منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فعال مشهور NFT طمع و مازاد عرضه را آفت این بازار می داند.

فعال مشهور NFT طمع و مازاد عرضه را آفت این بازار می داند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فعال مشهور NFT طمع و مازاد عرضه را آفت این بازار می داند.

گری واینرچوک، سرمایه گذار و مبشر معروف NFT، عرضه بیش از حد، طمع و پروژه های بد را از دلایل اصلی سقوط بازار توکن NFT در سال گذشته معرفی کرد.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، Winnerchuck پست جدیدی را در 12 دسامبر در وبلاگ خود منتشر کرد. در این پست، او مسائل جاری در فضای NFT را بررسی می کند و چشم اندازی از آینده آن در سال آینده ارائه می دهد.

Winnerchak تبلیغات (مخفف ترس، عدم اطمینان و شک) ایجاد شده توسط رسانه های سنتی و شبکه های اجتماعی را عامل مهمی در کاهش حجم معاملات توکن های NFT و پایین آوردن آستانه قیمت آنها می داند.

او پیش بینی سال گذشته خود را از دست داد. وی پیش از این گفته بود که 98 تا 99 درصد از پروژه‌های NFT که در سال 2021 در نظر گرفته می‌شوند و با رونق در این زمینه در نهایت سرمایه‌گذاری بدی بوده و هزینه آن صفر خواهد شد.

Vaynerczak در توضیح استدلال خود سه دلیل اصلی برای عدم پیشرفت در بازار ذکر کرد: عرضه بیش از حد، طمع کوتاه مدت و اپراتورهای ضعیف.

او افزود:

برخی از پروژه ها توسط اپراتورهای واقعی هدایت می شوند که بر ارائه ارزش به دارندگان توکن خود متمرکز هستند – اکثر پروژه ها چنین نیستند. تقاضا نمی تواند و نمی تواند با عرضه قوی همراه شود و زمانی که این اتفاق بیفتد حباب بازار خواهد ترکید.

او در توصیف چشم انداز خود از سال 2023، گفت که امید زیادی به تکرار رونق سال 2021 ندارد. به خصوص کسی که انتظار ندارد شرایط اقتصاد کلان به این زودی ها مثبت شود.

گری وی در ادامه به مقایسه فضای کریپتو و توکن‌های NFT با رونق اینترنت در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 پرداخت. زمانی که بسیاری از شرکت ها شکست می خورند و تنها قوی ترین ها زنده می مانند.

او معتقد است که تنها یک تا سه درصد پروژه‌ها زنده می‌مانند و به آمازون‌ها و ای‌بی‌های کریپتو تبدیل می‌شوند.

واینرچاک در اوایل سال 2021 وارد دنیای NFT شد و طبق داده‌های CryptoSlam، اولین پروژه او، VeeFriends، با فروش 241 میلیون دلاری، در رتبه بیستم در میان برترین مجموعه‌های تاریخ قرار گرفت.

(1 امتیاز) – 5.5