منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قیمت بیت کوین به 17200 دلار رسید. آیا معامله گران همچنان صعودی هستند؟

قیمت بیت کوین به 17200 دلار رسید. آیا معامله گران همچنان صعودی هستند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قیمت بیت کوین به 17200 دلار رسید. آیا معامله گران همچنان صعودی هستند؟

بازگشایی وال استریت و سرازیر شدن نقدینگی به بازار ارزهای دیجیتال در روز گذشته، بیت کوین را به بالای 17 دلار رساند. به نظر می رسد که معامله گران بازار پس از تثبیت نسبی قیمت در سطح 17200 دلار، اکنون به قیمت 19000 دلار بیت کوین چشم دوخته اند.

قیمت بیت کوین به 17200 دلار رسید.  هدف بعدی کجاست؟
نمودار ساعتی جفت بیت کوین/دلار در صرافی بیت استمپ

بیت کوین در تلاش است تا به بالاترین حد ماهانه برسد

به گزارش کوین تلگراف، داده های TradingView و Cointelegraph Markets Pro نشان می دهد که پس از رسیدن جفت بیت کوین/دلار به محدوده 17300 دلار در صرافی بیت استمپ، نوسان قیمت بیت کوین کاهش یافته است.

بیت کوین پس از بازگشایی وال استریت در 8 دسامبر، رشد قیمت خود را با جذب نقدینگی آغاز کرد و اکنون در تلاش است تا به بالاترین حد ماهانه خود در 5 دسامبر برسد.

البته، برای آن دسته از معامله گرانی که قبلاً روی ادامه روند صعودی شرط بندی کرده بودند، این حرکت و مسیر هموار آن برای افزایش بیشتر قیمت چندان غافلگیر کننده نبود.

Credible Crypto، یک معامله گر محبوب، رشد بیت کوین را اینگونه خلاصه کرد:

بیت کوین به حرکت خود در محدوده 18000 تا 19000 دلار ادامه خواهد داد.

او در ادامه دلیل لغو تحلیل 7 دسامبر خود را که در آن 16000 دلار را هدف بعدی بیت کوین می دانست، توضیح داد:

روند نزولی معکوس شده است و به نظر می رسد معامله گران بایننس آماده حمایت از بیت کوین در حدود 16500 دلار هستند. اما صبر کنید تا روند معکوس شود و قیمت را به محدوده 18000 تا 19000 دلار برساند.

قیمت بیت کوین به 17200 دلار رسید.  هدف بعدی کجاست؟

تحلیلگر دیگری به نام چادز به ادامه احتمالی نوسانات قیمت پس از رسیدن جفت بیت کوین/دلار آمریکا به بالای باند بولینگر خود در نمودار 4 ساعته نگاه کرد.

در زمان نگارش این مقاله، کندل های 4 ساعته قیمت بیت کوین در نزدیکی باندهای بولینگر بالایی باقی ماندند که ممکن است مقدمه ای برای افزایش نوسانات قیمت باشد.

قیمت بیت کوین به 17200 دلار رسید.  هدف بعدی کجاست؟
باندهای بولینگر در نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

مایکل ون دی پوپ، موسس و مدیرعامل شرکت بازرگانی 8، افزایش قیمت بیت کوین در شب گذشته را به شکست در اواخر نوامبر (اوایل دسامبر) تشبیه کرد و افزود:

تا زمانی که قیمت بیت کوین بالای 17000 دلار باقی بماند، می توانیم انتظار افزایش داشته باشیم.

انحلال ها باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود

تجزیه و تحلیل عملکرد قیمت بیت کوین در شب گذشته افزایش در انحلال موقعیت های معاملات کوتاه را نشان می دهد.

داده‌های CoinGlass نشان می‌دهد که ارزش پوزیشن‌های فروش نقدی در بازه زمانی یک ساعته در ۸ دسامبر به ۷ میلیون دلار رسیده است، که ممکن است نشانه‌ای از تعداد معامله‌گرانی باشد که معتقدند روند نزولی ادامه خواهد داشت. انحلال موقعیت های کوتاه آلتکوین 11 میلیون دلار دیگر به این رقم اضافه کرد.

هیئت مدیره همچنین تأیید کرد که از زمان سقوط بورس FTX در اوایل نوامبر، حجم نقدینگی نسبتاً کم بوده است. اما (افزایش) پوزیشن های فروش نقد شده به افزایش اخیر قیمت بیت کوین کمک کرد.

قیمت بیت کوین به 17200 دلار رسید.  هدف بعدی کجاست؟