می‌کنند و تا حد امکان اتریوم (ETH) است.

در ماه فوریه، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis گزارش داد که حدود 110 آدرس Wash Trading 8.9 میلیون دلار سود ایجاد کردند. لازم به ذکر است که تعداد قابل توجهی از این کیف پول ها به دلیل کارمزد تراکنش ها ضرر کرده اند. با این حال، آدرس‌های سودآور از آدرس‌های زیان‌آور بیشتر است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.