منو سایت

قیمت اکشن چیست و چه کاربردی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قیمت اکشن چیست و چه کاربردی دارد؟

عمل قیمت چیست؟

اقدام قیمت (Price Action) سبکی از تحلیل بازار است که ویژگی‌های حرکت قیمت (ارزهای رمزنگاری شده یا اوراق بهادار) را توصیف می‌کند. این روش اغلب با توجه به تغییرات قیمت در گذشته اخیر تجزیه و تحلیل می کند. به زبان ساده، پرایس اکشن یک تکنیک معاملاتی است که به معامله‌گر اجازه می‌دهد به جای تکیه بر شاخص‌ها، بازار را بخواند و بر اساس حرکت‌های اخیر و واقعی قیمت تصمیم‌گیری کند. از آنجایی که این تکنیک عوامل تحلیل فاندامنتال را نادیده می گیرد و بیشتر بر حرکت های اخیر و گذشته قیمت تمرکز می کند، استراتژی معاملاتی قیمت به ابزارهای تحلیل تکنیکال بستگی دارد.

اساساً معاملات پرایس اکشن یک روش معاملاتی سیستماتیک است که به معامله گران کمک می کند تا بر اساس وضعیت ذهنی، رفتاری و روانی خود در یک سناریوی خاص با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال و تاریخچه اخیر قیمت تصمیم گیری کنند. بسیاری از معامله‌گران کوتاه‌مدت به شدت به اقدامات قیمت و الگوها و روندها برای کمک به آنها در تصمیم‌گیری معاملات متکی هستند. معامله گران قیمت فقط به داده های دست اولی که بازار درباره خود ارائه می دهد توجه می کنند. این داده حرکت قیمت در طول زمان است.

آن را بررسی کنید قیمت فعلی لونا و لونا کلاسیک با ارزنجا

مراحل معامله با عمل قیمت

اکثر معامله‌گران با تجربه که معاملات قیمت را دنبال می‌کنند از گزینه‌های متعددی برای شناخت الگوهای معاملاتی، سطوح ورود و خروج، ضررهای توقف و مشاهدات مرتبط پشتیبانی می‌کنند. داشتن تنها یک استراتژی در یک (یا چند) ارز دیجیتال یا سهام ممکن است فرصت های معاملاتی کافی را فراهم نکند. اکثر سناریوها شامل یک فرآیند دو مرحله ای هستند:

  1. شناسایی سناریو: مانند ورود قیمت سهام به فاز صعودی یا خرسی، محدوده کانال، شکست و غیره.
  2. فرصت های معاملاتی را در این سناریو شناسایی کنید: به عنوان مثال، زمانی که سهام در روند صعودی قرار دارد، آیا احتمال افزایش یا اصلاح آن وجود دارد. این یک انتخاب کاملاً ذهنی است و می‌تواند از تاجری به تاجر دیگر، حتی در سناریوی مشابه، متفاوت باشد.

عمل قیمت به شما چه می گوید؟

تحلیلگران فنی حرکت های قیمت را در نمودارها دنبال می کنند تا الگوها یا شاخص هایی را پیدا کنند که می تواند به پیش بینی نحوه رفتار ارز دیجیتال یا امنیت در آینده و تعیین نقاط ورود و خروج کمک کند.

ابزار تجارت

ابزارهای ترجیحی برای معامله گران قیمت اکشن، شکست ها، کندل ها و روندها هستند. آنها همچنین از نظریه هایی مانند حمایت و مقاومت استفاده می کنند. معامله گران از این ابزارها و ایده ها برای توسعه استراتژی های خود استفاده می کنند که با تخصص آنها سازگار است.

باقی مانده

هنگامی که قیمت یک دارایی در یک روند معین (روند صعودی یا نزولی یا بازار نزولی) حرکت می کند، به معامله گران هشدار می دهد که پس از شکسته شدن آن روند، فرصت معاملاتی بالقوه جدیدی ایجاد خواهد شد. به عنوان مثال، فرض کنید سهامی بین 11 تا 10 دلار در 20 روز گذشته معامله شده است، سپس به بالای 11 دلار رسیده است. این تغییر در روند به معامله گران هشدار می دهد که حرکت نزولی به احتمال زیاد به پایان رسیده است و حرکت احتمالی به سمت 12 دلار (یا بالاتر) آغاز شده است.

شکستگی ها در الگوهای مختلفی از جمله محدوده ها، مثلث ها، سر و شانه ها و الگوهای پرچم رخ می دهد. شکست به این معنی نیست که قیمت لزوماً در جهت مورد نظر ادامه خواهد داشت. در این مورد، آن را “برک آوت کاذب” یا “برک آوت کاذب” می نامند و نشان دهنده یک فرصت معاملاتی در جهت مخالف شکست است.

شمعدان

کندل ها نمایش های گرافیکی یک نمودار هستند که روند، قیمت باز، قیمت بسته، قیمت بالا و پایین یک دارایی را نشان می دهد. معامله گران از کندل ها در استراتژی های مختلف استفاده می کنند. به عنوان مثال، هنگام استفاده از نمودار کندل استیک، برخی از معامله گران از استراتژی روند کندل استیک استفاده می کنند.

روندها

یک دارایی می تواند در طول روز معامله شود و قیمت ها می توانند بالا یا پایین بروند. معامله گران به این نوسانات «روند صعودی» در هنگام افزایش قیمت و یا «روند نزولی» در هنگام کاهش قیمت می گویند.

حمایت و مقاومت

با در نظر گرفتن تمام موارد فوق، معامله گران از مناطق قیمت حمایت و مقاومت برای شناسایی فرصت های خوب برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. مناطق حمایت و مقاومت در جایی اتفاق می‌افتند که قیمت در گذشته معکوس شده است. قیمت ممکن است دوباره چنین سطوحی را در آینده هدف قرار دهد.

اگر نمی دانید بلاک چین چیست؟ با زبانی ساده با او آشنا شوید

آخرین کلمه

تئوری ها و استراتژی های زیادی در معاملات پرایس اکشن وجود دارد که ادعا می کنند درصد موفقیت بالایی دارند، اما معامله گران باید سبک، استراتژی و ابزار معاملاتی خود را پیدا کنند. تجارت پتانسیل کسب سود قابل توجهی را دارد. این به خود معامله گر بستگی دارد که به وضوح درک کند، آزمایش کند، انتخاب کند، تصمیم بگیرد و در صورت یافتن موقعیت برنده، بر اساس استراتژی خود عمل کند.

برای خواندن اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال اخبار ما را دنبال کنید.