منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فیلمی از یک فیلم بلند در قالب توکن های NFT منتشر شد

فیلمی از یک فیلم بلند در قالب توکن های NFT منتشر شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فیلمی از یک فیلم بلند در قالب توکن های NFT منتشر شد

سازندگان فیلم ترسناک 2022 Rideshare Killer تمام 120000 فریم آن را در قالب توکن های NFT استخراج کرده اند. آن ها این فیلم را اولین فیلمی می دانستند که در آن «تمام فیلم هایش بریده شد».

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، این فیلم 83 دقیقه ای که با فرمت 24 فریم بر ثانیه ضبط شده است شامل 119170 فریم است. هر یک از این فریم ورک ها به عنوان توکن NFT در شبکه Polygon ارائه می شوند.

تونی گرینبرگ، تهیه‌کننده فیلم، در مصاحبه‌ای گفت که معتقد است توکن‌های NFT «صحنه فیلم‌سازی مستقل را متحول خواهند کرد» زیرا به طرفداران اجازه می‌دهد «کلکسیون‌های بالقوه سودآور» و «منبع درآمد پایدار» را جمع‌آوری کنند. این ابزار برای هنرمندان فراهم می‌کند.

اما نظر منتقدان و مخاطبان نسبت به این فیلم چندان خوب نیست. این فیلم در حال حاضر امتیاز 4 از 10 را در سایت imdb دارد. یکی از منتقدان درباره این فیلم گفت: این فیلم هرگز نباید ساخته می شد.

پوستر فیلم Rideshare Killer
پوستر فیلم Rideshare Killer

از سوی دیگر، بازار NFT در حال بازیابی از داده های ناامیدکننده پس از کریسمس است. حجم معاملات توکن NFT در هفته اول سال 2023 نسبت به هفته قبل 26 درصد افزایش یافت.

بر اساس داده های وب سایت تحلیلی کریپتوسلام، حجم معاملات در هفته اول سال 211.4 میلیون دلار بوده است. نزدیک به 1.2 میلیون توکن NFT از بیش از 400000 آدرس خریداری شد.

تعداد خریداران در این مدت نسبت به دوره قبل 17 درصد افزایش یافته اما تعداد معاملات تنها 2.5 درصد افزایش یافته است.

اتریوم همچنان میزبان محبوب NFTها است. فروش این توکن ها در این شبکه 26 درصد رشد داشته است. از طرفی سه سریال پرمخاطب هفته در اختیار این شبکه بود. سریال Castle Monkey Club (BAYC) با گردش مالی 19 میلیون دلاری در جایگاه اول قرار گرفت. مجموعه دوم نیز متعلق به شرکت Yoga Labs بود. کلوپ میمون های جهش یافته (MAYC) با افزایش 80 درصدی حجم فروش به 14 میلیون دلار رسید. سومین مجموعه برتر، آزوکی با 12.7 میلیون دلار است.