فعالیت نهنگ گوژپشت همچنان در حال افزایش است. واکنش قیمت چه خواهد بود؟

فعالیت نهنگ گوژپشت همچنان در حال افزایش است. واکنش قیمت چه خواهد بود؟

دارندگان ارز دیجیتال ریپل طی هفت روز گذشته این ارز را با نرخ سریع تری انتقال داده اند. معمولا چنین حرکاتی منجر به کاهش قیمت می شود.

به گزارش Valx و به نقل از BeinCrypto، نهنگ های ریپل در هفته گذشته مقادیر زیادی از این ارز را انتقال داده اند. این حرکت می‌تواند به احساسات بازار که هنوز هم نزولی است، منفی‌تر کند.

بر اساس داده های سرویس Whale Alert، چندین انتقال بزرگ XRP در روزهای اخیر انجام شده است.

در مجموع، بیش از یک میلیارد سکه ریپل در این بازه زمانی جابجا شده است. علاوه بر این، میلیون ها دلار ریپل امروز (29 دسامبر) در حال انتقال است.

میلیون ها دلار ریپل در حال حرکت است

سرویس ردیابی Whale Alert گزارش داد که بیش از 500 میلیون واحد ریپل توسط نهنگ ها با ارز دیجیتال در پنج تراکنش در روز گذشته (28 دسامبر) منتقل شده است. ارزش این مبالغ با توجه به قیمت ریپل حدود 171 میلیون دلار است.

بزرگترین این نقل و انتقالات، انتقال 112 میلیون دلاری بود که از صرافی بایننس به حسابی ناشناس منتقل شد.

این گونه حرکات نهنگ معمولاً برای انتقال اموال است کیف پول امن است یا از روی عمد فروش در صرافی های متمرکز دارد اتفاق می افتد

هفته گذشته نیز اخباری در مورد حرکت نهنگ های ریپل منتشر کردیم. در نتیجه این اتفاق قیمت ریپل 13 درصد کاهش یافت. بنابراین، اگر فعالیت جدید نهنگ ها تلاشی برای فروش باشد، فشار فروش و در نتیجه قیمت ریپل ممکن است تغییر کند.

از سوی دیگر، جامعه کاربران کریپتو منتظر خبرهای بزرگی از ریپل هستند. این خبر را دیوید شوارتز، CTO ریپل در گفتگو با چارلز هاسکینسون وعده داده است. با این حال، هنوز جزئیاتی منتشر نشده است.

اما بیایید نگاهی به تحلیل قیمت ریپل بیندازیم. قیمت ریپل در روز گذشته یک درصد کاهش یافته است و در کل وضعیت چندان جالب به نظر نمی رسد.

نمودار قیمت ریپل در ماه گذشته

در هفت روز گذشته، قیمت ریپل 12.6 درصد کاهش یافته است و این ارز دیجیتال نتوانست مقاومت مهم 40 سنت را بشکند. قیمت ریپل (0.334 دلار) اکنون به پایین ترین سطح ماهانه خود رسیده است و به نظر می رسد زیان دهی سرمایه گذاران ادامه خواهد داشت.

از نقطه نظر فنی، خارج شدن از باند روزانه بولینگر می تواند به کاهش دو برابری قیمت منجر شود. پشتیبانی اصلی XRP در حال حاضر در محدوده 0.325 دلار است و در صورت شکسته شدن این پشتیبانی، حرکت به زیر 0.300 دلار کاملاً امکان پذیر است.