منو سایت

معاملات نوسان ارز دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معاملات نوسان ارز دیجیتال

معاملات نوسانی

معاملات نوسانی یک استراتژی تجاری رایج است که می تواند برای معامله گران تازه کار عالی باشد. با توجه به بازه های زمانی قابل مدیریت، این یک راه نسبتا راحت برای تجارت بازار است. معامله گران Swing در اکثر بازارهای مالی مانند فارکس، سهام و ارز دیجیتال فعال هستند. اما آیا معاملات نوسانی استراتژی مناسبی برای شماست؟ آیا باید تجارت روزانه را شروع کنید یا معاملات نوسانی؟ در این مقاله، آنچه را که باید در مورد معاملات نوسانی در بازار ارزهای دیجیتال بدانید، توضیح می‌دهیم و به شما کمک می‌کنیم تصمیم بگیرید که آیا برای شما مناسب است یا خیر.

معاملات نوسانی چیست؟

معاملات نوسانی یک استراتژی معاملاتی است که شامل تلاش برای ثبت تغییرات قیمتی است که در کوتاه مدت تا میان مدت رخ می دهد. ایده پشت معاملات نوسانی این است که نوسانات بازار را در بازه زمانی چند روز تا چند هفته ثبت کنید. استراتژی های معاملاتی نوسانی بهترین بازده را در بازارهای نوظهور دارند. اگر روند قوی در بازه زمانی بالاتر وجود داشته باشد، فرصت‌های معاملاتی نوسانی می‌تواند فراوان باشد و معامله‌گران نوسانی می‌توانند از نوسانات بیشتر قیمت استفاده کنند. برعکس، معاملات نوسانی در یک بازار کمتر نوسان می‌تواند دشوارتر باشد. با این حال، اگر بازار به سمتی حرکت کند، گرفتن تغییرات بزرگ قیمت دشوارتر است.

معاملات نوسانی

معامله گران نوسانی چگونه کسب درآمد می کنند؟

همانطور که گفته شد، معامله گران نوسانی قصد دارند از نوسانات قیمتی که طی روزها تا هفته ها رخ می دهد، استفاده کنند. به این ترتیب، معامله‌گران نوسانی موقعیت‌های بیشتری نسبت به معامله‌گران روزانه دارند، اما کمتر از دارندگان. معامله‌گران نوسان معمولاً از تحلیل تکنیکال برای انجام معاملات استفاده می‌کنند، البته نه لزوماً به اندازه معامله‌گران روزانه. از آنجایی که رویدادهای بنیادی ممکن است طی هفته ها رخ دهند، معامله گران نوسان می توانند از تحلیل بنیادی در چارچوب معاملاتی خود نیز استفاده کنند. با این حال، اکشن قیمت، الگوهای کندل استیک، سطوح حمایت و مقاومت، و اندیکاتورهای فنی معمولاً برای شناسایی تنظیمات تجارت استفاده می‌شوند. برخی از رایج ترین اندیکاتورهایی که توسط معامله گران نوسانی استفاده می شود، میانگین های متحرک، شاخص قدرت نسبی (RSI)، باندهای بولینگر و ابزارهای اصلاح فیبوناچی هستند.

معامله گران نوسان معمولاً بر روی نمودارهایی با بازه های زمانی کوتاه و متوسط ​​معامله می کنند. چرا؟ یک روند صعودی یا نزولی قوی باید در بازه زمانی بالاتر تایید شود. اما آنها همچنین می توانند به چارچوب های زمانی زیر روزانه مانند نمودار 1 ساعته، 4 ساعته، 12 ساعته نگاه کنند تا نقاط ورود و خروج خاص را جستجو کنند. برای مثال، این محرک‌ها می‌توانند یک شکست یا عقب‌نشینی در یک بازه زمانی پایین‌تر باشند. با این حال، مهمترین چارچوب زمانی برای معاملات نوسانی احتمالا نمودار روزانه است. با این حال، استراتژی های تجارت و سرمایه گذاری می تواند به طور گسترده ای بین معامله گران مختلف متفاوت باشد. توجه داشته باشید که آنچه در اینجا بحث کردیم آیات خانگی نیست، فقط چند مثال کلی است.

