منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیران صرافی ارز دیجیتال AAX در هنگ کنگ دستگیر شدند

مدیران صرافی ارز دیجیتال AAX در هنگ کنگ دستگیر شدند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مدیران صرافی ارز دیجیتال AAX در هنگ کنگ دستگیر شدند

به گزارش رسانه های محلی، پلیس هنگ کنگ دو مدیر صرافی ارز دیجیتال AAX را به اتهام کلاهبرداری و گمراه کردن پلیس دستگیر کرده است.

لیانگ هوآمینگ، مدیرعامل Weigao Capital و تور چان، مدیرعامل سابق AAX در 23 دسامبر دستگیر شدند. به نظر می رسد که آنها از “نگهداری سیستم” به عنوان بهانه ای برای به تاخیر انداختن برداشت مشتری در میان مشکلات نقدینگی بورس استفاده کرده اند. یکی از مدیران همچنین در مورد ساعات کاری خود در شرکت به پلیس دروغ گفته و عمداً مجریان قانون را گمراه کرده است.

دو حساب بانکی AAX و همچنین حساب های بانکی و اموال مدیران مسدود شد. گزارش شده است که مغز متفکر سوم با یک کیف پول AAX و کلیدهای خصوصی که به گفته پلیس حدود 30 میلیون دلار دارایی دیجیتال است، از کشور گریخت. املاک او در هنگ کنگ توسط پلیس مصادره شد. به عنوان بخشی از تحقیقات، مقامات هنگ کنگ در حال همکاری نزدیک با بازرسان خارجی برای ردیابی وجوه هستند.

پلتفرم مستقر در هنگ کنگ از اواسط نوامبر به دلیل “تعمیر و نگهداری سیستم” بسته شده است و 2 میلیون کاربر به منابع مالی خود دسترسی ندارند. از آن زمان، پلیس محلی بیش از 337 گزارش از قربانیان در چین، تایوان، ایتالیا و فرانسه دریافت کرده است. برداشت ها توسط AAX در 14 نوامبر به دلیل مشکل در ارتقای سیستم صرافی به حالت تعلیق درآمد. این شرکت به جامعه خود اطمینان داد که تعلیق برداشت ها هیچ ارتباطی با سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX ندارد.

چند هفته بعد، معاون بازاریابی و ارتباطات جهانی AAX استعفای خود را اعلام کرد. بن کالین در توییتر تایید کرد که صرافی ارزهای دیجیتال را ترک کرده است و گفت که علیرغم تلاش هایش برای مبارزه به عنوان نماینده جامعه رمزنگاری، طرح های پیشنهادی او پذیرفته نشد. او نقش ارتباطی خود را “توخالی” توصیف کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.