مایکل سیلور: استفاده بانکمن فرید از توکن FTT شیطانی بود

مایکل سیلور: استفاده بانکمن فرید از توکن FTT شیطانی بود

مایکل سیلر، مدیر عامل Microstrategy، در مورد سوء مدیریت و اقدامات غیرقانونی که منجر به فروپاشی صرافی FTX شد، صحبت می کند.

به گزارش والکس و به نقل از cryptopotato، سیلور سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی FTX را متهم کرد که از طریق توکن FTT کلاهبرداری کرده است و همچنین از آن دارایی به عنوان وثیقه برای سرمایه قمار مشتریانش استفاده کرده است.

به گزارش سیلور، ماکسیمالیست بیت کوین در مصاحبه ای با پاتریک دیوید، اولین گناه اخلاقی سام بنکمن است که فکر می کند فروید و صنعت ارزهای دیجیتال یکسان هستند. گناه شتکوینیسم.

او گفت:

سام و اکثر مردم در دنیای کریپتو همیشه در پمپاژ و تبلیغ اوراق بهادار ثبت نشده مقصر بوده اند. این مشکل برای رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و اکثر سیاستمداران آشکار است.

شرکت Bankman Fried، صرافی FTX وظیفه کسب درآمد از توکن FTT را بر عهده داشت که مزایای مختلفی را برای کاربران این صرافی به همراه داشت. این توکن زمانی در بین 25 ارز دیجیتال برتر قرار داشت، اما در ماه گذشته بیش از 90 درصد از ارزش خود را از دست داد.

به گفته سیلور، استفاده بانکمن فرید از توکن FTT و سایر توکن ها به عنوان وثیقه برای وام های دریافتی، با توجه به عدم نقدشوندگی نسبی آنها عملی است. شیطانی بود. با این حال، بانک های سنتی مانند گلدمن ساکس از دادن وام در برابر چنین وثیقه های پرریسک خودداری می کنند.

بنکمن-فروید از این رو به خود روی می آورد. او از شرکت دیگرش، Alameda، برای جذب وام – در واقع سرمایه از کاربران صرافی FTX – با تعهد FTT استفاده کرد. آلامدا سپس از سرمایه برای افزایش قیمت FTT استفاده کرد که به گروه اجازه داد حتی پول بیشتری قرض کند و پول را به Bankman Fried Holdings, Inc ارسال کند. پرنده کاغذی تزریق شود

در حالی که SBF ادعا می کند که اطلاعات زیادی در مورد آنچه در Alameda Research رخ داده است، ندارد، به طور گسترده اعتقاد بر این است که این شرکت از نزدیک در رویدادهایی که منجر به ورشکستگی هر دو شرکت شد، درگیر بوده است. اسناد دادگاه نشان می دهد که Alameda مخفیانه از مکانیسم انحلال خودکار موقعیت های باز در بورس FTX آزاد شده است. نقره از این نتیجه با عنوان کشور خدا (خدا مد) ذکر کرده است.

نقره اضافه شده:

او 10 میلیارد دلار از فروش اوراق بهادار بدون مجوز به دست آورد و سپس مخفیانه 10 میلیارد دلار دیگر از مشتریانش وام گرفت. [او این سرمایه را] او قمار کرد، معامله کرد، خرج کرد، باخت.

سیلور افزود که صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر که در FTX سرمایه گذاری کرده اند به طور بالقوه از یک کازینو غیر قانونی فراساحل (آفساحل) حمایت کرده و در انجام تحقیقات لازم کوتاهی کرده اند. کوین اولری، سخنگوی جدید صرافی FTX و یکی از سرمایه گذاران اولیه این شرکت، اخیرا اعتراف کرده است که او و سایر سرمایه گذاران بیش از حد به تحقیقات یکدیگر اعتماد کرده اند.

نقره گفت:

سام میلیاردها دلار از سرمایه گذاران ناآگاه در سیلیکون ولی جمع آوری کرد. آنها باید بهتر می دانستند.

SBF تنها چند ماه پیش به عنوان ناجی صنعت ارزهای دیجیتال شناخته می شد، زیرا شرکت او برای ارائه نقدینگی اضطراری به چندین شرکت شکست خورده از جمله BlockFi و Voyager وارد عمل شد. در آن زمان، بنکمن-فرید اقدام خود را به عنوان تلاشی نوع دوستانه برای نجات صنعت ارزهای دیجیتال و نه برای سود توصیف کرد. اما سیلور معتقد است که بنکمن-فرید فقط برای جلوگیری از درخواست شرکت ها برای بازگرداندن وام های آلامدا وارد عمل شد. او در این باره گفت:

اگر بتوانم فقط یک میلیارد دلار سهام بدهم، شرکت را بدون بازپرداخت وام تصاحب کنم، می توانم کل کلاهبرداری را ادامه دهم.

در نهایت، Saylor معتقد است که کارمزدهای معاملاتی بسیار پایین FTX ترفندی برای فریب معامله‌گران برای فهرست کردن دارایی‌هایشان بود تا SBF بتواند آزادانه آنها را معامله کند.