مقایسه معاملات روزانه و معاملات نوسانی

هدف معامله گران روزانه سود بردن از حرکات کوتاه مدت در قیمت دارایی است، در حالی که معامله گران نوسانی به دنبال حرکات بزرگتر هستند. در واقع، معاملات روزانه یک استراتژی فعال تر است که در آن معامله گران باید به طور مکرر بازار را زیر نظر داشته باشند و موقعیت ها را برای بیش از یک روز باز نگذارند. در مقابل، معامله گران نوسانی می توانند رویکرد منفعلانه تری داشته باشند. آنها ممکن است موقعیت های خود را کمتر نظارت کنند زیرا به دنبال سود بردن از تغییرات قیمت هستند که طولانی تر است. از آنجایی که این حرکت ها بزرگتر هستند، معامله گران نوسان می توانند حتی از چند معامله برنده سود قابل توجهی به دست آورند.

Swing Trader

معامله گران روزانه تقریباً به طور انحصاری از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند. معامله گران نوسان معمولاً از ترکیبی از تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی استفاده می کنند که معمولاً تأکید بیشتری بر روی تکنیکال دارند. از طرفی سرمایه گذاران ممکن است اصلاً نکات فنی را در نظر نگیرند و فقط بر اساس مبانی پروژه ها سرمایه گذاری کنند. معاملات روزانه یا معاملات نوسانی کدام برای شما بهتر است؟ بنابراین خود را در این طیف از بازه‌های زمانی کوچک‌تر تا بزرگ‌تر، فنی و اساسی، کجا می‌بینید؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا بفهمید چه استراتژی معاملاتی با شخصیت، سبک معاملاتی و اهداف سرمایه گذاری شما مطابقت دارد.

شما می توانید نقاط قوت خود را ارزیابی کنید و سبک معاملاتی را انتخاب کنید که به بهترین وجه این نقاط قوت را افزایش دهد. برخی ترجیح می دهند به سرعت داخل و خارج شوند و نگران وضعیت های باز در هنگام خواب نباشند. دیگران زمانی تصمیمات بهتری می گیرند که زمان بیشتری برای بررسی همه نتایج ممکن و توسعه برنامه های تجاری خود داشته باشند. به طور طبیعی، شما می توانید بین استراتژی های مختلف جابجا شوید تا ببینید کدام یک بهترین نتایج را برای شما ایجاد می کند. همچنین می‌توانید قبل از اجرای استراتژی‌ها در برنامه معاملاتی واقعی خود، روی کاغذ معامله کنید (یعنی تجارت با یک حساب آزمایشی).

نحوه شروع معاملات نوسان ارز دیجیتال

معاملات نوسانی می تواند یک راه ایده آل برای شروع معامله باشد. چه می گویید به لطف بازه های زمانی میان مدت، می توان با آرامش تصمیم گرفت و به راحتی معاملات را کنترل کرد. اگر کاملاً تازه وارد تجارت هستید، می توانید راهنمای کامل انواع تراکنش های ارز دیجیتال را در سایت ارزنج مطالعه کنید. اگر تجربه کافی دارید، می توانید تجارت کاغذی را در شبکه آزمایشی Binance Futures امتحان کنید. به این ترتیب می توانید مهارت های معاملاتی خود را بدون ریسک کردن پول واقعی آزمایش کنید. بنابراین، هنگامی که احساس آمادگی کردید، می توانید تجارت را در صرافی ارزهای دیجیتال شروع کنید. بهترین پلتفرم معاملات آنلاین برای معاملات نوسان ارز دیجیتال چیست؟ صرافی ارزینجا امکان تراکنش لحظه ای بیش از 500 ارز دیجیتال را فراهم می کند. بسیاری از این ارزها می توانند برای معاملات نوسانی عالی باشند.

نتیجه

معاملات نوسانی یک استراتژی تجاری رایج در بازار سهام و همچنین بازار ارزهای دیجیتال است. معامله گران سوئینگ معمولا موقعیت های خود را برای چند روز یا چند هفته حفظ می کنند. آیا باید معاملات نوسانی را شروع کنید یا معاملات روزانه؟ ساده ترین راه برای پیدا کردن این است که هر دوی آنها را امتحان کنید و ببینید کدام یک با سبک معاملاتی شما مطابقت دارد. همچنین یادگیری اصول مدیریت ریسک قبل از شروع، مانند استفاده از حد ضرر و روش های صحیح برای ارزیابی موقعیت های تجاری می تواند مفید باشد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.