منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مایکل سیلور می گوید اتریوم و ریپل اوراق بهادار هستند

مایکل سیلور می گوید اتریوم و ریپل اوراق بهادار هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مایکل سیلور می گوید اتریوم و ریپل اوراق بهادار هستند

مایکل سیلور می گوید اتریوم و ریپل اوراق بهادار هستند

مایکل سیلور علاقه ای به آلت کوین ها از جمله ریپل (XRP) و اتریوم (ETH) ندارد. در آخرین پادکست، سیلور در مورد طبقه بندی این ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار بحث کرد. سیلور با استناد به نبرد حقوقی بین آزمایشگاه ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، گفت که معتقد است ریپل یک اوراق بهادار ثبت نشده است. مدیر عامل MicroStrategy گفت: «این کاملاً واضح است» و ادامه داد:

“این یک شرکت است. این شرکت صاحب یک سری ارزهای دیجیتال است. آنها ارز را به مردم می فروشند اما هرگز شرکت را سهامی عام نکرده اند. بدون افشاگری

او همین نظر را در مورد دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار یعنی اتریوم داشت. طبق گفته سیلور، ETH یک امنیت ثبت نشده است زیرا “توسط چند نفر کنترل می شود، یعنی بنیاد اتریوم و اجماع… درست مانند FTT، درست مانند سولانا.”

مدیر عامل Microstrategy توضیح داد که تقریباً همه آلت کوین ها اوراق بهادار هستند و باید مشمول اجرای SEC باشند:

“من فکر می کنم بهترین کار در جهان این است که SEC تقریباً همه آنها را تعطیل کند. همه این ارزها غیراخلاقی است.

اگرچه بیت کوین یک کالای اخلاقی است، اما همه آلت کوین ها فقط توکن های سهامی هستند که توسط یک شرکت برای جلوگیری از IPO صادر می شوند. سیلر گفت: «و آنها مرتکب کلاهبرداری در اوراق بهادار، به ویژه با اتریوم هستند.

بیت‌کوینر خاطرنشان کرد که اتریوم دارای ۲۰ میلیارد دلار توکن ETH است که در یک قرارداد امانی قفل شده‌اند و در حال حاضر مشخص نیست که چه زمانی برای برداشت در دسترس خواهد بود. همانطور که توسط Bitcoinist Media گزارش شده است، پس از چندین بار تغییر جدول زمانی، دیگر امکان خروج از قرارداد سپرده ETH 2.0 وجود ندارد. در حال حاضر خریدهایی برای به روز رسانی شانگهای برنامه ریزی شده است که به روز رسانی بزرگ بعدی پس از ادغام خواهد بود.

با اشاره به این موضوع، سایلر از این واقعیت انتقاد کرد که گروه کوچکی از افراد وجود دارند که تصمیم می‌گیرند که آیا خرید بازپرداخت توسط یک قرارداد امانی مجاز است یا خیر. حالا مگر این تعریف قرارداد سرمایه گذاری نیست؟ اگر بانکی 20 میلیارد دلار از دارایی های شما را بگیرد، آنها را مسدود کند و بگوید: «شاید در سال 2024 پول خود را پس بگیرید. ما مطمئن نیستیم!» این دقیقاً تعریف اوراق بهادار است.

سیلور این استدلال را با گفتن اینکه اگر یک دارایی رمزنگاری یک کالا باشد، نمی‌توانید به چند مهندس، یک شرکت یا یک مدیرعامل تکیه کنید، این بحث را گسترش داد. وی نتیجه گرفت:

“این سرمایه گذاری پول در یک سرمایه گذاری مشترک است که به تلاش دیگران در انتظار سود متکی است. اگر فردی بتواند تصمیمی بگیرد، این یک کالا نیست.»

ریپل در تلاش است تا کاربرد همان تعریف XRP را در پرونده های خود با SEC به چالش بکشد. هشدار منصفانه و همچنین بحث کالاهای شرکتی، از امیدوارکننده‌ترین استدلال‌ها برای پیروزی ریپل هستند.

CFTC و SEC به مقررات سختگیرانه اشاره می کنند

لازم به ذکر است که سیلور اخیرا گزارشی را در خصوص ارزیابی کمیسیون معاملات آتی کالا با فورچون به اشتراک گذاشته است. در یکی از رویدادها، روستین بهنام، مدیرعامل شرکت اعلام کرد که تنها ارز دیجیتالی که باید به عنوان یک کالا در نظر گرفته شود، بیت کوین است. بنابراین، آژانس تحت رهبری بهنام ارزیابی های قبلی را که در آن آژانس از ETH به عنوان یک کالا یاد می کرد، کاملاً کنار گذاشت. درست یک ماه قبل، بهنام با مرکز قانون و حاکمیت شرکتی راتگرز صحبت کرد و موضع مخالفی گرفت.

نظر مایکل سیلور نیز با نظرات اخیر گری جنسلر مطابقت دارد. رئیس SEC پیشنهاد کرد که اثبات دخالت اتریوم می‌تواند منجر به این شود که این توکن یک امنیت در نظر گرفته شود.

در زمان انتشار، ETH با 3.5 درصد کاهش به 1226 دلار رسید.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.