منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قیمت بیت کوین به بالاترین سطح 7 هفته اخیر رسید. جهش بیشتر در نوامبر؟

قیمت بیت کوین به بالاترین سطح 7 هفته اخیر رسید. جهش بیشتر در نوامبر؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قیمت بیت کوین به بالاترین سطح 7 هفته اخیر رسید. جهش بیشتر در نوامبر؟

قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در ۵۲ روز اخیر رسیده است. اکنون در نمودار یک روزه این ارز دیجیتال، علامت صعودی به چشم می خورد که ممکن است نوید جهش بیشتر قیمت در این ماه را بدهد.

به گفته CoinDesk، تغییر در تمایل سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال در واکنش به انتشار داده های مربوط به بازار کار و سایر شاخص های اقتصادی ایالات متحده، قیمت بیت کوین را به بالاترین سطح خود در 7 هفته گذشته رسانده است. باعث افزایش قیمت سایر ارزهای دیجیتال شد.

بیت کوین در حال حاضر با قیمتی بالاتر از 21400 دلار معامله می شود و در 24 ساعت گذشته جهش 4.62 درصدی را تجربه کرده است. این بدان معنی است که این ارز دیجیتال اکنون بالاتر از محدوده ای است که هفته ها در آن گیر کرده بود. لازم به ذکر است که بیت کوین در 10 روز گذشته بالای 20000 دلار بوده است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد Oanda، گفت:

گزارش امروز (با اشاره به گزارش بازار کار ایالات متحده) منجر به موجی از نوسانات شد که در نهایت برای دارایی های ریسک مثبت بود و به صعود بیت کوین به بالای 21000 دلار کمک کرد.

اتریوم در حال حاضر بالای 1600 دلار است و با 6 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته، با بالاترین قیمت خود از اواسط سپتامبر معامله می شود. آلت کوین های موجود در بازار نیز در این دوره عملکرد مثبتی از خود نشان داده اند، به طوری که اخیرا Polygon با جهش 22 درصدی و Oxy Infinity با افزایش 23 درصدی مواجه شده اند.

افزایش اخیر Polygan با این خبر که متا قصد دارد ابزاری برای استخراج و فروش توکن های غیر اختصاصی (NFT) در شبکه Polygan در اختیار کاربران اینستاگرام قرار دهد، تقویت شد. علاوه بر این، Polygan اولین شریک متا منتخب است که این ویژگی جدید را راه اندازی می کند.

گزارش تاثیرگذار بازار کار ایالات متحده نشان داد که مشاغل ایالات متحده در ماه اکتبر 261000 شغل جدید ایجاد کردند. این رقم بیش از 200 هزار شغل جدید پیش بینی شده توسط کارشناسان اقتصادی است که نشانه مثبتی است. از سوی دیگر، نرخ بیکاری در این ماه به 3.7 درصد افزایش یافت که کمی بیشتر از 3.6 درصد پیش بینی کارشناسان بود.

به گفته دنی بلانچ فلاور، اقتصاددان کالج دارتموث، افزایش نرخ بیکاری و کاهش قابل توجه اشتغال در میان خانوارهای آمریکایی (325000 شغل) نشانه معکوس شدن روند بازار کار در این کشور است. با تلاش دولت، عامل دارایی ریسک مثبت برای محدود کردن تورم در نظر گرفته شده است.

او در این باره گفت:

ما اکنون در موقعیتی قرار داریم که انتظار می رود بانک مرکزی ایالات متحده به طور کامل به موضع خود در آستانه سقوط بازار کار در این کشور بازگردد. نرخ سود بانکی در حال کاهش است.

بازار سهام نیز در روز گذشته صعودی بود و شاخص‌های S&P500، نزدک و داو جونز همگی بیش از 1 درصد در این دوره رشد کردند. قیمت طلا در بازارهای جهانی نیز در این مدت 3 درصد افزایش یافت.

تحلیلگر آواندا می گوید:

به نظر می رسد که کند کردن سیاست پولی انقباضی (افزایش نرخ بهره) همچنان یکی از گزینه های بانک فدرال رزرو آمریکا است و این ممکن است در کوتاه مدت به نفع ارزهای دیجیتال باشد.

شانس بیت کوین برای اوایل ماه نوامبر افزایش می یابد

بیت کوین از ژوئن در محدوده باریکی نوسان داشته است و در این شرایط، یافتن نشانه های صعودی یا نزولی برای تحلیلگران به چالش تبدیل می شود. با این حال، ارزش بررسی عبور اخیر از میانگین متحرک در نمودار یک روزه بیت کوین را دارد.

در 28 اکتبر (6 نوامبر)، میانگین متحرک 10 روزه بیت کوین از میانگین متحرک 50 روزه بالاتر رفت. از ابتدای سال 2015، این اتفاق تنها 27 بار در 2862 روز معاملاتی رخ داده است. هر بار که این تقاطع تشکیل می شود، قیمت بیت کوین در هفت روز به طور متوسط ​​3 درصد و در 30 روز 10 درصد افزایش می یابد.

قیمت بیت کوین به بالاترین سطح 7 هفته اخیر رسید.  جهش بیشتر در نوامبر؟
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین.