منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیرعامل Alameda Research به کلاهبرداری اعتراف کرد

مدیرعامل Alameda Research به کلاهبرداری اعتراف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مدیرعامل Alameda Research به کلاهبرداری اعتراف کرد

مدیرعامل Alameda Research به کلاهبرداری اعتراف کرد

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX به اتهامات کلاهبرداری اعتراف کردند و با تحقیقات وزارت دادگستری درباره مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید همکاری می کنند.

دامیان ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک (SDNY) این خبر را در 22 دسامبر اعلام کرد و تاکید کرد که بعید است که کاجرا به همین جا خاتمه یابد و احتمالاً موارد بیشتری از آن آشکار خواهد شد.

همانطور که هفته گذشته گفتم، این تحقیقات ادامه دارد و به سرعت در حال انجام است. من هم گفتم که اطلاعیه هفته گذشته آخرین روز ما نخواهد بود و اجازه دهید باز هم واضح بگویم امروز آخرین روز هم نیست.

من اعلام می کنم که SDNY علیه کارولین الیسون […] و گری وانگ […] او اتهامات مربوط به نقش آنها در کلاهبرداری را مطرح کرد که به سقوط صرافی FTX کمک کرد. خانم الیسون و آقای وانگ به اتهامات وارده اعتراف کردند و هر دو با SDNY همکاری می کنند.

ویلیامز همچنین تایید کرد که سام بنکمن-فرید اکنون در بازداشت اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) است و در حال بازگشت به ایالات متحده است و در آنجا مستقیماً به منطقه جنوبی نیویورک منتقل می شود تا در برابر قاضی حاضر شود.

بیانیه دادستان ایالات متحده دیمین ویلیامز در مورد ایالات متحده علیه ساموئل بنکمن-فرید، کارولین الیسون و گری وانگ

دادستان ایالات متحده 22 دسامبر 2022

ویلیامز همچنین از این بیانیه برای ارسال یک هشدار جدی به هر کسی که ممکن است در اشتباه FTX Exchange یا Alameda Research دست داشته باشد استفاده کرد:

اکنون زمان حرکت است. ما به سرعت حرکت می کنیم و صبر ما برای همیشه ماندگار نیست.

در اقدامی جداگانه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در 21 دسامبر اعلام کرد که الیسون و وانگ را با قوانین خود در یک طرح چند ساله برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران در سهام FTX متهم کرده است و افزود که در حال بررسی سایر موارد نقض قوانین اوراق بهادار است. وی همچنین از دیگر نهادها و افراد مرتبط با این تخلف نام برد.

سام بنکمن-فرید پس از چشم پوشی از حق استرداد رسمی خود که ممکن است هفته ها طول بکشد، در 21 دسامبر به طور رسمی به مقامات آمریکایی تحویل داده شد. وکیل او ادعا می کند که سام بنکمن-فرید می خواهد روند را تسریع بخشد زیرا می خواهد خسارت های مشتریان را جبران کند.

در همین حال، اعتراف اخیر الیسون به کلاهبرداری و همکاری با SDNY ممکن است برای برخی تعجب آور نباشد، زیرا گزارش شده است که او در یک کافی شاپ در فاصله کمی از دفتر دادستانی ایالات متحده و دفتر FBI در نیویورک در تاریخ 5 دسامبر دیده شد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.