منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مارس 2023 برای هارد فورک اتریوم شانگهای هدف گذاری شده است

مارس 2023 برای هارد فورک اتریوم شانگهای هدف گذاری شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مارس 2023 برای هارد فورک اتریوم شانگهای هدف گذاری شده است

توسعه دهندگان اتریوم مارس 2023 را برای هارد فورک بعدی به نام “شانگهای” هدف قرار داده اند که به استخراج اتر سهامدار اجازه می دهد تا شبکه را اعتبار سنجی کند.

در جلسه امروز، توسعه دهندگان اصلی یک جدول زمانی آزمایشی برای زمانی که انتظار دارند ارتقاء شانگهای تکمیل شود، تعیین کردند. شانگهای که به آن «پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) 4895» نیز گفته می‌شود، یک ارتقای برنامه‌ریزی‌شده است که خروج ارزهای شرط‌بندی شده را باز می‌کند، ویژگی که در حال حاضر در شبکه وجود ندارد.

در حال حاضر امکان برداشت وجوه شرط بندی شده از بلاک چین اتریوم برای کاربران وجود ندارد. شانگهای این مشکل را حل می کند و برای کسانی که قبل از ادغام اتر را در شبکه قرار می دهند، انعطاف و راحتی بیشتری ارائه می دهد. با این حال، نمی توان اطمینان داد که برنامه پیشنهادی به دلیل مشکلات فنی احتمالی یا سایر مسائل پیش بینی نشده برآورده می شود.

فراتر از شانگهای برای اتریوم

پوجا رانجان، مدیر پروژه در Ethereum Cat Herders که در این جلسه شرکت کرد، به DeBlock گفت: “اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، زمانی که شانگهای در ماه مارس در شبکه اصلی راه اندازی شود، برداشت ها به صورت زنده انجام می شود.”

توسعه دهندگان همچنین در مورد دومین هارد فورک برنامه ریزی شده برای پس از شانگهای، در سه ماهه سوم سال 2023، صحبت کرده اند که “رادیو-دانشاردینگ” یا EIP 4844 را معرفی می کند، ارتقایی که ظرفیت شبکه را برای پردازش تراکنش ها افزایش می دهد. بیشتر بهبود می یابد.

EIP 4844 نوع جدیدی از فرمت تراکنش را در اتریوم معرفی می‌کند که «تراکنش‌های حباب ریز» نامیده می‌شود که به داده‌ها اجازه می‌دهد به طور موقت در خارج از زنجیره ذخیره شوند و توسط گره‌های اتریوم برای رفع نیازهای مقیاس‌بندی برنامه‌های بلاک چین قابل دسترسی باشند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.