منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مارتین شکرلی هویت ساتوشی ناکاموتو را فاش کرد

مارتین شکرلی هویت ساتوشی ناکاموتو را فاش کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مارتین شکرلی هویت ساتوشی ناکاموتو را فاش کرد

مارتین شکرلی، سرمایه گذار سابق بیوتکنولوژی، در یک پست وبلاگ جدید ادعا کرده است که پل لو روکس، ساتوشی ناکاموتوی مرموز است.

به گزارش والکس و به نقل از U.Today، پل لرو که یک برنامه نویس رمزنگاری و رهبر یک کارتل جنایی بود، توسط اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده در سال 2012 دستگیر شد.

Leroux در ژوئن 2020 به دلیل طیف گسترده ای از جرایم از جمله قاچاق مواد مخدر و اسلحه به 25 سال زندان محکوم شد. با توجه به همکاری وی با مراجع قضایی مجازات وی کاهش یافت.

قبلاً از لرو به عنوان یکی از گزینه های احتمالی برای هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو یاد شده بود. در طول سال ها، بسیاری از افراد به عنوان خالق اصلی بیت کوین ذکر شده اند. با این حال، شیرکلی در پست جدید خود شواهد جدیدی ارائه کرد.

به گفته وی، هال فینی یکی از اولین شرکت کنندگان در پروتکل بیت کوین و دریافت کننده اولین تراکنش بیت کوین بود. اکنون پیامی با امضای دیجیتالی از آدرس مرحوم هال فینی برای شیرکلی ارسال شده است که در آن پیام از پل لروکس به عنوان ساتوشی ناکاموتو یاد شده است.

پیامی با امضای هال فینی برای شکرلی ارسال شد
پیامی با امضای هال فینی برای شکرلی ارسال شد

در صحت رمزگذاری این پیام تردیدی وجود ندارد. این پیام توسط آدرس هال فینی امضا شده بود، اما هال فینی در سال 2014 درگذشت. بنابراین این پیام توسط شخصی ارسال شد که به کلید خصوصی او دسترسی داشت.

یکی دیگر از ابهامات، نوع امضای دیجیتال مورد استفاده است که تنها در اواخر عمر هال فینی عملیاتی شد. زمانی که هال فینی به دلیل شرایط جسمی وخیم قادر به استفاده از کامپیوتر به تنهایی نبود. همچنین لازم به ذکر است که آخرین تراکنش این حساب مربوط به سال 2017 است که چندین سال از مرگ فینی می گذرد. بنابراین احتمال ارسال این پیام توسط شخصی غیر از هال فینی تقریبا قطعی است.

(2 امتیاز) – 5.5